ŁKS Łódź - Stal Rzeszów 1:0. Gol rezerwowych w 91 minucie. ŁKS wraca na fotel lidera

Dariusz Kuczmera
Dziś mecz ŁKS Łódź - Stal Rzeszów. Początek spotkania o godz. 12:40. Zapraszamy na RELACJĘ NA ŻYWO.

ŁKS ŁÓDŹ - STAL RZESZÓW NA ŻYWO, ONLINE

strona wymaga odświeżania

ŁKS ŁÓDŹ1
STAL RZESZÓW0

Koniec meczu. ŁKS wygrał w przedłużonym czasie gry. Asystę i gola na swoim koncie zapisali rezerwowi. Nosa miał Kazimierz Moskal wprowadzając na boisko Janczukowicza i Ochronczuka. ŁKS wygrał szczęśliwie i wraca na pozycję lidera tabeli pierwszej ligi
90+5 min. Nie ma rzutu karnego dla Stali, sędziowie uznali, że wszystko było fair
90+4 min. Ochronczuk kopnął Oleksego w polu karnym. Sędziowie analizują VAR
90+3 min. Janczukowicz ukarany żółtą kartką
90+2 min. Zmiana w Stali. Piątek za Marczuka
90+1 min. GOL DLA ŁKS. Po dośrodkowaniu z rogu Dankowskiego, piłkę głową wzdłuż bramki przedłużył Janczukowicz, a następnie Ochronczuk klatką piersiową wepchnął piłkę do siatki, Asysta i gol rezerwowych. Brawo!
90 min. Janczukowicz w dobrej pozycji, Góra odbił piłkę na róg
88 min. Janczukowicz za Mokrzyckiego
88 min. Priulo strzelał w Poczobuta, a odbitą piłkę Marciniak posłał nad poprzeczką
87 min. Śliwa faulowany pod naszą bramką
83 min. Kolejny róg dla Stali. Fatalne dośrodkowanie Głowackiego
82 min. Marczuk ukarany żółtą kartką
81 min. Róg dla Stali. Spremo wybił piłkę
81 min. Dankowski ukarany żółtą kartką
78 min. Zmiana w Stali: Sadłocha w miejsce Mustafajewa
77 min. Róg dla Stali. Łodzianie przejęli piłkę
74 min. Ochronczuk ukarany żółtą kartką
74 min. Mokrzycki wszedł w pole karne, ale dograł za plecy Juricia
73 min. Spremo dośrodkował, ale obrońcy Stali wybili piłkę
72 min. Zmiana w ŁKS. Ochronczuk za Trąbkę
72 min. Jurić piętą podawał, ale pozycja spalona
68 min. Kontra Stali. Goście atakowali w czwórkę przeciw trójce obrońców ŁKS, Prokić stracił piłkę, doskonały powrót Śliwy
67 min. Dobry atak Pirulo. Przedryblował całą obronę Stali, strzelał Kowalczyk, ale został zablokowany
66 min. Stal teraz jest bardziej aktywna
64 min. Dwie zmiany w Stali: Olejarka i Kłos w miejsce Michalika i Danielewicza
63 min. Dąbrowski prawidłowo interweniuje w polu karnym ŁKS
62 min. Podwójna zmiana w ŁKS. Wchodzą Jurić i Śliwa. Ten drugi debiutuje. Zeszli Balongo i Szeliga
61 min. Stal przycisnęła ŁKS
58 min. Czwarta żółta kartka dla gości - Michalik ukarany
58 min. Prokić strzelał ostro, na szczęście niecelnie
57 min. Pirulo przechwycił piłkę, ale podał źle
55 min. Mokrzycki strzelił z 20 metrów do koszyczka Bąkowskiego
55 min. Nieporozumienie Kowalczyka i Balongo
54 min. Róg dla Stali
53 min. Ostry strzał w krótki róg, piłkę łapie Bobek
51 min. Ostre dośrodkowanie w pole karne Stli, Bąkowski piąstkuje. Jest róg. Bąkowskiego obserwuje z trybun trener bramkarzy kadry U21 Józef Młynarczyk
48 min. Bramkarz Stali podał piłkę wprost na nogę Balongo, napastnik ŁKS był sam na sam, ale Bąkowski naprawił swój błąd
46 min. Stal odważnie zaczęła, ale pozycja spalona
46 min. Druga połowa rozpoczęta. Nie ma zmian.
ŁKS bardziej aktywny, ma większą ochotę na strzelenie gola, ale brakuje dogodnych sytuacji. Goli nie ma. Czekamy na drugą połowę
Koniec pierwszej połowy

45+1 min. Sędzia doliczył dwie minuty
45 min. Wolski wrzucił piłkę w pole karne ŁKS. Obrońcy wybijają
43 min. Kolejny atak Pirulo, Bąkowski łapie dośrodkowaną piłkę
42 min. Pirulo upadł w polu karnym, sędzia uznał, że nic nie było. Kibice gwiżdżą
42 min. Pirulo strzelił z wolnego, Bąkowski odbił przed siebie, nikt nie zaliczył dobitki
40 min. Faul na Dankowskim przy bocznej linii pola karnego Stali. Poczobut i Głowacki ukarani żółtymi kartkami. Poczobut za dyskusje, Głowacki za faul
39 min. Danielewicz głową obok bramki
39 min. Zablokowany strzał Trąbki
38 min. Pirulo faulowany przez Poczobuta
37 min. Łodzianie przechwycili piłkę, Szeliga strzelił, ale mocno niecelnie
36 min. Wolski dośrodkował, Bobek łapie piłkę
35 min. Gra wznowiona
33 min. Mecz przerwany. Dym po odpaleniu rac uniemożliwił grę
30 min. Spremo strzelał z 30 metrów, piłka minęła bramkę Stali
29 min. Faul taktyczny Mokrzyckiego. Łodzianin ukarany żółtą kartką
27 min. Dobra akcja łodzian, obrońcy jednak wybili piłkę
24 min. Po rogu Oleksy starał się strzelać, ponowny róg i zabrakło Stali niewiele
23 min. Po ataku Stali Marciniak wybił za pole karne
22 min. