ŁKS. Pierwsza bramka Antoniego Młynarczyka w ekstraklasie. 19-latek zachował się, jak doświadczony zawodnik

Bartosz Kukuć
Antoni Młynarczyk zdobył bardzo ładnego gola
Antoni Młynarczyk zdobył bardzo ładnego gola jakub piasecki/cyfrasport
Naprawdę trudno być zadowolonym po dziesiątej w tym sezonie porażce występujących w ekstraklasie piłkarzy ŁKS w ich dziesiątym spotkaniu wyjazdowym. Tym razem łodzianie ulegli w Szczecinie tamtejszej Pogoni 2:4. Są jednak dwa aspekty, które być może choć trochę ucieszą sympatyków dwukrotnych mistrzów Polski.

Po pierwsze, prowadzeni już przez trenera Marcina Matysiaka ,,Rycerze Wiosny" rozegrali najlepsze spotkanie od dawna. I piszemy to, mając pełną świadomość, że zawsze najważniejszy jest końcowy rezultat.

Po drugie, swoją pierwszą w karierze bramkę w krajowej elicie zdobył młody Antoni Młynarczyk, który w listopadzie będzie świętował swoje dziewiętnaste urodziny. W 83 minucie zmienił on wyraźnie już zmęczonego Kaya Tejana, a w 85 minucie pokonał Bartosza Klebaniuka. Warto przy tym podkreślić, że uczynił to w przemyślany sposób, a jego sytuacja wcale nie była łatwa. Młynarczyk zachował się, niczym doświadczony zawodnik

Po ostatnim gwizdku arbitra ełkaesiak wypowiedział się krótko przed kamerami stacji telewizyjnej ,,Canal Plus".

Trudno narzekać. Ja jako młody zawodnik cieszę się z każdej minuty, którą dostaję i staram się zrobić wszystko, żeby te szanse wykorzystywać. Miałem po prostu grać swoje. Spoglądając na końcowy wynik, możliwie, że za bardzo ryzykowaliśmy. Ale tak trzeba. Schodząc na przerwę, cieszyliśmy się z tego co prezentowaliśmy. Niestety, ale nie udało się tego podtrzymać. Może ten początek drugiej połowy był dobry, bo wyrównaliśmy na 1:1, a później coś po prostu ,,siadło''. Chcieliśmy pójść za ciosem i zdobyć kolejne gole stwierdził zawodnik

Młynarczyk pochodzi z Łasku, grał w zespole Centralnej Lidze Juniorów Akademii ŁKS U-17 oraz w trzecim i drugim zespole łodzian. W lutym ubiegłego roku podpisał kontrakt z ŁKS, który obowiązuje do końca czerwca 2025 roku.