ŁKS - Warta Sieradz 2:2. Remis nowej drużyny z al. Unii [zdjęcia]

(pas)
Piłkarze ŁKS w czwartek rozpoczęli przygotowania do gry w IV lidze. W sobotę nowa drużyna rozegrała pierwszy sparing, w któym zremisowała 2:2 ze spadkowiczem z III ligi, Wartą Sieradz.

Na boisku przy al. Unii zobaczyliśmy zupełnie nowy zespół. Trener Wojciech Robaszek dopiero rozpoczyna jego budowę, ale po pierwszym meczu może być zadowolony.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana, dobrze spisywał się duet stoperów ŁKS - Szymon Salski i Piotr Śłyścio. Po zmianie stron łodzianie pierwsi stracili dwa gole, ale lepiej spisywali się w ofensywie. W 74 min ładną akcję stworzyli dwaj napastnicy - Marecki i Rafał Jankiewicz, po której ten drugi zdobył gola lobując bramkarza z ok. 15 metrów. Jankiewicz miał też szansę zdobyć decydującą bramkę, lecz jego ładny strzał z rzutu wolnego obronił bramkarz Warty.

ŁKS - Warta Sieradz 2:2 (0:0)
0:1 - Kobierski (48), 0:2 - Woźniak (57), 1:2 - Jankiewicz (74), 2:2 - Łochowski (83, sam).
ŁKS I połowa: Dawid - Surowiec, Salski, Śłyścio, Bielicki - Jurkowski, Ryplewicz, Ślęzak, Marciniak, Kasztelan - Okoński.
ŁKS II połowa: Sekuterski - Szmidt, Zaleśny, Błaszczyk (61, Salski), Bielicki - Adamski, Białek, Żytek, Paprocki - Marecki, Jankiewicz.