ŁKS - RAKÓW CZĘSTOCHOWA. Zwycięstwo łodzian i awans w tabeli ekstraklasy

hof
Piłkarze ŁKS wygrali trzeci mecz w tym sezonie, a drugi przed własną publicznością. Na pewno dzięki temu wszyscy w klubie z al. Unii mogą złapać głębszy oddech i ze spokojem spojrzeć w przyszłość. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala pewnie, bo 2:0, pokonali innego beniaminka - Raków Częstochowa i awansowali na czternaste miejsce w tabeli. Łodzianie rozegrali dobre spotkanie i nie pozwolili rywalom na rozwinięcie skrzydeł. ŁKS miał ten mecz pod kontrolą i dlatego wywalczył cenne trzy punkty. Przed meczem komentator Canal Plus, Grzegorz Mielcarski, powiedział w prywatnej rozmowie, że ŁKS zwycięży 2:0. Widać, że były piłkarz ma duże wyczucie naszej ekstraklasy i wiedział co mówi.

ŁKS - Raków Częstochowa na żywo 26.10.2019

strona wymaga odświeżania

ŁKS ŁÓDŹ2
RAKÓW CZĘSTOCHOWA0

93' Koniec spotkania ŁKS wygrywa z Rakowem 2:0.

90' Sędzie doliczył trzy minuty.

89'Zmiana w ŁKS. zszedł Pyrdoł, pojawi się na boisku Ratajczyk.

89” ŁKS na własnym przedpolu

87' Żółta kartka dla Szczepańskiego. ŁKS - Raków 2:0

85' Na szczęście nic się nie stało. Ełkaesiak wrócił do gra.

84' Na zieli leży Piotr Pyrdoł.

82' Raków przy piłce, lecz ŁKS mądrze się broni

80' Zmiana w ŁKS, schodzi Sekulski, wchodzi Kujawa

78' ŁKS nie forsuje już tempa.

76'Zmiana w ŁKS. schodzi Trąbka, wchodzi Kalinkowski.

76' Groźnie było na przedpolu ŁKS. Sytuację ratuje Rozwandowicz.

74'Raków próbuje przedrzeć się na przedpole ŁKS, ale bezskutecznie. ŁKS - Raków 2:0.

72' Pewna obrona Malarza.

71' Zmiana w Rakowie. Zszedł Skóraś, na boisku pojawił się Domański.

70' Gorącą na przedpolu ŁKS, ale udało się wybić piłkę na aut.

68' Sekulski nie wykorzystuje jedenastki. Słaby sygnalizowany strzał broni Szumski.

67. Karny dla ŁKS, faulowany był Sekulski

66' Aut dla Rakowa

64' Trener gości stawia na ofensywę. wprowadzając do gry kolejnego napastnika.

63'Zmiana w Rakowie. Schodzi Kościelny, a wszedł Kolev

61' ŁKS preferuje kombinacyjną grę, ale czasami sam się w tym gubi

59' Częściej przy piłce zawodnicy gości, ale nic z tego nie wynika.

58' aut dla ŁKS

56' Żółta kartka dla Rozwandowicza

55' ŁKS prowadzi 2:0 i nie forsuje tempa

52' Piłkarz ŁKS podniósł się i będzie mógł grać dalej.

51' Na murawie leży Sekulski. Interweniuje klubowy lekarz.

50' Ramirez nie trafią dobrze w piłkę, a ta poleciała obok słupka

50' Sekulskie w dobrej sytuacji obok słupka

49' Kibice głośno dopingują swój zespół

47' Raków próbuje rozmontować defensywę ŁKS

46' Piłkarze rozpoczęli drugą połowę.

Całkiem dobra pierwsza połowa spotkania. ŁKS gra ciekawy i dynamiczny futbol, i zasłużenie prowadzi.

45' Koniec pierwszej połowy.

44' Na pozycji spalone piłkarz Rakowa

43' Kolejna nieudana próba gości.

41' ŁKS kontroluje wydarzenia na boisku i nie pozwala rywalowi na rozwinięcie skrzydeł

40' Żółta kartka dla Schwarza

38' Raków próbuje przejąć inicjatywę, ale dobija się od muru ŁKS

36' Mniej ciekawy fragment gry

34' Znów Malarz łapie piłkę po strzale piłkarza Rakowa.

33' Malarz doskonale broni strzał Musiolika. rzut rożny dla gości

33' Trener Papszun wstał z ławki i podpowiada swoim zawodnikom, jak mają grać

31' ŁKS wymienia wiele podań, a rywale nie bardzo wiedzą, jak to przerwać.

29' ŁKS idzie za ciosem, Raków w opałach.

