ŁKS - Piast 0:1. Druga z rzędu porażka łodzian na własnym stadionie

(bart)
Artur Bogusz okazał się największym pechowcem meczu
Artur Bogusz okazał się największym pechowcem meczu grzegorz gałasiński
W meczu czwartej kolejki piłkarskiej ekstraklasy ŁKS przegrał w Łodzi z Piastem Gliwice 0:1 (0:0). Była to druga z rzędu porażka łodzian (obu doznali na własnym stadionie).

Nie owijajmy w bawełnę - to spotkanie mogło się zakończyć zupełnie innym rezultatem. Ale tak się nie stało i nie można mówić o pechu podopiecznych trenera Kazimierza Moskala.

To spotkanie miało różne fazy. Przez pewien czas dominował Piast, później do głosu dochodzili gospodarze. Jednak dwukrotni mistrzowie Polski nie byli wystarczająco zdeterminowani.

Nie należy popadać ze skrajności w skrajność. Ale beniaminek musi mieć świadomość, że kara za błędy w tej klasie rozgrywkowej bywa bolesna.

Przy wyniku 0:0 ŁKS powinien wyjść na prowadzenie. W 70 minucie po analizie systemu VAR sędzia uznał bowiem, że w polu karnym faulowany był Artur Bogusz i wskazał na punkt oddalony od bramki o jedenaście metrów. Niestety, Maksymilian Rozwandowicz uderzył fatalnie i jego strzał bez wiekszych kłopotów obronił Frantisek Plach.

Jedyny gol w tym meczu padł w 77 minucie i było to trafienie samobójcze. Po centrze Bartosza Ryamaniaka przed bramką Michała Kołby doszło do ogromnego zamieszania, a Bogusz interweniował tak niefortunnie, iż skierował piłkę do własnej bramki.

W najbliższym meczu o punkty ŁKS zmierzy się w Krakowie z tamtejszą Wisłą (piątek, 20.30). Łatwo z pewnością nie będzie.

ŁKS Łódź - Piast Gliwice 0:1 (0:0)
0:1 - Bogusz (77, samobójcza).
ŁKS: Kołba - Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Bogusz - Pirulo, Łuczak (78, Trąbka), Piątek, Wolski (60, Guima), Ramirez - Kujawa (60, Sekulski).
Piast: Plach - Rymaniak, Huk, Czerwiński, Kirkeskov - Konczkowski (59, Mokwa), Hateley, Milewski, Sokołowski, Jorge Felix - Parzyszek (72, Steczyk).
Żółte kartki: Rozwandowicz, Sobociński, Ramirez (ŁKS) - Hateley (Piast).
Sędziował Łukasz Szczech (Warszawa). Widzów: 5277.