ŁKS - Puszcza 2:0. Zdecydowało wyczucie trenera Kazimierza Moskala

W spotkaniu piątej kolejki piłkarskiej pierwszej ligi, ŁKS w pojedynku na szczycie pokonał 2:0 Puszczę Niepołomice. Łodzianie zagrali dobry mecz i awansowali na pozycję wicelidera. To było czwarte z rzędu zwycięstwo drużyny trenera Kazimierza Moskala! Oby tak dalej, to ekstraklasa nie będzie wówczas abstrakcyjnym pojęciem.

Trzeba przyznać, że odważne decyzje podjął przed tym meczem trener Kazimierz Moskal. Szkoleniowiec ŁKS, choć w poprzednim spotkaniu wygrał 3:2 z Chrobrym Głogów, to jednak dziś zdecydował się na małe trzęsienie ziemi w składzie. W podstawowej jedenastki wypadło pięciu zawodników: Wszołek, Kort, Balongo, Biel i Kozioł. Ich miejsca zajęli Arndt, Dankowski, Kuźma, Kelechukwu Ibe-Torti i Janczukowicz. Warto podkreślić, że Kort, Balongo i Biel to zawodnicy sprowadzeni latem przez Janusza Dziedzica, nowego dyrektora sportowego i mieli podnieść sportową jakość dwukrotnych mistrzów Polski.

Rotacje w składzie przyniosły pożądany skutek, Łodzianie już po siedmiu minutach prowadzili 2:0, a gole zdobyte przez Dankowskiego i Trąbkę, były przedniej urody.

Później już ŁKS grał spokojnie, szanował piłkę o odniósł zasłużony sukces. Goście dopiero w 60 minucie oddali pierwszy celny strzał na bramkę gospodarzy.

ŁKS - Puszcza Niepołomice 2:0 (2:0)
1:0 - Dankowski (3)
2:0 - Trąbka (7)

ŁKS: Dawid Arndt - Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Bartosz Szeliga - 2irulo (63, Bartosz Biel), Jan Kuźma (81, Mieszko Lorenc), Michał Trąbka (81, Władysław Ochronczuk), Kowalczyk, Kelechukwu Ibe-Torti (63, Javi Moreno) - Piotr Janczukowicz (72, Nelson Balongo).

Puszcza: Kewin Komar - Marcel Pięczek, Tomasz Wojcinowicz, Łukasz Sołowiej, Michał Koj (60, Piotr Mroziński) - Emile Thiakane, Wojciech Hajda (80, Erik Cikos), Jakub Serafin, Hubert Tomalski (79, Szymon Jopek), Grzegorz Aftyka (60, Adam Kramarz) - Lucjan Klisiewicz (18, Artur Siemaszko).