27' Fiesta na trybunie.

25' GOL, GOL, GOL, GOL,GOL, GOL,GOL, GOL. Guima kapitalnym uderzeniem zza pola karnego pokonała bramkarza Rakowa. ŁKS - Raków 2:0.

25' Trener Kazimierz Moskal bije brawo swoim podopiecznym i zachęca do dalszej walki

23' Rzut wolny, Ramirez dokładnie wrzucił w pole karne, lecz główka Rozwandowicza nie była celna

22' Sam na sam z Malarzem był Musiolik, ale bramkarz ŁKS górą

21' Piękna akcja Pyrdoła, Ramireza i Sekulskiego, ale w ostatniej chwili zastopowano przez obrońcę rywala.

19' Tempo spotkania nieco spadło. Gospodarze szanują piłkę.

18' Tym razem piłka po dośrodkowaniu rywali wpada w ręce Malarza.

17' Aut dla Rakowa po niecelnym podaniu Sekulskiego

15' Walka w środku pola

13' Raków stara się odzyskać inicjatywę, ale ŁKS spokojnie przerywa poczynania ofensywne rywala. ŁKS - Raków 1:0.

12' Na trybunie wielka radość. Kibice śpiewają: „W sercu przeplatanka...”

11' Bramka uskrzydliła łodzian. Gospodarze atakują z pasję, raków się gubi

8' Warto dodać, że to drugi z rzędu gola Hiszpana.

7' GOL, GOL, GOL, GOL,GOL, GOL,GOL, GOL. Akcję Sekulskiego, idealne podanie, celnym strzałem wykończył Ramierez.

7' Pierwsza groźna akcja ŁKS. Strzał Pyrdoła z pola karnego odbija bramkarz Rakowa.

5' ŁKS próbuje budować akcję, idzie ciężko.

4' Znów broni Malarz. Tym razem uderzał Schwrz

3' Inicjatywa po stronie Rakowa, ŁKS przyczajowny

2' Pierwsza interwencja Malarza, strzelał Luković

1' Sędzia rozpoczął spotkanie.

Godz. 14.56 W Rakowie zabraknie Felicio Browna Forbesa i Igora Sapały, którzy zostali ukarani już czwartymi żółtymi kartkami w tym sezonie. W ŁKS nie zagra Jan Sobociński, który także musi pauzować za kartki.

Godz. 14.51 Warto odnotować, że po długiej nieobecności do podstawowego składu ŁKS wraca Łukasz Sekulski.

Godz. 14.48 Napastnik beniaminka, Rafał Kujawa, otrzymał z rąk Jacka Bogusiaka pamiątkowy melonik. To tradycyjna nagroda, którą kustosz tradycji łódzkiego klubu wręcza od lat każdemu autorowi hat-tricka. Łódzki napastnik zdobył trzy bramki w spotkaniu z Koroną Kielce. Kujawa zacznie jednak spotkanie na ławce rezerwowych.

Godz. 14.45 Mecz piłkarzy ŁKS z Rakowem Częstochowa zostanie rozegrany w 61. rocznicę zdobycia przez ełkaesiaków mistrzostwa Polski.

Godz. 14.39 W poprzedniej kolejce Raków Częstochowa wygrał w Bełchatowie ze Śląskiem Wrocław 1:0 po golu zdobytym w ostatniej minucie meczu przez Piotra Malinowskiego. ŁKS zremisował w Zabrzu 1:1 z Górnikiem.

Godz. 14.34 Z Rakowem piłkarze ŁKS rywalizowali niedawno, bo w zeszłym pierwszoligowym sezonie. W Częstochowie padł remis 1:1, natomiast w Łodzi górą byli „Rycerze Wiosny” (2:0).

Godz. 14:30**Skład ŁKS:** Malarz, Grzesik, Rozwandowicz, Juraszek, Klimczak, Pyrdoł, Trąbka, Srnić, Guima, Ramirez, Sekulski

Godz. 14 - Skład Rakowa: Szumski, Pietrasek, Piątkowski, Lukovic, Musiolik, Malinowski, Kościelny, Schwarz, Babenko, Skóraś, Jach

ŁKS Raków na żywo, godz. 13:37 - Dzisiaj przy al. Unii naprzeciw siebie staną beniaminkowie krajowej elity, którzy jeszcze niedawno toczyli zacięte spotkania w pierwszej lidze. Ostatnio w obydwu drużynach panują dobre nastroje, bowiem piłkarze zdobywają cenne punkty. ŁKS pokonał u siebie 4:1 Koronę Kielce i zremisował 1:1 w Zabrzu z Górnikiem.