ŁKS - Pogoń Grodzisk Maz. 3:3. Aż sześć goli na Minerskiej

Robert Sierant zdobył wyrównującego gola
Robert Sierant zdobył wyrównującego gola paweł łacheta
Trzecioligowi piłkarze ŁKS rozegrali kolejny mecz sparingowy w trakcie przygotowań do rundy wiosennej. Łodzianie zremisowali w nim 3:3 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Zajmująca 14. miejsce na półmetku rozgrywek III ligi drużyna z Grodziska Mazowieckiego była drugim sparingowym rywalem ŁKS występującym w tej samej lidze. Sobotni mecz podopiecznych trenerów Marka Chojnackiego i Dariusza Bratkowskiego z Pelikanem Łowicz, zakończony porażką 2:4 nie wypadł dobrze i spotkanie z Pogonią miało dać odpowiedź, czy była to tylko chwilowa niedyspozycja.

Pierwsza połowa nie wróżyła jednak niczego dobrego. Co prawda łodzianie szybko objęli prowadzenie po akcji Michała Zaleśnego i bramce Artura Golańskiego, lecz później znów popełniali błędy w obronie. Szczególnie łatwo ogrywać dawali się boczni obrońcy – Jacek Karbowniak i testowany Adrian Łucki. W efekcie stracili trzy gole, a pod bramką rywali dobrych okazji nie wykorzystał wyróżniający się przed przerwą Bartosz Bujalski.

Sytuacja odwróciła się w drugiej połowie. Z biegiem czasu piłkarze ŁKS osiągali coraz większą przewagę.

Szybko kontaktowego gola po ładnym zagraniu Mauricio Rodrigo zdobył Adam Patora. Później jednak drużyna z al. Unii mimo zepchnięcia drużyny Pogoni do obrony długo nie mogła doprowadzić do wyrównania. Najbliżej powodzenia byli Rodrigo i Dawid Sarafiński.

Ofensywnych zawodników w końcu wyręczyć Robert Sierant, zdobywając gola głową po rzucie rożnym.

W sobotę (godz. 11) ełkaesiacy podejmą przy Minerskiej Wartę Sieradz.

ŁKS - Pogoń Grodzisk 3:3 (1:3)
1:0 - Golański (1), 1:1 - Zimoń (6, samobójcza), 1:2 - Sierociński (13), 1:3 - Tataj (39), 2:3 - Patora (54), 3:3 - Sierant (88).
ŁKS: Kołba (46, Sekuterski) - Łucki (60, Filipiak), Zimoń, Salski (65, Ślęzak), Karbowniak (60, Szumer) - Cupriak (46, Sarafiński), Ślęzak (46, Sierant), Bujalski (80, Łucki), Golański (46, Kowalski), Różycki (46, Rodrigo) - Zaleśny (13, Patora, 70, Piekielny).