ŁKS. Młodzieżowcy dali drużynie zwycięstwo

Piłkarze ŁKS odnieśli dziewiąte ligowe zwycięstwo, trzecie na wyjeździe (pokonali Legionovię 2:0) i awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Imponujące. To czwarty mecz wygrany z rzędu, zarazem czwarty, w którym łodzianie nie tracą bramki. Kołba jest niepokonany od 398 minut. Ostatni raz wyjmował piłkę z siatki 14 października po samobójczym golu Widejki w 52 minucie pojedynku z Radomiakiem (1:1).
Perfekcyjna gra defensywna sprawia, że LKS ma najmniej straconych bramek w rozgrywkach (tylko dziewięć). To jest wręcz znaki firmowy drużyny, dzięki któremu zajmuje ona miejsce premiowane awansem do I ligi!
W Legionowie ŁKS znów zagrał po profesorsku. Potrafił mądrze kontraatakować, wykorzystać to, że ma na boisku dwóch napastników i nie dał szans broniącym się przed spadkiem rywalom.
O sukcesie zdecydowały bramki strzelone przez młodzieżowców Pyrdoł ma ich już na koncie trzy, a Guzik dwie. Na 18 goli zdobytych w rozgrywkach przez cały zespół. W Polsce znane jest porzekadło: pokaż mi swoich młodzieżowców, a powiem ci, o co będziesz walczył. Łódzcy młodzi piłkarze zrobili wyraźny postęp. Przydała im się gra w III lidze. Nabierali doświadczenia, wzbogacali swoje umiejętności. Teraz to dobrze wykorzystują. Wśród nich też jest konkurencja, bo do grania w podstawowej jedenastce aspiruje nieobecny w Legionowie Kostyrka.
Przed ŁKS w tym roku jeszcze dwa mecze wyjazdowe. Najpierw w Rybniku z ROW, a potem w Koszalinie z Gwardią. Liczymy na punkty!