ŁKS wygrywa, ale trudno o optymizm

Piłkarze ŁKS wygrali drugi zimowy sparing.
Piłkarze ŁKS wygrali drugi zimowy sparing. Maciej Stanik
Drugie zwycięstwo w trzecim meczu kontrolnym podczas przygotowań do wiosny odnieśli piłkarze ŁKS. W Gutowie Małym pokonali 1:0 wicelidera II ligi, OKS 1945 Olsztyn, ale mimo niezłej gry wciąż trudno o optymizm przed powrotem na boiska ekstraklasy.

Największe obawy budzi sytuacja kadrowa łódzkiej drużyny. Pod nieobecność przeziębionych Pawła Sasina i Jasona Villagomeza trenerowi ŁKS ledwo udało się wystawić jedenastkę, która pewnie wybiegłaby też na pierwszy mecz po zimowej przerwie w ekstraklasie. Do tego do odejścia szykuje się Cezary Stefańczyk, który chce rozwiązać kontrakt i wrócić do Zawiszy Bydgoszcz.
W najsilniejszym zestawieniu musiał więc znaleźć się też jeden testowany gracz, Łukasz Bocian. Były pomocnik GKS Bełchatów wypadł lepiej niż w środowym sparingu i pewnie jest najbliżej pozostania w łódzkim klubie.
­Do przerwy gra łodzian na tle drugoligowca wyglądała dobrze. Podopieczni Tarasiewicza dłużej utrzymywali się przy piłce, ale gola zdobyli po stałym fragmencie gry. Po wrzutce Agwana Papikyana piłkę głową przedłużył Dariusz Kłus, a do pustej bramki piłkę skierował ją Marek Saganowski. To drugi gola kapitana ŁKS w zimowych sparingach.
W drugiej połowie - oprócz Bogusława Wyparły, Damiana Seweryna i wracającego po kontuzji Roberta Szczota grali sami testowani zawodnicy. Zaprezentowali się m.in. Łukasz Tumicz (ostatnio Olimpia Grudziądz), wychowanek ŁKS Michał Osiński (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Jakub Zabłocki (bez klubu), Kamil Bartosiewicz (OKS 1945 Olsztyn), Rafał Kosiec (Świt Nowy Dwór Maz.), Sebastian Olczak (Polonia Warszawa ME) i Koreańczyk Kang Jung-hun. Mimo dużych chęci żaden z nich się nie wyróżnił i trudno uwierzyć, że pomogą ŁKS w walce o utrzymanie się w ekstraklasie.
ŁKS - OKS 1945 Olsztyn 1:0 (1:0)
1:0 - Saganowski (39)
ŁKS I połowa: Wyparło - Stefańczyk, Klepczarek, Łabędzki,