ŁKS vs. RAKÓW CZĘSTOCHOWA RELACJA NA ŻYWO [27.04.19] Dziś mecz ŁKS - Raków. Łodzianie dzisiaj walczą o ekstraklasę!

(rp, ww)
ŁKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA RELACJA NA ŻYWO. Dziś piłkarze ŁKS stoją przed wielką szansą aby po kilku latach znów powrócić do ekstraklasy. Zapraszamy na relację LIVE.

ŁKS - RAKÓW NA ŻYWO

odśwież (wciśnij F5)

ŁKS ŁÓDŹ2
RAKÓW CZĘSTOCHOWA0

KONIEC MECZU. ŁKS wygrywa z Rakowem 2:0

90 min. Zmiana w ŁKS. Daniel Ramirez opuszcza boisko. W jego miejsce Piotr Pyrdoł. Hiszpan jest żegnany owacją na stojąco.

89 min. "Jeśli jesteś pierwszy – jesteś pierwszy. Jeśli jesteś drugi – jesteś niczym"… to cytat z Billa Schankly’ego, słynnego trenera FC Liverpool, ale nie będziemy się tym przejmować. Wicelider nie ustępuje pola rywalowi, ba, to lider dziś jest w Łodzi bezradny.

87 min. Na boisku w zespole gości melduje się Franciszek Wróblewski (za Daniela Bartla). Zmiana i w ŁKS. Z boiska zszedł Sekulski. Końcówkę dogra Ievgen Radionov.

83 min. Niewiele brakowało a łodzianie prowadziliby już 3:0. Daniel Ramirez uderzył z linii pola karnego, ale tuż obok prawego słupka bramki Michała Gliwy.

82 min. Zmiana w zespole ŁKS. Wojciech Łuczak w miejsce Patryka Bryły.

80 min. Goście kończą w "dziesiątkę". Czerwoną kartkę (chyba za niesportowe zachowanie) otrzymuje Tomas Petrasek.

79 min. Rzut wolny dla Rakowa z prawej strony pola karnego. Ełkaesiacy wybijają piłkę po dośrodkowaniu. Po chwili kolejny wolny, ale kołba na posterunku.

76 min. Gra w środkowej strefie. Raków prowadzi teraz grę.

70 min. Kalinkowski z wolnego nad poprzeczką. Po chwili starcie Kasperkiewicza przy linii bocznej z ełkaesiakami. Doszło do niegroźnych przepychanek. Michał Gliwa "zniósł" na rękach (sic!) Ramireza, ale ten chyba nie dał się sprowokować. Sędzia uspokoił zawodników.

68 min. Doskonała dwójkowa akcja Ramireza z Klimczakiem. Tego drugiego niezgodnie z przepisami powstrzymał zawodnik Rakowa. Rzut wolny z dwudziestu pięciu metrów.

65 min. Mecz lidera z wiceliderem ogląda komplet widzów. Dokładnie: 5271 kibiców. Ehh, gdyby ten stadion miał trzy brakujące trybuny. Atmosfera kapitalna!

64 min. Goście sprytnie rozegrali rzut wolny, lecz obrońcy ŁKS wybijają piłkę na rzut rożny.

61 min. Piłkę w środku pola przejął bodajże Kalinkowski, zagrał w tempo do Bryły, a skrzydłowy trafił z lewej strony pola karnego w boczną siatkę. Po chwili brawa od kibiców za ofiarną grę łodzian.

59 min. Z lewej strony w pole karne Rakowa wpadli Bryła i spółka, ale obrońcy Rakowa po chwili przerwali ten groźny atak łodzian.

59 min. Przyjezdni jakby śmielsi... To oni częściej utrzymują się przy piłce, choć na razie niewiele z tego wynika. Trener Marek Papszun instruuje swoich podopiecznych zza linii bocznej.

55 min. Zagotowało się w polu bramkowym ŁKS. Jeden z łódzkich obrońców nie trafił w piłkę. Sytuację uratował odważnym wybiegiem Michał Kołba, ale został w trakcie interwencji poturbowany. Na szczęście kapitan ŁKS gra dalej.

54 min. Zmiana w zespole gości. Boisko opuścił Piotr Malinowski. W jego miejsce Patryk Kun.

53 min. Znakomita okazja gości! Strzał z lewego skrzydła broni z trudem Michał Kołba, a dobijający z kilku metrów Miłosz Szczepański posłał futbolówkę nad poprzeczką. Szczęście przy ŁKS...

