ŁKS. Nieudana próba generalna

W ostatnim meczu sparingowym przed ligową premierą ŁKS przegrał 0:2 z Rakowem Częstochowa

Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy, łodzianie mądrze się bronili, czekając na skuteczną kontrę. Już po 20 minutach nastąpiły pierwsze zmiany w składzie gospodarzy. Wyczekiwanie ŁKS się na nim zemściło. Z lewej strony zacentrował Figiel, łodzianie nie upilnowali Okińczyca, a ten głową strzelił gola. Łodzianie mogli szybko wyrównać, ale spatałaszyli dobrą sytuację. W odpowiedzi Carlinhos trafił w słupek. Do przerwy zasłużone prowadzenie Rakowa.
W drugiej połowie gra była wyrównana, ale znów konkretniejszy okazał się Raków. Najpierw Carlinhos. trafił w poprzeczkę, a za chwilę po akcji an skrzydle Kamińskiego, Mizgała wepchnął piłkę do pustej bramki. Łodzianie mieli dwie okazje do zdobycia przynajmniej honorowego gola, ale znakomitymi interwencjami popisał się bramkarz Kłos. Ełkaesiacy nie potrafili go nawet pokonać, mając nie więcej niż 10 metrów do bramki!Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy, łodzianie mądrze się bronili, czekając na skuteczną kontrę. Już po 20 minutach nastąpiły pierwsze zmiany w składzie gospodarzy. Wyczekiwanie ŁKS się na nim zemściło. Z lewej strony zacentrował Figiel, łodzianie nie upilnowali Okińczyca, a ten głową strzelił gola. Łodzianie mogli szybko wyrównać, ale spatałaszyli dobrą sytuację. W odpowiedzi Carlinhos trafił w słupek. Do przerwy zasłużone prowadzenie Rakowa.
W drugiej połowie gra była wyrównana, ale znów konkretniejszy okazał się Raków. Najpierw Carlinhos. trafił w poprzeczkę, a za chwilę po akcji an skrzydle Kamińskiego, Mizgała wepchnął piłkę do pustej bramki. Łodzianie mieli dwie okazje do zdobycia przynajmniej honorowego gola, ale znakomitymi interwencjami popisał się bramkarz Kłos. Ełkaesiacy nie potrafili go nawet pokonać, mając nie więcej niż 10 metrów do bramki! Sprawdzany napastnik Szerszeń, niczym szczególnym się nie wyróżnił.

Raków Częstochowa - ŁKS 2:0 (1:0)

1:0 - Okińczyc (31, głową), 2:0 - Mizgała (53)

ŁKS Łódź: Kolba – Peciak, Jacek, Cichowlas, Rozmus, Woźniak, Kocot, Ostalczyk, Stryjewski, Bryła, Szerszeń

Grali też Nowacki, Pawlak, Zimoń, Ślęzak, Kacela, Golański, Placek, Patora, Barzyc