ŁKS - Warta Poznań 0:2. Łodzianie znów przegrali u siebie [zdjęcia]

(b)
ŁKS od roku nie może wygrać meczu na własnym boisku. W 5. kolejce I ligi przegrali 0:2 z Wartą Poznań i znaleźli się w strefie spadkowej I ligi.

Podopieczni Marka Chojnackiego dobrze zaczęli spotkanie, ale znakomitej sytuacji już w pierwszej minucie nie wykorzystał Jakub Więzik. Niestety, nadal fatalnie spisują się nie tylko napastnicy ŁKS, ale przede wszystkim obrońcy. W 39 minucie piłkę na środku boiska stracił Michał Osiński, z czego skorzystali goście.
W drugiej połowie ŁKS nieporadnie próbował odrobić stratę. Do tego w 76 minucie stracił drugiego gola po dość dyskusyjnym rzucie karnym.

To była trzecia porażka łodzian w tym sezonie. Z 4 punktami zajmują 16. miejsce w tabeli.

ŁKS Warta Poznań 0:2 (0:1)

0:1 - Trochim (39), 0:2 - Bartczak (76, karny)
ŁKS: Wyparło - Gieraga, Borsukow, Żółtowski (65, Sarafiński), Osiński (46, Pawlak) - Sasin, Kuklis, Brud, Papikyan, P. Kaczmarek (78, K. Kaczmarek) - Więzik.
Warta: Radliński - Bartczak, Mysiak, Ciach, Kosznik - Magdziarz, Marciniak, Grzeszczyk, Trochim (81, Ngamayama), Trojanowski (70, Jakóbowski) - Pawłowski (74, Giel).