ŁKS Odra Opole 1:0. Ełkaesiacy pożegnali pierwszą ligę zwycięstwem. Czas na ekstraklasę!

Tomasz Jabłoński
ŁKS gra z Odrą - po meczu wielka feta!
ŁKS gra z Odrą - po meczu wielka feta! Polskapress
Piłkarze ŁKS w spotkaniu 34. kolejki pierwszej ligi pokonali na stadionie przy al. Unii 1:0 Odrę Opole. Tym samym drużyna ŁKS zwycięstwem pożegnała pierwszą ligę. Przed meczem pożegnano odchodzących z ŁKS Michała Trąbkę i Macieja Dąbrowskiego (kapitana drużyny). Łodzianie od nowego sezonu będą występowali w ekstraklasie. Obiekt im. Władysława Króla wypełnił się niemal w całości i wypada liczyć, że podobnie będzie podczas spotkań elity. Warto jeszcze odnotować, że pojawiła się informacja o ofercie FC Kopenhaga dla bramkarza Łódzkiego Klubu Sportowego, Aleksandra Bobka. Wychodzi jednak ostatecznie na to, że skandynawski klub chciałby pozyskać Kacpra Tobiasza z Legii Warszawa, jeśli oczywiście Danię opuści Kamil Grabara.

ŁKS Odra na żywo

ŁKS Odra Opole 1:0

Koniec spotkania. ŁKS zwycięstwem nad Odrą 1:0 pożegnał pierwszą ligę i wita już ekstraklasę. Wielkie gratulacje i już czekamy na wielkie derby Łodzi!

90+5' Żółta karka dla Juricia

90+2' Rzut rożny dla Odry
90' Sędzia doliczył pięć minut

89' Schodzi z boiska Maciej Dąbrowski, oczywiście jest szpaler, w jego miejsce Śliwa
87' Rzut rolny dla ŁKS
85' Faulowany Pirulo, żółta kartka dla Tkocza

81' ŁKS chce zdobyć drugiego gola

79' Zmiana w Odrze, Urbańczyk za Kamińskiego
78' Znów poprzeczka ratuje ŁKS. Tym razem Strzelał Czapliński
77' Obydwie drużyny oddały do tej pory po cztery celne strzały

75' Ostatni kwadrans ełkaesiaków w pierwszej lidze.

73' Wiatr uratował sytuację i znów piłka w grze

72' Dużo dymu na boisku i dlatego sędzia nie wznawia gry

70' Szpaler dla Michała Trąbki, który schodzi z boiska. Piłkarz wyraźnie zruszony. Jego miejsca zajął Kort

69' Poprzeczka ratuje ŁKS przed utratą gola.
69' A na trybunach śpiewy nie ustają

67'

65' Rzut rożny dla gospodarzy

63' ŁKS nadal dominuje w tym meczu, ale to nie powinno dziwić

61' Dąbrowski faulowa Czaplińskiego

58' Nadal na trybunach atmosfera wielkiego sportowego święta

55' Niecelny strzał zawodnika Odry

53' Dobra akacja Odry, ale przerwana przez Tutyskinasa
50' ŁKS dominuje teraz na boisku

48' Ładny strzał Pirulo, ale bramkarz wybija piłkę na rożny

W ŁKS zmiana, za Janczukowicza Jurić, na boisku jest też Kelechukwu, zastąpią Szeligę

46' Rozpoczęły się druga część spotkania

Puszcza Niepołomice – Chrobry Głogów 0:0

45+3' Koniec pierwszej części spotkania
45' Sędzia doliczył trzy minuty
43' Żółta kartka dla Kowalczyka
42' Bobek dobrze broni strzał z dystansu zawodnika Odry

42' Żółta kartka dla Dąbrowskiego

41' Odra nie może wiele zdziałać w Łodzi

39' Tempo spotkania nieco siadło, ale to nie dziwi

36' Na trybunach doskonała atmosfera

34' Rzut wolny dla ŁKS

31' ŁKS coraz groźniej atakuje

29' VAR sprawdza, czy nie było faulu w polu karnym na Ochrończuku. Przewinienia nie było

26' Odra próbuje, ale nie bardzo wie, jak tu dobrać się do ŁKS

23' GOL, GOL, GOL, Oczywiście Pirulo. Hiszpan zabawiał się w polu karnym z dwoma obrońcami Odry. Następnie silnie strzelił, a piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki
22' Rzut rożny dla gości
21' ŁKS więcej czasu przy piłce, ale więcej strzałów oddali goście

19' Na boisku Ochrończuk
17' Morzycki na murawie. Podniósł się, ale po to, by udać się do boksu rezerwowych. Będzie wymuszona zmiana
15' Pierwszy rzut rożny dla ŁKS
14' Niecelny strzał Kamińskiego z dystansu
13' Dużo gry w środku pola

11' Słupek ratuje ŁKS przed utratą gola. Strzelał Galan

9' Faul do ŁKS przed polem karnym Odry. Mokrzycki silnie, ale prosto w mur

7' Ciekawa akcja Odry, ale piłka w rękach Bobka
5' Na razie bez klarownych sytuacji bramkowych z obydwu stron
3' Trudno spodziewać się w tym meczu szaleńczego tempa. Na trybunach trwa karnawał

