ŁKS pokonał 2:0 Ruch. Łódzcy piłkarze zostali liderami pierwszej ligi

Tomasz Jabłoński
Piłkarze w ŁKS w spotkaniu na szczycie pierwszej ligi pokonali 2:0 Ruch Chorzów i zostali liderami rozgrywek. Teraz to Wisła Kraków i Podbeskidzie Bielsko-Biała, które rozgrywają swoje mecze w sobotę, muszą się martwić, jak wyprzedzić łodzian. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala rozegrali dobry mecz. Ełkaesiacy zaprezentowani wiele ciekawych, dynamicznych akcji i wygrali zasłużenie. Ruch miał też swoje okazje, ale albo strzelał niecelnie, allbo Arndt spisywał się bez zarzutu. Warto podkreślić, że zawodnikom obydwu drużyn nie sprzyjała pogoda, było parno i bardzo gorąco. ŁKS jest pierwszym zespołem, który pokonał chorzowian w tym sezonie. Przy okazji ełkaesiacy zwycięstwem, piątym w tych rozgrywkach, uczcili 114. urodziny Łódzkiego Klubu Sportowego! Pewnie kibice nie mieliby nic przeciwko temu, aby także w każdej następnej kolejce łódzcy piłkarze tak udanie świętowali urodziny klubu.

ŁKS Ruch na żywo

Wynik meczu ŁKS Ruch 2:0

90+5' Koniec spotkania, ŁKS pokonał Ruch 2:0
90+2' Kelechukwu znów zmarnował dobrą okazję
90' Sędzia doliczył pięć minut

89' Kelechukwu na pozycji spalonej

88' Ruch jeszcze próbuje
85' Jan Kużma w starciu z rywalem doznał pęknięcia łuku brwiowego
82' Zmiana w ŁKS, schodzi Lorenc, zmienia go Kuźma,
80' Piłkarze zaczynają odczuwać zmęczenie w tym meczu, wysoka temperatura nie sprzyja zawodnikom
78' Kelechukwu przegrał w sytuacji sam na sam z bramkarzem Ruchu
78' Ruch jeszcze próbuje, ale ŁKS gra bardzo spokojnie i pewnie
76' Pierwszy faul Ochronczuka
74' Schodzi Pirulo i Kort, wesz.li Ochronczuk i Janczukowicz
73' Szykują się kolejne zmiany w ŁKS
70' ŁKS prowadzi i spokojnie rozgrywa piłkę

68' Sędzia czekał na decyzję VAR, ostatecznie uznali, że zawodnik Ruchu nie zagrywał ręką w polu karnym
65' Dynamiczna akcja c powstrzymana jednak przez obrońcę Ruchu
63' Zmiany w obydwu zespołach. Na boisku Kelechukwu i Trąbka, zeszli Kowalczyk i Biel

62' Wielkie szczęście ŁKS, piłkarz Ruchu fatalnie spudłował

59' Ruch przeprowadził szybką akcję, ale ostatnie podanie nie było dokładne.
57' Aut dla piłkarzy Ruchu
54' Żółta kartka dla Kowalczyka, nie zagra w następnym spotkaniu, bo to jego czwarty kartonik

54' Rzut rożny dla gospodarzy
53' Groźnie było pod bramką ŁKS po błędzie Koprowskiego

51' Ruchy wyraźnie zaskoczony takim obrotem wydarzeń na boisku
48' GOL, GOL GOL dla ŁKS. Lorenc przebieg kilkanaście metrów i strzelił pięknie z dystansu. Bramkarz Ruchu bez szans

47' Rzut rożny dla ŁKS, silny strzał Dankowskiego, le w środek bramki

46' Rozpoczęła się druga część spotkania, oba zespoły bez zmian
Koniec pierwszej części gry. Ciekawe spotkanie na szczycie pierwszej ligi, zasłużone prowadzenie ŁKS.
45+3' Dąbrowski faulował Janoszkę
45' Sędzia doliczył cztery minuty
45' Faulowany Kort

