ŁKS -Olimpia 0:3. Utrzymanie oddaliło się i to bardzo [ZDJĘCIA, ZDJĘCIA KIBICÓW, FILM]

Paweł Strzelecki
.
. Krzysztof Szymczak
Piłkarze ŁKS w 21. kolejce pierwszej ligi przegrali z Olimpią Grudziądz 0:3. Ten wynik oznacza, że utrzymanie łodzian z wolna staje się mało realne.

ZOBACZ FILM

W pierwszej części spotkania łodzianie nie ulękli się znacznie wyżej notowanego rywala.To ełłkaesiacy nadawali ton wydarzeniom na boisku i w drugiej minucie goście mogli mówić o wielkim szczęściu, bowiem po silnym strzale Gląby piłka trafiła w poprzeczkę. Pięć minut później doskonałą sytuację zmarnował Biel, który z odległości dziesięciu metrów posłał piłkę nad poprzeczką. Goście mieli także bramkowe sytuacje, ale Szczot oraz Ruszkul nie trafili do siatki.
Tuż po przerwie zniknęły nadzieje łodzian na wywalczenie korzystnego rezultatu, a katem ełkaesiaków okazał się były piłkarz klubu z al. Unii. W 58 minucie Cieśliński wpadł w pole karne gospodarzy i pokonał Kołbę precyzyjnym uderzeniem w długi róg. Olimpia osiągnęła znaczną przewagę, ale drugiego gola zdobył ełkaesiak. Po rzucie rożnym Gląba posłał piłkę głową do własnej bramki. Zdaniem wielu był to gol godny pokazywania we wszystkich telewizjach i tylko szkoda, że to było trafienie samobójcze. Po tej sytuacji zawodnicy gospodarzy nie podnieśli się, Ełkaesiacy stracili motywację i w tym momencie wiadomo było, że to wyłącznie Olimpia i jej kibice będą mieli wesołe święta!

ŁKS - Olimpia Grudziądz 0:3 (0:0)
0:1 - Cieśliński (58)
0:2 - Gląba (64, samobójcza)
0:3 - Frańczak (87)
ŁKS: Kołba - Mikołajczyk, Jurkowski, Ragaman, Kiełb (67, Kaczmarek) - Biel, Gieraga, Staroń, Kotwica, Wieczorek (52, Bogusz) - Gląba (67, Kita).