Pirulo występuje w klubie z al. Unii od lata 2019 roku
Pirulo występuje w klubie z al. Unii od lata 2019 roku krzysztof szymczak
Jeśli chodzi o kwestie czysto sportowe, to w szeregach ŁKS, lidera piłkarskiej pierwszej ligi, wszystko jest w jak najlepszym porządku. Trudno mieć pretensje.

To oczywiste, że zawsze można było wypaść lepiej, ale trzeba choć postarać się zachować zdrowy rozsądek.

Wystarczy bowiem zasiąść w symbolicznym wehikule czasu, przenieść się do minionego lata i uczciwie przyznać, że na palcach jednej ręki można policzyć kibiców, którzy spodziewali się takiego komfortu w połowie sezonu 2022/2023.
Sympatycy „Rycerzy Wiosny” trzymają kciuki za to, żeby sytuacja organizacyjno-finansowa ich ukochanego klubu wreszcie się poprawiła. Z całą pewnością nie należy spodziewać się spektakularnych transferów do klubu, zapewne znacznie bardziej prawdopodobne jest wykorzystanie nadarzającej się okazji, która nie wiąże się z wydaniem jakiejś większej kwoty.

Obecnie drużyna prowadzona przez trenera Kazimierza Moskala przebywa na zasłużonych urlopach. Kilku zawodników wykorzystało okazję i obecnie przebywa w krajach, w których nie potrzebują ciepłych czapek i kurtek. Najważniejsza jest teraz regeneracja i odpoczynek. Jeśli to ma pomóc w tak upragnionym awansie dwukrotnych mistrzów Polski do ekstraklasy, to nie ma z tym najmniejszego problemu.

Zespół z al. Unii spotka się na inauguracyjnych zajęciach w przyszłym roku 3 stycznia. Natomiast 21 stycznia wyleci do Turcji, gdzie przez kilkanaście dni będzie przebywał na zgrupowaniu. Nie ulega wątpliwości, że to będzie kluczowy czas w okresie przygotowawczym.

Trener GKS Tychy nie jest zadowolony z młodzieży

Pierwszym wiosennym rywalem piłkarzy ŁKS będzie GKS Tychy. Spotkanie obu zespołów odbędzie się na stadionie przy al. Unii (prawdopodobnie 11 lutego o godzinie 18).

Podopieczni pochodzącego z Łodzi trenera Dominika Nowaka mają za sobą kolejny mecz sparingowy w zimowym okresie przygotowawczym. Tym razem podejmowali na własnym boisku innego pierwszoligowca, Ruch Chorzów. Starcie zakończyło się wysokim zwycięstwem chorzowian, którzy wygrali 5:1 (2:1). Honorowego gola dla tyszan zdobył Daniel Rumin (6)

GKS Tychy: (pierwsza połowa) Kostrzewski - Machowski, Buchta, Szymura, Mańka - Dzięgielewski, Czyżycki, Żytek, Mikita, Kozina - Rumin. Druga połowa: Jałocha - Połap, Mańka, Szymura, Pipia - Biegański, testowany, Żytek, Orliński, Mikita (65, Machowski) - Janaszek.

Przypomnijmy, że wcześniej GKS przegrał w Warszawie z Legią 1:3.

Szkoleniowiec drużyny z Tychów ocenił postawę zespołu w rozmowie z klubową telewizją.

- W pierwszej połowie mieliśmy fajne momenty, stworzyliśmy kilka sytuacji. Drugie 45 minut musimy wymazać. Widać, że młodzi zawodnicy i testowani mają określony potencjał, ale nie jest to poziom na pierwszą ligę - stwierdził.

Od 21 do 28 stycznia GKS czeka zgrupowanie w Wałbrzychu.