ŁKS - Raków Częstochowa 3:3. Remis w próbie genralnej

Nowa drużyna ŁKS jest na półmetku przygotowań do nowego sezonu.
Nowa drużyna ŁKS jest na półmetku przygotowań do nowego sezonu. Łukasz Kasprzak
W ostatnim sparingu przed ianuguracją sezonu I ligi zremisował 3:3 z drugoligowym Rakowem Częstochowa. Mecz rozegrano na stadionie przy al. Unii.

Przed przerwą gra łodzian nie wyglądała dobrze. Przede wszystkim podopieczni Marka Chojnackiego słabo spisywali się w defensywie, a nieoczekiwanie najsłabszy w ŁKS był Artur Gieraga. 24-letni obrońca popełnił błąd przy pierwszym straconym golu, a w 30 minucie musiał opuścić boisko za ostry faul. Jeszcze przed przerwą ŁKS stracił drugiego gola.

Obraz gry zmienił się w drugiej połowie, a odmielili go testowani w drużynie Amerykanin Nelson Bacero i Jakub Więzik. Pierwszy z wymienionych zdobył dwa gole (lobując bramkarza i z rzutu wolnego), a przy bramce Więzika asystował. Szkoda, że łodzianom nie udało się utrzymać prowadzenia, bo w ostatniej minucie stracili gola po kolejnym nieporozumieniu w defensywie.

ŁKS - Raków Częstochowa 3:3 (0:2)
Gole dla ŁKS: Nelson Bacero (66 i 69 min) i Jakub Więzik (78).
ŁKS: Wyparło - Gieraga (35, Kascelan), Cyzio, Borsukov, Żółtowski (46, Kevin Edward) - Szyc, Kuklis (38, Pawlak), Sasin, P. Kaczmarek (68, Stąporski) - Stąporski (46, Więzik), Kevin Escobar (58, Nelson Bacero).
O godz. 14 ŁKS w Kwiatkowicach rozegra drugi mecz sparingowy, w którym wystąpią testowani piłkarz.