ŁKS - ostatnia kolejka. Czy brat pomoże bratu?

Pasjonujący finał zmagań w pierwszej grupie III ligi piłkarskiej.

Los ŁKS w rękach, a raczej nogach piłkarzy Lechii Tomaszów. Jeśli drużyna trenera Bogdana Jóźwiaka odbierze punkt lub punkty liderowi, to może pomóc ŁKS. Bez wątpienia Maksymilna Rozwandowicz odbędzie długą rozmowę z bratem, grającym w Lechii, aby on i jego koledzy pomogli łodzianom i zagrali choćby tak, jak ostatnio w Ełku, gdzie pokonali MKS 4:1.
Bogdan Jóźwiak, trener Lechii Tomaszów w rozmowie ze stroną lechia1923.pl: Rozegraliśmy bardzo dobry mecz, szczególnie w pierwszej połowie, kiedy to graliśmy pewnie w defensywie i szybko wychodziliśmy do ataków.

Wróćmy jeszcze do ostatniego pojedynku z imiennikami z Łomży. Piłka nożna jest najbardziej nieprzewidywalnym i zaskakującym sportem świata. Naprawdę trudno zrozumieć jak tak dobrze, jak na III ligę, poukładana taktycznie drużyna grając w przewadze mogła dać sobie strzelić gola w doliczonym czasie gry w Elblągu i tylko zremisować z Concordią 3:3. Bodaj w żadnym tegorocznym meczu łodzianie nie mieli tak przygniatającej przewagi przez godzinę gry, jak w spotkaniu z ŁKS Łomża. Przez 90 procent tego czasu przebywali na połowie przeciwnika, dążąc do zdobycia bramki.
Od momentu, gdy dopięli celu, czyli strzelili bramkę, więcej było w postawie łodzian piłkarskich szachów, wyrachowania, kontrolowania sytuacji niż organizowania ataków. Dość powiedzieć, że Jewgen Radionow, który napracował się za dwóch, większość pojedynków główkowych wygrywał we własnym polu karnym. Nic dziwnego, że w całym spotkaniu goście ani razu nie strzelali na bramkę Michałam Kołby! Raz doszli do dobrej sytuacji, ale odważnym rzutem pod nogi Pawła Drażby, bramkarz łodzian zażegnał groźną sytuację.
ŁKS Łódź ŁKS Łomża 1:0 (0:0)
1:0 Rozwandowicz (51, karny)
ŁKS Łódź: Kołba Pyciak, Rozwandowicz, Juraszek, Rozmus, Guzik (87, Nowacki), Kocot, Gamrot, Szymański (61, Sarafiński), Kopka, Radionow