ŁKS - Piast 0:1. Druga z rzędu porażka łodzian na własnym stadionie

(bart)Zaktualizowano 
Artur Bogusz okazał się największym pechowcem meczu
Artur Bogusz okazał się największym pechowcem meczu grzegorz gałasiński
W meczu czwartej kolejki piłkarskiej ekstraklasy ŁKS przegrał w Łodzi z Piastem Gliwice 0:1 (0:0). Była to druga z rzędu porażka łodzian (obu doznali na własnym stadionie).

Nie owijajmy w bawełnę - to spotkanie mogło się zakończyć zupełnie innym rezultatem. Ale tak się nie stało i nie można mówić o pechu podopiecznych trenera Kazimierza Moskala.

To spotkanie miało różne fazy. Przez pewien czas dominował Piast, później do głosu dochodzili gospodarze. Jednak dwukrotni mistrzowie Polski nie byli wystarczająco zdeterminowani.

Nie należy popadać ze skrajności w skrajność. Ale beniaminek musi mieć świadomość, że kara za błędy w tej klasie rozgrywkowej bywa bolesna.

Przy wyniku 0:0 ŁKS powinien wyjść na prowadzenie. W 70 minucie po analizie systemu VAR sędzia uznał bowiem, że w polu karnym faulowany był Artur Bogusz i wskazał na punkt oddalony od bramki o jedenaście metrów. Niestety, Maksymilian Rozwandowicz uderzył fatalnie i jego strzał bez wiekszych kłopotów obronił Frantisek Plach.

Jedyny gol w tym meczu padł w 77 minucie i było to trafienie samobójcze. Po centrze Bartosza Ryamaniaka przed bramką Michała Kołby doszło do ogromnego zamieszania, a Bogusz interweniował tak niefortunnie, iż skierował piłkę do własnej bramki.

W najbliższym meczu o punkty ŁKS zmierzy się w Krakowie z tamtejszą Wisłą (piątek, 20.30). Łatwo z pewnością nie będzie.

ŁKS Łódź - Piast Gliwice 0:1 (0:0)
0:1 - Bogusz (77, samobójcza).
ŁKS: Kołba - Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Bogusz - Pirulo, Łuczak (78, Trąbka), Piątek, Wolski (60, Guima), Ramirez - Kujawa (60, Sekulski).
Piast: Plach - Rymaniak, Huk, Czerwiński, Kirkeskov - Konczkowski (59, Mokwa), Hateley, Milewski, Sokołowski, Jorge Felix - Parzyszek (72, Steczyk).
Żółte kartki: Rozwandowicz, Sobociński, Ramirez (ŁKS) - Hateley (Piast).
Sędziował Łukasz Szczech (Warszawa). Widzów: 5277.

polecane: FLESZ: Decydujące mecze kadry w eliminacjach Euro 2020

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 50

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

W
W łodzi tylko widzew
2019-08-12T08:20:44 02:00, ŁKS Konstantynów:

Panowie nie tak mocno mnie w gardłu celujcie , wiem że mecz przegrany ale do dzisiaj nie mogę siedzieć i mówić

2019-08-12T08:45:48 02:00, Rycerz Wiosny 1908:

ciebie boli a ja dostałem jakies wysypki na prąciu co ja teraz żonie powiem

Kurwa kolego, to jakaś porażka, wszyscy mi mówili u nas,że LGBT to takie fajne jest, a tu chuj, boli w gardle, boli dupa.

R
RTS1910
2019-08-12T08:20:44 02:00, ŁKS Konstantynów:

Panowie nie tak mocno mnie w gardłu celujcie , wiem że mecz przegrany ale do dzisiaj nie mogę siedzieć i mówić

2019-08-12T08:45:48 02:00, Rycerz Wiosny 1908:

ciebie boli a ja dostałem jakies wysypki na prąciu co ja teraz żonie powiem

2019-08-12T09:34:21 02:00, Kibic z Chechła:

Ja mam to samo jakieś pryszcze i zajady na tyłku i ustach

2019-08-12T10:57:38 02:00, Tylko WIDZEW:

A WIEC TAK SIĘ BAWICIE NA MECZACH HAHAHA

TAK TAK SIĘ BAWIMY NA KURNIKU, W SZALEŃSTWIE JEST METODA...

