ŁKS. W podsumowaniu uwzględnili Malarza i Ratajczyka

Portal 90minut.pl zrobił podsumowanie minionego sezonu w ekstraklasie.

Trzeba powiedzieć, że w dwóch statystykach ełkaesiacy są w ścisłej czołówce. Drugi w gronie najstarszych graczy jest bramkarz i zarazem kapitan ŁKS Arkadiusz Malarz, którego wyprzedził były już obrońca Wisły Kraków Marcin Wasilewski 40 lat, 39 dni
W gronie najmłdoszych strzelców na czwartej pozycji znalazł się Adam Ratajczyk, który zdobył gola mając 17 lat, 266 dni. Łodzianin byłby na podium, ale w ostatniej chwili zwycięzcą został Iwo Kaczmarski, który wbił bramkę  łodzianom, mając 16 lat i 93 dni.
Inne ligowe ciekawostki. W 296 meczach zdobyto 767 goli, co daje średnią 2,591 goli na mecz. Gospodarze zdobyli 449 goli (59%), a goście 318 goli (41%). W I połowach meczów strzelono 332 gole (43%), a w II połowach 435 goli (57%). Gospodarze wygrali 142 mecze (48%), padło 69 remisów (23%), a goście wygrali 85 meczów (29%). Najczęściej bo po 32 razy padły wyniki 1:0 i 1:1.
W rozgrywkach wystąpiło 509 zawodników w tym 212 obcokrajowców, co stanowi 42%.W rozgrywkach sędziowało 20 sędziów. Barwy ŁKS reprezentowało 33 piłkarzy.
ŁKS jest w czołówce drużyn, które przegrały najwyżej mecze na własnym boisku: 1:4 z Arką Gdynia i 0:3 z Jagiellonią Białystok.
Łodzianie zajęli przedostatnie miejsce w klasyfikacji Fair Play ujrzeli 92 żółte i 4 czerwone kartki. Łodzianie w jednej klasyfikacji znaleźli się w ogonie (szóste miejsce od końca) nie z własnej winy, tylko władz miasta Łodzi, które swego czasu zamiast zbudować przy al. Unii normalny stadion, postawiły na obiekt stadionopodobny z jedną trybuną. Przeciętnie na 16 meczach w Łodzi było 4400, co daje w sumie 70082 fanów.