ŁKS przegrywa 78:62. Fantastyczny był... początek

(pas)
Koszykarze ŁKS przegrali czwarty mecz z rzędu i spadli na ostatnie, trzynaste miejsce w ligowej tabeli. A początek meczu był fantastyczny dla łodzian.

Ełkaesiacy zaczęli mecz jak najlepsze drużyny ligi, wszystko im wychodziło, dwa razy za trzy punkty trafił Kalinowski i goście prowadzili 14:4. Gdyby tak grali przez całe spotkanie odnieśliby wysokie zwycięstwo. Niestety sprawdziło się przysłowie miłe złego początki... Kolejną fazę pierwszej kwarty ŁKS przegrał 0:9 i w rezultacie potrafił tylko obronić jednopunktową przewagę.

W drugiej kwarcie ciężar gry w ŁKS na swoje barki wzięli polscy koszykarze, którzy zdobyli większość punktów. Niestety po trzy faule popełnili Archibeque, Dłuski i Sulima, co miało wpływ na ich postawę w decydujących fragmentach pojedynku.

Na początku trzeciej kwarty po rzucie Kalinowskiego prowadził jeszcze ŁKS 33:31, później jednak z każdą sekundą rosła przewaga gospodarzy. Próbował jeszcze trzymać wynik Mallett, ale w pojedynkę niewiele mógł zdziałać. A PBG Basket grał w sposób zdyscyplinowany, urozmaicony, gubiąc defensywę łodzian i systematycznie powiększając przewagę. Goście nie potrafili znaleźć recepty na świetnie spisującego się prowadzącego grę Micicia.

O czwartej kwarcie ŁKS powinien jak najszybciej zapomnieć. Pod jej koniec nie funkcjonowało praktycznie nic. Łodzianie oddali ostatnie minuty bez walki, pozwalając rywalom na skuteczne kończenie większości akcji.

? PBG Basket Poznań
- ŁKS Łódź 78:62
(16:17, 13:14, 26:18, 23:13)

PBG Basket: Lochodzijewski 18, Kulig 14, Comagić 13, Micić 11 (14 asyst), Sulowski 9, Smorawiński 7, Parzeński 6

ŁKS: Mallett 14 (6 celnych z 17 rzutów za dwa), Holmes 13 (7 asyst), Archibeque 11 (9 zbiórek), Kalinowski 10, Dłuski i Sulima po 6, Trepka 2, Kenig, Krajewski, Szczepaniak.

W pozostałych meczach: Turów Zgorzelec - AZS Koszalin 76:61, Trefl Sopot - Polpharma Starogard 106:82, Kotwica Kołobrzeg - Anwil Włocławek 70:76, Śląsk Wrocław - AZS Politechnika Warszawska 78:63, Zastal Zielona Góra - Siarka Jezioro Tarnobrzeg (14 grudnia).