G
Gość

Kałes cienkie Bolki fart się już skończył wróciła szara rzeczywistość

E
Ein

Najbradziej szkoda tak frajersko straconych punktów, jakby Piast dominował, naciskał to ok, ale nie tak.

E
Ekstraklasa⚪🔴⚪1908

Napisze jeszcze raz. Obetrzec nosy i gramy dalej❗☝⚽

T
Tylko WIDZEW
2019-08-12T08:20:44 02:00, ŁKS Konstantynów:

Panowie nie tak mocno mnie w gardłu celujcie , wiem że mecz przegrany ale do dzisiaj nie mogę siedzieć i mówić

2019-08-12T08:45:48 02:00, Rycerz Wiosny 1908:

ciebie boli a ja dostałem jakies wysypki na prąciu co ja teraz żonie powiem

2019-08-12T09:34:21 02:00, Kibic z Chechła:

Ja mam to samo jakieś pryszcze i zajady na tyłku i ustach

A WIEC TAK SIĘ BAWICIE NA MECZACH HAHAHA

G
Gość
2019-08-11T19:43:14 02:00, Gość:

nie ma co płakać trzeba grać dalej .to dopiero początek sezonu i mecze z najtrudniejszymi rywalami na początek .Cracovią w tamtym sezonie na początku była w strefie spadkowej a późnej jak się obudzili to w Pucharach zagrali .liga jest długa i dużo meczy .zaraz sie zaczna kontuzję,pauzy za kartki i zmeczenie ciężkim sezonem w połowie rundy :) itp

Obyś się nie mylił. Jak na razie z taką skutecznością słabiutko to wygląda 🤔

G
Gość

Znów się zaczęło w środkach komunikacji miejskiej. Widzew Stadion ... niezwykłe miejsce, niezwykły klub i tym podobne bzdury. Pamiętam jak mi weszła drzazga w d.... z nieheblowanych desek siedziska podczas derbów. I to było niezwykłe miejsce, stadion RTS. Prymityw straszny !

K
Kibic z Chechła
2019-08-12T08:20:44 02:00, ŁKS Konstantynów:

Panowie nie tak mocno mnie w gardłu celujcie , wiem że mecz przegrany ale do dzisiaj nie mogę siedzieć i mówić

2019-08-12T08:45:48 02:00, Rycerz Wiosny 1908:

ciebie boli a ja dostałem jakies wysypki na prąciu co ja teraz żonie powiem

Ja mam to samo jakieś pryszcze i zajady na tyłku i ustach

F
Fan

Jednym napastnikiem się wiele nie ugra. Tym bardziej że zarówno Sekulski jak i Kujawa to przeciętni zawodnicy. Grają co mogą grać i z pewnością chcą jak najlepiej. Może jednak dać szansę Żeni, trenuje bardzo ciężko i chce grać ! Tylko że takie szybkie piłki jakie podaje Dani, wymagają uderzenia z pierwszej piłki, wtedy to można zamienić na gole. Ale do tego potrzeba klasowego napastnika. ŁKS miał w swojej historii kilku takich tuzów, ostatnim był Igor Sypniewski kiedy był zdrowy !

a
abc

Trzeba się zastanowić, czy to Rozwandowicz powinien wykonywać karne. Moim zdaniem nawet jak je strzela, to są to słabo wykonane karne.

Poza tym gra dobra, graliśmy przecież z mistrzem Polski. Piast na pewno lepszy niż Cracovia i Lechia. Słabszy chyba od Lecha.

Utemperować nonszalancję Kołby i zastanowić się nad Bogusze, czy zasługuje na pierwszy skład, bo zawalił już drugą bramę (pierwszą gdy wybił na pałę piłkę pod nogi Jevica z Lechem).

R
Rycerz Wiosny 1908
2019-08-12T08:20:44 02:00, ŁKS Konstantynów:

Panowie nie tak mocno mnie w gardłu celujcie , wiem że mecz przegrany ale do dzisiaj nie mogę siedzieć i mówić

ciebie boli a ja dostałem jakies wysypki na prąciu co ja teraz żonie powiem

R
RTS1910