ŁKS - Ursus Warszawa 1:0. Wreszcie radość na nowej trybunie

Dawid Sarafiński zdobył jedynego gola.
Dawid Sarafiński zdobył jedynego gola. Krzysztof Szymczak
Piłkarze ŁKS przełamali kryzys i klątwę nowej trybuny przy al. Unii. Łodzianie w 13. kolejce III ligi odnieśli bardzo ważne zwycięstwo, pokonując 1:0 Ursus Warszawa. Gola na wagę trzech punktów zdobył Dawid Sarafiński.

Po dość burzliwym tygodniu, w wyjściowym składzie ŁKS po raz pierwszy w tym sezonie pojawił się Marcin Zimoń. Szansę dostał też Adrian Filipak.

Zmiany przyniosły skutek, bo łodzianie nie stracili gola, choć w drugiej połowie goście mocno przycisnęli. ŁKS bronił korzystnego rezultatu, bo gola w 27 minucie zdobył Dawid Sarafiński, który bardzo sprytnym strzałem pokonał bramkarza Ursusa.

Dzięki wygranej ŁKS awansował na czwarte miejsce w tabeli i do prowadzącego Sokoła Aleksandrów Łódzki traci nadal cztery punkty.

Już w piątek łodzian czeka kolejny ważny mecz, tym razem w Warszawie zmierzą się z Polonią.

ŁKS - Ursus Warszawa 1:0 (1:0)
1:0 - Sarafiński (27).
ŁKS: Kołba - Filipiak, Zimoń, Ślęzak, Szumer - Kacela (90, Griżas), Cichowlas, Sarafiński (87, Poprawa), Golański (79, Pawlak), Ostalczyk (59, Terentiew) - Patora.