ŁKS vs. Chojniczanka relacja na żywo [11.05.19] Dziś mecz ŁKS Chojniczanka, śledź wynik online, relacja live

RP
Dziś ŁKS zagra ostatni mecz w I lidze. Po wspaniałej wiosennej rundzie w następnym sezonie łodzianie nareszcie zagrają w Lotto Ekstraklasie. Poniżej relacja na żywo z meczu ŁKS Chojniczanka. Początek spotkania o godzinie 17:45.

ŁKS CHOJNICZANKA RELACJA NA ŻYWO

odśwież (wciśnij F5)

ŁKS ŁÓDŹ2
CHOJNICZANKA CHOJNICE0

KONIEC MECZU. Święto na trybunach. Święto i na boisku. ŁKS pokazał w ostatnim rozgrywanym w tym sezonie meczu na własnym stadionie, że do ekstraklasy awansował zasłużenie. Chojniczankę Chojnice pokonał 2:0 po golach Łukaszów - Sekulskiego i Piątka.
Teraz rozpocznie się feta z okazji awansu, a ok. godz. 20.30 pochód na pl. Wolności, któremu przewodzić będzie autokar z piłkarzami. Gratulujemy Rycerzom Wiosny. Na ten sukces i tę radość z pewnością zasłużyli.

90. min. - Arbiter doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

90. min. - Najpierw Wojciech Łuczak niecelnie z prawej strony pola karnego. Potem w słupek z podobnego miejsca trafił Rafał Kujawa, a Patryk Bryła dobijał bardzo niecelnie.

87. min. - Lewą stroną próbował przedostać się przez szyki obronne Patryk Bryła. Nieskutecznie, ale łodzianie mają rzut rożny. Chwilę po tym niecelnie główkuje Rafał Kujawa.

83. min. - Znakomite uderzenie z lewego narożnika pola karnego Damiana Piotrowskiego, ale szczęście miał Michał Kołba. Piłka obok słupka.

81. min. - Uderzenie z dystansu Wojciecha Łuczaka. Piłka poszybowała nad poprzeczką bramki Chojniczanki.

80. min. - Zmiana w Chojniczance. Piotr Grzelczak opuszcza boiska. Na murawie melduje się Krystian Wachowiak.

77. min. - Kibice ŁKS na odpalili race, a ełkaesiacy przeprowadzili skuteczną akcję, którą zwieńczył pięknym uderzeniem zza pola karnego Łukasz Piątek. Piłka po strzale pomocnika odbiła się od jednego słupka, potem od drugiego i po chwili zatrzepotała w siatce. ŁKS prowadzi 2:0!

77. min. - GOL! 2:0 dla ŁKS!

75. min. - Zmiana w ŁKS. Owacja na stojąco, z boiska schodzi Daniel Ramirez. W jego miejsce - Maciej Wolski.

74. min. - Świetna dwójkowa akcja Wojciecha Łuczaka z Rafałem Kujawą w polu karnym Chojniczanki, ale temu drugiemu zabrakło miejsca do oddania strzału.

72. min. - Inicjatywę z wolna przejmują podopieczni trenera Macieja Bartoszka. Na tę chwilę łodzianie rozbijają kolejne ataki rywala.

70. min. - Przenosimy się na drugą stronę boiska, a tam Michał Kołbna broni strzał z dystansu. Po chwili ŁKS groźnie kontrował, ale skończyło się na strachu przyjezdnych.

68. min. - Akcja dwóch rezerwowych. Patryk Bryła płasko dośrodkował z lewej strona boiska, a stojący na piątym metrze od bramki Rafał Kujawa nie trafił w piłkę.

64. min. - Dwie świetne szanse niewykorzystane przez Daniela Ramireza. Najpierw skrzydłowy ŁKS zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i sprzed nosa zgarnął mu odważną interwencją bramkarz Chojniczanki. Po chwili Grzegorz Wnuk dalekim wybiegiem przed własne pole karne uprzedził Hiszpana, bo gdyby ten drugi zdołał przejąć piłkę, miałby otwartą drogę do pustej bramki.

