ŁKS. Powinni się cieszyć, że mają Piątka i Ramireza

Dobre wiadomości napływające z ŁKS.

Firma Ada Light przeprowadziła badania geologiczne, ma już projekt budowlany, co pozwala wystąpić o zgodą na budowę i od poniedziałku zacznie montaż jupiterów przy al. Unii. Każdy z trzech masztów ma mieć 24 metry wysokości. Do zajęć z zespołem wrócił jego kluczowy piłkarz, Hiszpan Dani Ramirez. Ze względu na święto Trzech Króli dłużej przebywał w rodzinnym kraju.
Nikt nowy nie pojawił się na zajęciach, nikt też nie pożegnał się z klubem. Wygląda na to, że łodzianie po odejściu Kamila Żylskiego szukają trzeciego napastnika. O tym, co stanie się z Krzysztofem Drzazgą, grającym ostatnio z dobrym skutkiem w Puszczy Niepołomice (22 występy 10 bramek), zdecyduje jego główny pracodawca Wisła Kraków.
W kręgu zainteresowania ŁKS znajduje się zdolny napastnik Lecha Poznań Hubert Sobol. Mający 181 cm wzrostu 19letni zawodnik jesienią rozegrał 11 spotkań w III lidze, strzelił 10 bramek, dwa razy wystąpił w Lidze Młodzieżowej UEFA, zapisał na swoim koncie jednego gola, zaliczył też symboliczny występ w ekstraklasie (minuta na boisku w wygranym 1:0 meczu z Wisłą Kraków).
Wygląda na to, że na razie kluczowy transfer miał miejsce pod koniec września, gdy do ŁKS trafił 34-letni Łukasz Piątek. Zawodnik ma wyjątkowo bogate sportowe doświadczenie. Zanim trafił do Łodzi rozegrał 383 mecze i strzelił 33 gole (w tym w ekstraklasie 246 gier i 22 bramki).
Piłkarz poza jakością gry w piłkę, ma wnosić mądrość do szatni, wpływać na edukację młodszych zawodników. Jesienne występy Łukasza pokazały, że pasuje do filozofii gry ŁKS. Jesienią piłkarz wystąpi w dziewięciu spotkaniach, biegał po boiskach przez 742 minuty.

Materiał oryginalny: ŁKS. Powinni się cieszyć, że mają Piątka i Ramireza - Express Ilustrowany