ŁKS Resovia 2:1. Łodzianie już tylko punkt od ekstraklasy!

ŁKS Resovia na żywo
ŁKS Resovia na żywo Grzegorz Gałasiński
W spotkaniu 32. kolejki piłkarskiej pierwszej ligo rozegranym w Łodzi, ŁKS pokonał 2:1 Resovię. Ełkaesiacy potrzebują już tylko punktu, by awansować do ekstraklasy. Już przed rozpoczęciem niedzielnego meczu wiadomo było, że nawet zwycięstwo nie da jeszcze ełkaesiakom upragnionego awansu do ekstraklasy, bowiem swoje spotkania wygrały Ruch Chorzów i Wisła Kraków. Teraz już mamy pewność, że w dwóch ostatnich kolejkach sezonu łodzianie muszą wywalczyć tylko punkt (oczywiście założenie minimalistyczne) i wówczas już będą mogli świętować powrót do krajowej elity. W przedostatnim spotkaniu sezonu Arka Gdynia podejmie ŁKS, mecz rozegrany zostanie 26 maja, godz. 20.30. Na zakończenie rozgrywek łodzianie zagrają przy al. Unii z Odrą Opole (3 czerwca, 17.30). Jesteśmy przekonani, że ten pojedynek będzie odbywał się w niezwykle radosnej atmosferze!

ŁKS RESOVIA na żywo. Wynik ŁKS Resovia

Wynik meczu ŁKS - Resovia 2:1

Koniec meczu
90+5' Został pół minuty spotkanka

90+4' Czerwona kartka, druga żółta, dla Garcji
90+3' Duże emocje w końcówce
90+1' Zablokowany strzałą piłkarza Resovii, bo było niebezpiecznie
90' Sędzia doliczył sześć minut
88' ŁKS zaczął grać nerowowo
86' Gol dla gości. Błąd Bobka i mamy 2:1. Bramkarz ŁKS minął się z piłką i Garcia trafił do pustej bramki.
85' Kontuzjowany Pirulo schodzi z boiska. W jego miejsca wchodzi Balongo
84' Pirulo próbował z dystansu, ale posłał piłkę wysoko na bramką
82' Aut dla drużyny gości
80' Resovia jeszcze próbuje, ale trafia na mu ełkaesiaków
77' ŁKS gra swobodnie, przyjemnie dla i to może się podobać
74' Zmiana w ŁKS, Jurić za Janczukowicza
72' Faulowany Śliwa i wolny dla ŁKS
71' Silny strzał Mokrzyckiego z dystansu, bramkarza broni
69' Kibice ŁKS doskonale dopingują swój zespół
67' Zmiana w Resovii i ŁKS. Schodzi Szeliga, wchodzi Śliwa
61' GOL, GOL, GOL! Znów Pirulo. Hiszpan po zagraniu Mokrzyckiego zabawił się z defensorami Resovii, później silnie strzelił z ostrego kąta, a piłka odbiła się od nogo obrońcy gości i wpadła do siatki.
60' Rzut rożny dla Resovii
59' ŁKS atakuje dynamicznie i widać, że chce grać dla kibiców
57' Piłkarze ŁKS dominują na boisku w tym okresie
54' Faulowany Pirulo i żółta kartka dla zawodnika gości - Chuchro
52' ŁKS satra się zdobyć szybko drugiego gola
50' Rywala faulował Dąbrowski
48' Trąbka zmarnował\ł dobrą sytuację.
47' Zablokowane uderzenie Szeligi
46' Rozpoczęła się druga część spotkania, drużyny bez zmian
Koniec pierwszej części spotkania. Z relacją wracamy po przerwie
45' Sędzia doliczył dwie minuty
44' Pirulo przegrywa pojedynek sam na sam z bramkarzem gości, powinno być 2:0
43' Akcję od własnej b ramki zaczyna Resovia
40' Artemijus Tutyskinas ukarany żółtą kartką
38' Dankowski strzelał z rzutu wolnego, ale wysoko nad bramką
35' ŁKS buduje kolejny atak pozycykny
33' ŁKS zaczyna zyskiwać przewagę
30' GOL, GOL, GOL, Pirulo. Obrońca gości popełnią błąd, zagrał do Janczukowicza, a ten oddał piłkę do Pirulo. Hiszpan miną dwóch obrońców gości strzałem z jedenastu metrów dał swojej drużynie prowadzenie
28' Faulowany Pirulo
26' Dobra akcja Pirulo, piłka do Janczukowicza, a ten z pięciu metrów trafił w bramkarza. To powinien być gol
25' Kolejny rożny dla gości
24' Widać, że Resovia nie przyjechała do Łodzi, by się wyłącznie bronić
22' Rzut wolny dla gości
21' Znów gra w środkowej strefie boiska
19' Doskonała sytuacja do objęcia prowadzenia dla ŁKS. Strzał Janczukowicza odbił bramkarz gości, a dobitka Szeligi z bliska zupełnie niecelna!
16' Resovia gra bardzo uważnie w defensywie
13' Rzut rożny dla ŁKS
12' ŁKS nie forsuje tempa spotkania
10' Groźna sytuacja pod bramką ŁKS
9' Dużo walki w środku pola, toteż brakuje podbramkowych sytuacji
7' Szeliga na spalonym
5' Jak na razie bardzo wyrównany meczu
3' Rzut rożny dla gości
2' Wzajemne badani się z obydwu stron
1' Sędzia rozpoczął spotkanie