63. min. - Znakomite podanie Wojciecha Łuczaka na wolne pole do Daniela Ramireza, ale tym razem hiszpański pomocnik dośrodkował piłkę bardzo niedokładnie.

63. min. - Zmiana w zespole gości. Damian Piotrowski w miejsce Miłosza Przybyckiego.

60. min. - Kilkadziesiąt sekund po wejściu na plac gry Patryk Bryła otrzymuje żółtą kartę na ostry faul na rywalu.

58. min. - Podwójna zmiana w ŁKS. Boisko opuszczają Piotr Pyrdoł i Łukasz Sekulski. W ich miejsce trener Kazimierz Moskal desygnuje do gry Patryka Bryłę i Rafała Kujawę.

55. min. - Najpierw wprost w bramkarza z okolic lewego narożnika pola karnego uderzył Piotr Pyrdoł, a po chwili z tego samego mniej więcej miejsca, ale po drugiej stronie boiska szczęścia próbował Piotr Grzelczak. Bez powodzenia.

54. min. - Lukas Bielak stracił piłkę próbując sprytnie przerzucić ją nad defensorem Chojniczanki, ale po chwili odzyskał ją efektownym wślizgiem. Chciałoby się powiedzieć... sezon ŁKS w pigułce. Ta agresja w środku pola po stracie futbolówki to dziś znak firmowy ŁKS. Jeden z kilku...

50 min. - Ełkaesiacy przeważają a Daniel Ramirez zaczyna opisywać się efektownymi sztuczkami. Przed chwilą kunsztownie odgrywał piłkę piętą do Piotra Pyrdoła, ale zabrakło precyzji. Na trybunach trwa święto. Doskonała atmosfera przy al. Unii 2.

46. min. - W przerwie trener Maciej Bartoszek zdecydował się na pierwszą zmianę. Miejsce Huberta Wołąkiewicza zajął Seweryn Michalski. Przy piłce ŁKS.

46. min. - Rozpoczęła się druga połowa sobotniego spotkania przy al. Unii 2. Grę wznowili piłkarze z Pomorza. Po pierwszej połowie 1:0 prowadzą łodzianie.

PRZERWA MECZU - Na środku boiska pojawiły się siatkarki ŁKS, czyli mistrzynie Polski 2019. Oczywiście kibice przywitali popularne "wiewióry" niezwykle ciepło.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. - Jeszcze w 45. min. Kamil Juraszek trafił piłką w słupek. Spotkanie pod dyktando ełkaesiaków, choć i Chojniczanka miała swoje okazje. Do przerwy przyszły ekstraklasowiec prowadzi 1:0 po bramce Łukasza Sekulskiego. Przed nami kwadrans pauzy.

44. min. - Sekulski kapitalnie huknął do siatki po nie mniej kapitalnym zagraniu z głębi pola Daniela Ramireza, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną napastnika ŁKS i gola nie uznał.

40. min. - Ależ okazję na podwyższenie wyniku zmarnowali łodzianie. Szybka kontra i Piotr Pyrdoł pomknął lewym skrzydłem, a już w szesnastce gości zagrał do Łukasza Sekulskiego. Napastnik ŁKS uderzał z ośmiu metrów, ale trafił w rozpaczliwie interweniującego defensora gości.

37. min. - Z boku boiska opatrywany był Lukas Bielak. Słowacki piłkarz wrócił po chwili na murawę. Piłkę rozgrywają ełkaesiacy.

35. min. - I ponownie Daniel Ramirez. Tym razem z dwudziestu metrów i celnie, ale na posterunku bramkarz Chojniczanki. Wciąż 1:0.

32. min. - Z dystansu huknął w swoim stylu Daniel Ramirez. Piłka poszybowała tuż obok lewego słupka bramki Grzegorza Wnuka.

30. min. - Spotkania piłkarzy ŁKS pragnie oglądać znacznie liczniejsza grupa kibiców, niż ta która znalazła się dziś na trybunach. Nie dziwi więc, że po południowej stronie przez... dziury w płocie widowisku przyglądają się sympatycy ŁKS, którzy nie zdołali zakupić biletów na ten mecz. ŁKS czeka na trzy brakujące trybuny...