44' Kolejny atak ŁKS
41' Sędzia wznowił mecz
38' Sędzia przerwał mecz z powodu zadymienia boiska. Race zrobiły swoje
37' Michalski strzel z dystansu, ale niecelnie
35' GOL, GOL, GOL Pirulo!!!. Lorenc przerwał akcję Ruchu i podał do Korta, a ten doskonale zagrał do wbiegającego w pole karne Hiszpana. Pirulo nie zmarnował sytuacji sam na sam.
33' Rony dla ŁKS
32' Kort zmarnował dobrą sytuację
31' Główka Monsalve prosto w ręce bramkarza Ruchu
30' Kowalczyk przewrócił się w polu karny, ale karnego nie ma
27' Zbyt mocno zagrana piłka do Pirulo
25' Piłkarze obydwu drużyn uzupełniają płyny
23'[/b] Główkował Balongo, ale strzał mocno niecelny
20' Rzut rożny dla ŁKS
20' Balongo faulowany
18' Przy linii bocznej faulowany piłkarz Ruchu
15' Szczęście ŁKS, piłkarz Ruchu nie trafi w piłkę, będąc sześć metrów od bramki
14' Rzut rożny dla Ruchu
12' Niecelny strzał Swędrowskiego
10' Przed polem karnym faulowany Pirulo
9' Piłkarz ŁKS na spalonym
7' Lekką przewagę ma Ruch
4' Strzał Pirulo, ale niecelny
3' Bardzo groźna akcja Ruch, trzy próby strzałów, wszystkie wyblokowane
2' Faulowany Koprowaski
1' Sędzia rozpoczął spotkanie
Godz. 20.28 Koprowski zastąpił Szeligę, który przed meczem zgłosił problem zdrowotny.
Godz. 20.25 W pierwszym spotkaniu siódmej kolejki pierwszej liga Chojniczanka Chojnice pokonała 2:1 Górnika Łęczna
Bramki: Tomasz Mikołajczak 29, Mateusz Cegiełka 88 - Łukasz Grzeszczyk 44
Godz. 20.20 W ŁKS podkreślają, że a domowe zwycięstwo nad Ruchem czekają już 27 lat, więc czas przerwać złą passę.
Godz. 20.15 Dzisiejszy mecz poprowadzi : Tomasz Musiał (Kraków).
Godz.20.10 Tak się złożyło, że w dniu 114. urodzin Łódzkiego Klubu Sportowego piłkarze z al. Unii zmierzą się na stadionie Króla z drużyną, z którą rywalizowali w lidze najczęściej.

Godz. 20.02 Rezerwowi ŁKS: Aleksander Bobek, Władysław Ochronczuk, Javi Moreno, Kelechukwu Ibe-Torti, Michał Trąbka, Jan Kuźma, Mateusz Bąkowicz, Marcel Wszołek, Piotr Janczukowicz.

Godz. 19.50 Niebiescy, to beniaminek pierwszej ligi. Trzeba jednak przyznać, że Ruch notuje znakomity początek rozgrywek. Na koncie tej drużyny znajduje się 12 punktów i zespół z Chorzowa do tej pory nie zaliczył żadnej porażki.

Godz. 19. 42 Ruch zacznie mecz w takim zestawieniu: Jakub Bielecki – Konrad Kasolik, Tomasz Wójtowicz, Tomasz Swędrowski, Jakub Piątek, Tomasz Foszmańczyk, Łukasz Janoszka, Kacper Michalski, Remigiusz Szywacz, Daniel Szczepan, Filip Naworcki.
Godz. 19.36 Wyjściowy skład ŁKS: Dawid Arndt – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Oskar Koprowski – Pirulo, Mieszko Lorenc, Mateusz Kowalczyk, Dawid Kort, Bartosz Biel – Nelson Balongo.

Po fatalnym występie w Rzeszowie piłkarze ŁKS będą chcieli zadowolić swoich kibiców. Do Łodzi przyjeżdża jednak trudny rywal i mecz z Ruchem nie będzie przysłowiowym spacerkiem. By zdobyć 3 punkty piłkarze ŁKS muszą zagrać na 100 procent z pełną koncentracją przez 90 minut. Ewentualne niepowodzenie znów wprowadzi w łódzkie szeregi niepotrzebną nerwowość.

Za sportowe wyniki Ruchu Chorzów odpowiada doświadczony szkoleniowiec Jarosław Skrobacz. Przypomnijmy, że wprowadził on Ruch do I ligi. Ruch dobrze wystartował na zapleczu Ekstraklasy, choć w ostatnich meczach u siebie Niebiescy zanotowali remisy. Na pewno ŁKS czeka dziś trudny mecz. Jeśli jednak łodzianie poważnie myślą o powrocie do piłkarskiej elity, muszą zwyciężać właśnie w takich spotkaniach.

Zapraszamy na naszą relację na żywo ŁKS Ruch - od 20.30

Kibole ŁKS ukradli flagi grupce sympatyków Benfiki Lizbona (wczoraj odbył się na stadionie ŁKS mecz pomiędzy Benfiką i Dynamem w ramach eliminacji do LM) i pochwalili się swoim nie lada "wyczynem" w mediach społecznościowych. Liczyli na aplauz i "lajki" od środowiska kibiców ŁKS. I bardzo się pomylili. ZDJĘCIA na kolejnych slajdach >>>

Kibole ŁKS ukradli flagi sympatykom Benfiki i chwalą się tym...