1' Sędzia rozpoczął spotkanie. ŁKS biało-czerwono-biały

Godz. 17.35 **Opóźnia się rozpoczęcie meczu. To nie wina ŁKS. Wszystkie spotkania muszą się zacząć o tej samej porze i gdzieś w Polsce jest jakiś problem. W Gliwicach race zadymiły stadion

Godz. 17.29 Oficjalnie pożegnano przed meczem Michała Trąbkę i Macieja Dąbrowskiego (kapitana drużyny). Obaj odchodzą z ŁKS

Godz. 17.28 Ostatnia kolejka:
Górnik Łęczna - Wisła Kraków, godz. 17:30, sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz, godz. 17:30, sędzia: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała).
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Resovia, godz. 17:30, sędzia: Damian Gawęcki (Kielce).
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Arka Gdynia, godz. 17:30, sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
ŁKS Łódź - Odra Opole, godz. 17:30, sędzia: Łukasz Karski (Słupsk).
Chojniczanka Chojnice - GKS Katowice, godz. 17:30, sędzia: Tomasz Marciniak (Płock).
Ruch Chorzów - GKS Tychy, godz. 17:30, sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).
Stal Rzeszów - Skra Częstochowa, godz. 17:30, sędzia: Paweł Pskit (Łódź).
Puszcza Niepołomice - Chrobry Głogów, godz. 17:30, sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa).

Godz. 17.26 Ławka rezerwowych Odry: Adam Wójcik, Piotr Żemło, Mikołaj Łabojko, Bartosz Guzdek, Michał Klec, Maciej Urbańczyk, Michał Bednarski, Szymon Szkliński, Antoni Klimek.

Godz. 17.25/b] Dzisiejszy mecz sędziuje Łukasz Karski (Słupsk).
[b]Godz. 17.20
Warto odnotować. Były ełkaesiak, Jan Grzesik, został nowym zawodnikiem Radomiaka Radom, z którym związał się umową obowiązującą do 30 czerwca 2025 roku. 28-letni obrońca w zakończonym sezonie ekstraklasy jako piłkarz Warty Poznań zagrał w 30 spotkaniach, w których strzelił trzy gole.

Godz. 17.15 Odra Opole rozpocznie mecz w takim składzie: Dominik Kalinowski – Maksymilian Tkocz, Mateusz Kamiński, Maksymilian Pingot, Oskar Paprzycki, Maciej Makuszewski, Rafał Niziołek, Wojciech Kamiński, Dawid Czapliński, Borja Galan, Konrad Nowak.

Godz. 17.10 Ławka rezerwowych ŁKS: Michał Kołba, Władysław Ochrończuk, Nelson Balongo, Dawid Kort, Oskar Koprowski, Grzegorz Glapka, Kelechukwu Ibe-Torti, Stipe Jurić, Maciej Śliwa.

Godz. 17.05 Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 19 Marcin Brosz przedstawił listę zawodników powołanych na zgrupowanie, które odbędzie się w Opalenicy w dniach 19-23 czerwca. W tym gronie są: Aleksander Bobek i Mateusz Kowalczyk (ŁKS Łódź)

Godz. 17.00 ŁKS ma już awans do ekstraklasy w kieszeni. Tak ten fakt komentuje Kazimierz Moskal: - Fantastyczne uczucie. Duża satysfakcja. Duma z tego, co udało się zrobić, tym bardziej, że udało się po raz drugi.

Godz. 16.53 ŁKS zagra w takim składzie

Godz. 16.45 Trener ełkaesiaków zapewniał przed spotkaniem: - Przed nami ostatni mecz. Na naszym stadionie. Przed własną publicznością. Postaramy się wystąpić na „galowo”, bo to też forma nagrody dla piłkarzy za cały ten sezon. I będziemy chcieli wygrać.

Godz. 16.37 W pierwszym meczu obu drużyn w tym sezonie ŁKS wygrał w Opolu 2:1.

Godz. 16.29 - Pamiętam ten mecz z Odrą Opole cztery lata temu (3:3) wspomina trenera Moskal. - Wracaliśmy do Łodzi z niedosytem i powiem szczerze, że trochę mnie paliło gdzieś w piersi, bo była szansa na wygranie ligi. Chciałbym więc zakończyć ten sezon zwycięstwem.

Przypomnijmy, że po 3 latach ŁKS wraca do ekstraklasy. Piłkarze trenera Kazimierza Moskala powrót do elity piłkarskiej zapewnili sobie tydzień temu, dzięki remisowi w Gdyni z Arką.

ŁKS zapowiada walkę o 3 punkty, by sezon zakończyć z przytupem. Po meczu odbędzie się feta. Najpierw na stadionie, później piłkarze pojadą piętrowym autokarem z odkrytym dachem, a kibice ruszą w pochodzie na ul. Piotrkowską. Centralnym punktem zabawy ma być pasaż Rubinsteina.

Szacuje się, że w pochodzie może wziąć udział około 10 tysięcy kibiców.

Przypomnijmy też, że mecz z Odrą będzie pożegnalnym występem Michała Trąbki w ŁKS (rozegrał w koszulce z przeplatanką aż 128 meczów). Pomocnik już zimą podpisał kontrakt ze Stalą Mielec i od lipca zostanie zawodnikiem zespołu z Podkarpacia.