51 min. Bardzo niecelny strzał z ok. trzydziestu metrów Ramireza. Po chwili wygwizdywany Arkadiusz Kasperkiewicz fatalnie się myli i wybija piłkę poza boisko...

48. min. Kontra ŁKS. Daniel Ramirez wystawia piłkę Bryle, ale ten uderza z dwunastu metrów w rozpaczliwie interweniującego obrońcę.

47 min. Niedokładne podanie pomocnika ŁKS i Patrick Eze szarżował prawą stroną. Skończyło się na strachu miejscowych.

46 min. Drugą połowę rozpoczynają goście.

PRZERWA Po pierwszej połowie 2:0 dla ŁKS po golach Sekulskiego i Piątka. Gdyby był to mecz bokserski… Raków już dwa razy leżał na deskach, a ŁKS wciąż smaga rywala prawym i lewym sierpowym. Oczywiście czempiona nie należy lekceważyć, więc w drugiej połowie emocji nie powinno zabraknąć. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala pierwszą połowę zagrali naprawdę świetną. Zobaczymy jak będzie po zmianie stron.
PS Atmosfera na stadionie - ekstraklasowa!

45 min. Koniec pierwszej połowy. 2:0 dla ŁKS!

42 min. Strzał z osiemnastu metrów Patryka Bryły. Wprost w bramkarza.

40 min. Piłka krąży jak po sznurku. Ełkaesiacy w swoim stylu koronkowo rozgrywają futbolówkę. Teraz jednak swoją akcję buduje Raków. Na nasz gust nieco nazbyt czytelne są te próby częstochowian, choć oczywiście jeszcze wszystko może się dzis zdarzyć.

38 min. Do gry łodzian trudno się przyczepić, ale teraz głupio stracili piłkę w środku boiska. Raków próbuje atakować.

35 min. Bezradność Rakowa puentuje pojedynek przy linii bocznej Jana Grzesika z graczem gości. Obrońca ŁKS przerzucił sobie piłkę nad przeciwnikiem, a potem zgrał ją jeszcze do kolegi. Chwilę później kolejny strzał miejscowych. Nad poprzeczką.

32 min. Solowa akcja Bartłomieja Kalinkowskiego zwieńczona niecelnym strzałem z dwudziestu metrów.

30 min. Rzut wolny dla Rakowa z lewej strony boiska, ale obrońcy gospodarzy zażegnali zagrożenie.

28 min. Ełkaesiacy rozgrywają piłkę w bardzo widowiskowy sposób. Przed chwilą Jan Grzesik sprytnym podaniem próbował uruchomić Sekulskiego, ale w ostatniej chwili futbolówkę wybił stoper Rakowa.

26 min. Daniel Ramirez świetnie przerzucił piłkę na lewe skrzydło, a tam rozgrywający na razie świetne zawody Adrian Klimczak huknął nad poprzeczką.

25 min. Niebezpieczne starcie w walce o górną piłkę. Patryk Bryła poturbował Tomasa Petraska. Na szczęście kapitanowi Rakowa nic się nie stało. Gramy dalej.

22 min. Żółta kartka dla piłkarza gości, Igora Sapały.

21 min. Kapitalna kontra ełkaesiaków. Piłkę zgarnęli rywalom przed swoim polem karnym. Następnie czwórka zawodników pognała w kierunku bramki gości a całą akcję sfinalizował Łukasz Piątek. ŁKS prowadzi 2:0!

21 min. 2:0 dla ŁKS!

19 min. Łodzianie tracą piłkę przed własnym polem karnym. Raków oddaje bodaj pierwszy, ale bardzo niecelny strzał w tym meczu.

18 min. Kąśliwy strzał z lewego narożnika pola karnego Adriana Klimczaka. Gliwa broni na raty.

15 min. Na trybunach jest obecna Pani Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska oraz Marcin Gortat. Panią prezydent przywitały oklaski, ale i gromkie okrzyki - "Chcemy stadionu dla dumy tego regionu!". Przy piłce natomiast Raków.

13 min. Kolejne świetne dośrodkowanie Bryły z lewego skrzydła, główka Sekulskiego w bramkarza. Bramki i tak by nie było, bo napastnik łódzkiego zespołu był na spalonym.

10 min. Arkadiusz Kasperkiewicz podpadł łódzkim kibicom podczas jesiennego starcia w Częstochowie. Dziś jest niemiłosiernie wygwizdywany, choć kibice Rakowa i pozostali piłkarze tej drużyny zostali dziś w Łodzi przyjęci bardzo ciepło.