28. min. - Niezłe widowisko na al. Unii 2... Daniel Ramirez urochomił Jana Grzesika, ten w swoim stylu pomknął prawym skrzydłem i zagrał z linii końcowej w stronę bramki, ale bramkarz Chojniczanka uprzedził Sekulskiego.

27. min. - A teraz bardzo groźnie pod bramką gospodarzy. Z kilku metrów po dograniu z prawego strona pola karnego uderzał Emild Drozdowicz, ale i jemu zabrakło precyzji, więc skończyło się na strachu miejscowych.

24. min. - Z lewej strony boiska dośrodkował piłkę na pole karne Wojciech Łuczak, ale tym razem główka Łukasza Sekulskiego obok lewego słupka bramki Grzegorza Wnuka. Głośny doping kibiców!

22 min. - Leżał na boisku jeden z graczy gości. Łodzianie wybijają piłkę na aut, ale po chwili ta wraca do nich.

20. min - Podopieczni trenera Kazimierza Moskala długo rozgrywali piłkę na połowie rywala, wreszcie spod opieki obrońców uwolnił się Piotr Pyrdoł i huknął z dwudziestu metrów. Grzegorz Wnuk na raty, ale zdołał złapać piłkę.

17. min. - Michał Kołba broni strzał z rzutu wolnego Krzysztofa Danielewicza.

14. min - Z okolic lewego narożnika pola karnego obok słupka piłkę posłał Wojciech Łuczak.

13. min - Trzynasta minuta mogła być pechowa dla gospodarzy, ale po dośrodkowaniu z rzutu wolnego minimalnie obok słupka uderzył Tomasz Mikołajczak.

10 min. - Kolejna szybka akcja ŁKS. Tym razem sprytne podanie Daniela Ramireza i Sekulski stanął oko w oko z bramkarzem gości, ale był na minimalnym spalonym.

7. min - Łukasz Piątek próbował prostopadłym podaniem uruchomić Sekulskiego, ale zagrał niecelnie.

4 min. - Obudzili się goście. Kąśliwe uderzenie z rzutu wolnego Kamila Sywestrzaka, ale Michał Kołba czujny w bramce łódzkiego zespołu.

3 min. - Mocne rozpoczęcie przyszłego ekstraklasowca. Z prawego skrzydła piłkę znakomicie dośrodkował Jan Grzesik, a pozostawiony bez opieki Łukasz Sekulski strzałem głową z kilku metrów otwiera wynik spotkania. 1:0!

3. min. - GOL DLA ŁKS! 1:0!

1 min. - Początek ostatniego w tym sezonie spotkania "Rycerzy Wiosny" na własnym boisku. Od środka grę rozpoczęli gospodarze.

Godz. 17.42 - Piłkarze już na środku boiska.

Godz. 17.40 - Komplet widzów na trybunach wyśpiewuje właśnie nowy hymn łódzkiego klubu „Niezwyciężeni, niepokonani…” Nie da się ukryć, że ten ełkaesiacki „wykon” robi duże wrażenie. Na al. Unii atmosfera wielkiego piłkarskiego święta.

Godz. 17.30 - Sędzią dzisiejszego spotkania jest Łukasz Kuźma. Dla białostockiego arbitra to dopiero drugi w tych rozgrywkach mecz na zapleczu ekstraklasy, bo większość czasu pan sędzia spędził w bieżącym sezonie w drugiej lidze, gdzie sędziował m.in. jeden mecz Widzewa.
Co ciekawe to wspomniane jedyne dotąd spotkanie w pierwszej lidze Łukasza Kuźmy, odbyło się w Tychach i tam z miejscowym GKS 1:0 wygrała… Chojniczanka.
Na liniach będą mu dziś pomagać: Łukasz Sikora i Marcin Adamski.

Godz. 17.25 - Jeśli liczyć udane dla ełkaesiaków kwalifikacje do mistrzostw Polski z 1947 roku, sukces podopiecznych trenera Kazimierza Moskala, który dziś kibice i piłkarze będą na al. Unii 2 świętować, jest dziewiątym po drugiej wojnie światowej awansem Łódzkiego Klubu Sportowego do wyższej klasy rozgrywkowej i zarazem już szóstym do piłkarskiej elity.

