ŁKS - Polonia Warszawa 2:1. Ełkaesiacy lepsi od lidera

(hof)
Adam Patora zdobył dwa gole
Adam Patora zdobył dwa gole łukasz kasprzak
W ostatnim meczu 31. kolejki piłkarskiej trzeciej ligi (grupa łódzko-mazowiecka) ŁKS pokonał w Łodzi prowadzącą w tabeli Polonię Warszawa 2:1 (1:1). Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Wojciecha Robaszka zmniejszyli stratę do lidera do czterech punktów (aktualnie zajmują piątą pozycję).

W 28 minucie to ,,Czarne Koszule'' wyszły na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z wolnego lot piłki zmienił interweniujący Radosław Jacek, co zupełnie zmyliło Michała Kołbę. W efekcie futbolówka wpadła do siatki po rękach golkipera.

W 38 minucie ŁKS doprowadził do wyrównania. Fatalny błąd Karola Woracha wykorzystał Adam Patora. Napastnik gospodarzy przejął piłkę i w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie dał mu najmniejszych szans.

W 61 min Patora ponownie znalazł się przed Mateuszem Tobjaszem i z zimną krwią ustalił końcowy rezultat.

Ełkaesiacy mogli podwyższyć prowadzenie (m.in. znakomitej okazję zmarnował w 87 minucie Marcin Kacela), ale nie ma co wybrzydzać. W końcu nie na co dzień wygrywa się z liderem.

Sędzia przedłużył mecz aż o siedem minut, bowiem fani łodzian odpalili środki pirotechniczne.

ŁKS Łódź – Polonia Warszawa 2:1 (1:1)
0:1 - Jacek (28, głową, samobójcza), 1:1 - Patora (38), 2:1 - Patora (61).
ŁKS: Kołba – Pyciak, Jacek (45, Cichowlas), Ślęzak, Rozmus – Kacela, Bryła (46, Sarafiński), Golański, Kocot, Nowacki (75, Woźniak) – Patora.

W sobotę (godz. 17) ŁKS rozpocznie na sztucznym boisku w Byczynie mecz z tamtejszym Nerem.