Godz. 12.39 Ławka rezerwowych gości: Paweł Łakota, Mateusz Bondarenko, Bartłomiej Wasiluk, Bruno Garcia, Radosław Bąk, Jakub Sylvestr, Bartłomiej Eizenchart, Pedro Vieira, Filip Mikrut.

Godz. 12.35 Po ostatniej wygranej z Chojniczanką Resovia ma 7 punktów przewagi nad strefą spadkową.

Godz. 12.30 Resovia zacznie mecz w takim składzie: Branislav Pindroh – Radosław Adamski, Aleksander Komor, Karol Chuchro, Miłosz Kałahur – Rafał Mikulec, Radosław Kanach, Mehdi Lehaire, Marek Mróz, Kamil Antonik – Maciej Górski.

Godz. 12. 25 Ruch Chorzów dogonił ŁKS w tabeli, a Wisła Kraków ma obecnie tylko dwa punkty mniej od łodzian. Trzeba zatem dziś dobrze grać i pokonać Resovię, by końcówka sezonu nie była nerwowa.

Godz. 12.15 Goście dzisiejszego meczu wygrali dwa ostatnie mecze z Ruchem Chorzów (3:1) i Chojniczanką Chojnice (3:1).

Godz. 12.10 Wyniki spotkań drużyn czołówki w tej serii sprawiały, że nawet w przypadku zwycięstwa łodzianie nie będą mogli jeszcze świętować awansu do ekstraklasy.

Godz. 12.05 Na ławce rezerwowych łódzkiej drużyny zasiądą: Dawid Arndt, Nacho Monsalve, Władysław Ochrończuk, Nelson Balongo, Oskar Koprowski, Stipe Jurić, Maciej Śliwa, Marcel Wszołek, Damian Nowacki.

Godz. 11.53 Wyjściowy skład ŁKS Łódź: Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Adam Marciniak, Artemijus Tutyskinas – Michał Mokrzycki, Mateusz Kowalczyk, Michał Trąbka – Pirulo, Piotr Janczukowicz, Bartosz Szeliga.

Godz. 11.50 Sędzią dzisiejszego spotkania pomiędzy ŁKS i Resovią będzie Tomasz Marciniak. Arbitrowi z Płocka pomagać będą na liniach Bartosz Kaszyński i Krzysztof Nejman
Godz. 11.40 Kazimierz Moskal. trener piłkarzy ŁKS: Chcemy się zrehabilitować za przegrany mecz z Sandecją

Przypomnijmy, że łodzianie przed tygodniem skompromitowali się przegrywając z ostatnią w tabeli Sandecją Nowy Sącz. Teraz lidera pierwszej ligi czeka starcie z jeszcze niepewną utrzymania na zapleczu ekstraklasy Resovią Rzeszów.
W ostatniej kolejce podopieczni trenera Kazimierza Moskala przegrali w Niepołomicach z Sandecją (0:1). Natomiast ekipa z Rzeszowa pokonała na własnym stadionie Chojniczankę Chojnice (3:1).

Oba zespoły mają zupełnie odmienne cele na koniec tego sezonu. ŁKS walczy o bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy, a Resovia walczy o pozostanie na zapleczu czyli w gronie pierwszoligowców.

Mecz ŁKS Resovia rozpocznie się o godzinie 12.40. Zapraszamy na naszą relację na żywo!