ŁKS - Puszcza 0:1. Bardzo bolesna i niespodziewana porażka

ŁKS przegrał z Puszczą Niepołomice 0:1

Takiego ŁKS jeszcze tej wiosny nie widzieliśmy, choć trener Kazimierz Moskal trzeci raz z rzędu posłał do boju tę samą jedenastkę. Powiedzmy od razu, że nie był to miły widok.
Łodzianie pogubili się w ataku pozycyjnym. Grali wolno, nieporadnie, przewidywalnie. Do przerwy nie stworzyli żadnej groźnej akcji, nie oddali jednego celnego strzału. Rywale konsekwentnie i skutecznie się bronili. Czekali na swoją szansę, a gdy taka się stworzyła, to ją wykorzystali. Gola strzelił niechciany w ŁKS Widejko. Piłkarz dokonał sportowej zemsty naswoim byłym klubie.
ŁKS po raz pierwszy tej ligowej wiosny dał sobie strzelić gola i musiał odrabiać straty. W takiej sytuacji jeszcze nie był. I nie da się ukryć, że ona go zaskoczyła. Był bezradny i bezsilny. Nie potrafił sobie z tym poradzić. Oby to był tylko wypadek przy pracy, a nie początek sportowego kryzysu.
Tym razem łodzianie pokazali to, co jest bolączką wszystkich polskich ligowych drużyn, czyli prowadzenie skutecznego ataku pozycyjnego. Nie było ładnej składnej piłki, tylko wiele nieudolności.
Łodzianie byli niepokonani od osiemnastu spotkań. Ostatnie zwycięstwo w Bytowie z miejscową Bytovią 2:0, było piątą wygraną z rzędu. Seria się skończyła.
Na 479 minutach skończyła się też świetna passa kapitana Michała Kołby, z czystym kontem. Niestety, w 26 minucie kapitan drużyny musiał wyjmować piłkę z siatki.
Jesienią ŁKS wygrał w Niepołomicach 2:0 po bramkach Patryka Bryły i Daniela Ramireza. Wczoraj goście wzięli skuteczny rewanż.