ŁKS. Porażka w pierwszym sparingu. Nie grali kontuzjowani dwaj ważni napastnicy

Po 54 dniach przerwy piłkarze ŁKS wrócili do grania.

Na zgrupowaniu w Side zmierzyli się z FK Radnicki Nisz i przegrali go 0:1.
W pierwszj połowie niewiele się działo. Było mało składnych akcji, groźnych sytuacji, strzałów. Nic dziwnego, że skończyła się wynikim 0:0. W drugiej połowie skutczniejsi byli rywale i wygrali. Nasz zespół musiał sobi radzić tylko z młodymi napastnikami.
Ze względu na drobne urazy sztab trenerski nie skorzystał z usług: Michała Kota, Carlosa Morosa, Tomasza Nawotki, Przemysława Sajdaka, Marcela Wszołka, Michała Trąbki, Samuela Corrala i Łukasza Sekulskiego.

Zespół rywali plasuje się na siódmym miejscu w serbskiej ekstraklasie z 30 punktami na koncie. Serbowie przd spotkaniem z łodzianami rozegrali trzy mecze kontrolne podczas obozu w Turcji. W pierwszych dwóch sparingach przegrali 0:3 z Jagiellonią Białystok oraz z rosyjską Ałaniją Władykaukaz 3:5. W ostatnim podopieczni Vladimira Gacinovicia pokonali 2:1 ukraiński Inhułec Petrowe.
Jeden zawodnik w swojej karierze reprezentował barwy zarówno Łódzkiego Klubu Sportowego jak i FK Radnicki Nisz. Jest to Aleksandar Radunović. Serbski obrońca trafił do ŁKS z Korony Kielce i grał w naszym klubie w latach 2005-06. Wystąpił w 19 spotkaniach biało-czerwono-białych. 40-latek po zakończeniu kariery został trenerem i do niedawna pracował w Legii Warszawa jako asystent Aleksandara Vukovicia. Po zwolnieniu Serba i zatrudnieniu Czesława Michniewicza, stracił pracę.
W sobotę łodziani zagrają z kolejnym serbskim zespołem - FK Indjija

ŁKS - FK Radnicki Nisz 0:1 (0:0)

ŁKS Łódź: (I połowa) Arkadiusz Malarz - Maciej Wolski, Maciej Dąbrowski, Jan Sobociński, Adam Marciniak, Jakub Tosik, Kelechukwu Ibe-Torti, Antonio Domínguez, Mikkel Rygaard, Pirulo, Piotr Janczukowicz
. (II połowa) Dawid Arndt - Kamil Dankowski, Daniel Celea, Adam Marciniak, Adrian Klimczak, Maciej Wolski, Dragoljub Srnić, Maksymilian Rozwandowicz, Piotr Gryszkiewicz, Jowin Radziński, Kelechukwu Ibe-Torti.