9 min. Ełkaesiacy bardzo bliscy drugiego gola. W swoim stylu zewnętrzną częścią stopy dośrodkował piłkę Bryła, ale Sekulski i Piątek przegrali pojedynek z Gliwą. Wielkie szczęście gości w tej sytuacji.

6 min. Dynamiczna akcja prawą stroną boiska, dośrodkowanie piłki na pole karne, tam po zgraniu głową do futbolówki dopada na siódmym metrze Łukasz Sekulski i efektownym wolejem pakuje ją w siatce. ŁKS prowadzi 1:0!

6 min GOL DLA ŁKS. 1:0!!!!

5 min Pierwszy atak Rakowa, ale obrońcy wyjaśniają sytuację.

4 min Oprawa kibiców Rakowa, a na boisku gra w środku pola.

1 min Pierwsze dośrodkowanie na pole karne Rakowa, ale Michał Gliwa piąstkuje piłkę.

Godz. 17:45 Pierwszy gwizdek pana Marciniaka. Rozpoczynamy mecz na szczycie pierwszej ligi.

Godz. 17:41 Przed spotkaniem sympatyczny gest prezesa łódzkiego klubu, Tomasza Salskiego, który wręczył szefowi Rakowa, Wojciechowi Cyganowi, pamiątkową paterę z okazji awansu klubu z Częstochowa do Lotto Ekstraklasy. Piłkarze Rakowa po raz ostatni w elicie grali w 1998 roku, a więc w sezonie zakończonym mistrzostwem Polski… ŁKS. 21 lat minęło jak z bicza strzelił.

Godz. 17:35 Właśnie rozbrzmiewa hymn „Niezwyciężeni, rozśpiewani i w ŁKS zakochani” grupy The Bootels. Zapowiada się wielkie piłkarskie święto. Oba zespoły już w tunelu prowadzącym na murawę.

Godz. 17:30 Skład ŁKS: Michał Kołba – Jan Grzesik, Kamil Juraszek, Jan Sobociński, Adrian Klimczak – Lukas Bielak, Bartłomiej Kalinkowski, Łukasz Piątek, Daniel Ramirez, Patryk Bryła – Łukasz Sekulski. Trener: Kazimierz Moskal.

Skład Rakowa: Michał Gliwa – Karol Noiszewski, Tomas Petrasek, Arkadiusz Kasperkiewicz, Piotr Malinowski, Petr Schwarz, Igor Sapała, Marcin Listkowski, Miłosz Szczepański, Daniel Bartl, Patrick Friday Eze. Trener: Marek Papszun.

Godz. 17:24 Potwierdzenia tej informacji jeszcze nie mamy, ale „Rycerzom Wiosny” ma dziś kibicować z trybun Marcin Gortat. Pochmurno, lecz atmosfera doskonała. Wszystkie mecze łodzian w rundzie wiosennej obejrzał komplet widzów. Tak będzie i dziś. Bilety zostały wyprzedane już w środę. Są z nami również sympatycy Rakowa.

Godz. 17:03 Spotkanie sędziuje Tomasz Marciniak z Płocka. 35-letni arbiter sędziował w tym sezonie już trzy mecze ełkaesików (bezbramkowo zremisowane spotkanie z Sandecją w Nowym Sączu i zakończone remisem 1:1 mecz z Termaliką Nieciecza w Łodzi oraz wygrane przez łodzian 3:0 starcie z Garbarnią Kraków).

Godz. 16:50 - SKŁAD ŁKS: Kołba, Grzesik, Juraszek, Sobociński, Klimczak, Ramirez, Kalinkowski, Piątek, Bielak, Bryłą, Sekulski.

Godz. 16:35 - Za chwilę podamy składy. Piłkarze Rakowa już awansowali do ekstraklasy, ŁKS wciąż walczy ale jest bardzo blisko. Zapowiada się ciężki mecz ale wierzymy w zwycięstwo drużyny z al. Unii. Poniżej aktualna tabela I ligi.

ŁKS RAKÓW NA ŻYWO, GODZ. 16:10 - To hit kolejki I ligi. Na ten mecz już w czwartek w kasach nie było biletów. Łodzianie stoją przed ogromną szansą powrotu do elity polskiej piłki. Dzisiaj liczymy na 3 punkty!

Spotkanie na obiekcie przy al. Unii rozpocznie się o godz. 17.45.