Godz. 17:15 - Poniżej składy na dzisiejszy mecz:
ŁKS: Michał Kołba (k.) - Jan Grzesik, Kamil Juraszek, Jan Sobociński, Kamil Rozmus, Lukas Bielak, Piotr Pyrdoł, Łukasz Piątek, Wojciech Łuczak, Daniel Ramirez, Łukasz Sekulski. Trener: Kazimierz Moskal.
Chojniczanka Chojnice: Grzegorz Wnuk – Rafał Kobryń, Kamil Sylwestrzak, Przemysław Pietruszka (k.), Hubert Wołąkiewicz, Miłosz Przybecki, Oskar Paprzycki, Krzysztof Danielewicz, Tomasz Mikołajczak, Piotr Grzelczak, Emil Drozdowicz. Trener: Maciej Bartoszek.

Godz. 17.10 - Rozgrzewkę rozpoczęli piłkarze ŁKS. Owacje sympatyków łódzkiego klubu. Za chwilę podamy składy.

Godz. 17.05 - A jeśli chodzi o awanse ŁKS… Przypomnijmy, że już dwudziestoleciu międzywojennym, na początku lat 20., czyli jeszcze przed utworzeniem ligi państwowej, ełkaesiacy kilkukrotnie awansowali do mistrzostw Polski (wówczas nie rozgrywanych systemem ligowym). Wtedy aby się dostać do tej elity, należało wpierw wygrać łódzkie eliminacje, czyli sięgnąć po mistrzostwo klasy A. Ta sztuka udawała się ełkaesiakom w 1921, 1922, 1923, 1924 i 1925 roku. Z kolei w 1927 roku ełkaesiacy znaleźli się w lidze jako jedni z jej współtwórców i grali w niej nieprzerwanie aż do roku 1938.

Godz. 17.00 - Rozgrzewkę przedmeczową rozpoczął kapitan ŁKS, bramkarz Michał Kołba. W tym sezonie golkiper ełkaesiaków aż osiemnastokrotnie zachowywał czyste konto.

Godz. 16.55 - W zespole dzisiejszego rywala ełkaesiaków występuje wielu znanych z ekstraklasy zawodników na czele z bramkarzem Radosławem Janukiewiczem (kiedyś Pogoń Szczecin), kojarzonym z występów w Koronie Kielce i Wiśle Płock obrońcą Kamilem Sylwestrzakiem i doskonale znanym w Łodzi byłym napastnikiem Widzewa – Piotrem Grzelczakiem.
W kadrze gości jest też Paweł Zawistowski, wychowanek ŁKS, który jednak w lidze nigdy nie zagrał w łódzkim zespole.

Godz. 16.50 - Jeszcze słowo o rywalu... Chojniczanka powstała w 1930 roku. W 2013 roku klub po raz pierwszy w swojej historii zagrał na zapleczu ekstraklasy.
W tym sezonie po 32. kolejkach podopieczni trenera Macieja Bartoszka zajmują 12. miejsce z 39 punktami na koncie. Bilans wyjazdowy Chojniczanki to 3 zwycięstwa, 5 remisów i 8 porażek.

Godz. 16.45 - Wkrótce podamy składy obu zespołów. Trener Kazimierz Moskal na pewno nie będzie mógł skorzystać z usług Bartłomieja Kalinkowskiego, który w Jastrzębiu został ukarany czerwoną kartką.

ŁKS CHOJNICZANKA NA ŻYWO, godz. 16:10 -

Godz. 15:40 - Dziś wielkie święto dla wszystkich fanów ŁKS. Po ostatnim gwizdku feta! My też tam będziemy. Mecz ŁKS vs Chojniczanka rozpocznie się o godzinie 17:45. Zapraszamy na relację LIVE.

ŁKS zapewnił sobie awans do ekstraklasy, a Chojniczanka utrzymanie w I lidze. Jednak ten mecz na swoim stadionie dla kibiców łódzkiej drużyny to idealna okazja do świętowania upragnionego awansu do elity polskiej piłki.

Mecz będzie początkiem fety, jaką zapowiedzieli klub i kibice. Po spotkaniu odbędzie się oficjalna ceremonia z okazji awansu.