ŁKS - Widzew 0:2. Znów Jordi Sanchez pogrążył ełkaesiaków. Derby dla Widzewa

W spotkaniu 21. kolejki piłkarskiej ekstraklasy, rozegrany na stadionie przy al. Unii, ŁKS przegrał z Widzewem 0:2. To zasłużone zwycięstwo gości. Widzew miał plan na ten mecz i konsekwentnie go realizował. Mecz nie oczarował futbolowym kunsztem, ale to chyba nie dziwi, bo obydwie drużyny osadziły się w dolny regionach ekstraklasowej tabeli. Trzeba natomiast przyznać, że walki nie brakowało. To drugie w tym sezonie derbowe zwycięstwo zawodników drużyny z al. Piłsudskiego. Po raz drugi w meczu z ŁKS na listę strzelców wpisał się Jordi Samchez. Wynik ustalił Fabio Nunes. ŁKS systematycznie i godnym podziwu uporem zmierza do pierwszej ligi. Kibice na zwycięstwo swojej drużyny czekaj od 20 sierpnia! Jak na razie byli świadkami czternastej ligowej porażki swojej ukochanej drużyny! Od dwunastej kolejki zespół prowadzi Piotr Stokowiec i w tym czasie ani razu jego drużyna nie wygrała! Widzew zwiększył przewagę nad strefą spadkową do czterech punktów i może z większym optymizmem patrzeć w przyszłość.

Pierwsza część derbowego spotkania nie mogła zachwycić. Owszem było dużo walki na boisku, ale mało emocjonujących momentów. Tak na dobrą sprawę bramkarze Widzewa i ŁKS nie zostali zmuszani do większego wysiłku.
Obydwa zespoły myślały głównie o zabezpieczeniu własnej bramki, dlatego ofensywnych akcji nie było dużo.

Drugą część spotkania znacznie lepiej rozpoczął Widzew. W pięćdziesiątej minucie piłka po silnym strzale Frana Alvareza z dystansu piłka trafiła w słupek.

Pięć minut później Hiszpan zaliczył asystę. Dokładnie wrzucił w pole karne do Jordi Sancheza, a ten strzałem głową z jedenastu metrów pokonał Aleksandra Bobka. Rahil Mammadov w tej sytuacji był wyraźnie spóźniony. Był to piąty gol Sancheza w tym sezonie, a drugi derbowy w tych rozgrywkach.
Kropkę nad i postawił Fabio Nunes, który wykończył skradną akcję swojej drużyny

Już 38 minucie trener Widzewa musiał przeprowadzać zmianę w drużynie. Kontuzjowanego Marka Hanouska zastąpił Dominik Kun
Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, która, z okazji 70. derbów, wręczyła pamiątkowe koszulki kapitanom - Bartłomiejowi Pawłowskiemu i Bartoszowi Szelidze.

ŁKS - Widzew 0:2 (0:0)

0:1 - Jordi Sanchez (55)
0:2 - Fabio Nunes (90+2)

ŁKS: Aleksander Bobek - Bartosz Szeliga, Rahil Məmmədov, Marcin Flis, Riza Durmisi - Pirulo (61, Jędrzej Zając), Michał Mokrzycki (76, Engjëll Hoti), Adrien Louveau (61, Thiago Ceijas), Dani Ramírez (76, Stipe Jurić), Husein Balić (88, Kamil Dankowski) - Kay Tejan.
Widzew: Rafał Gikiewicz - Paweł Zieliński, Mateusz Żyro, Juan Ibiza, Andrejs Cigaņiks - Fran Álvarez, Marek Hanousek (39, Dominik Kun), Dawid Tkacz (86, Antoni Klimek) - Fábio Nunes (90, Kamil Cybulski), Jordi Sánchez (86, Imad Rondić), Bartłomiej Pawłowski (90, Noah Diliberto).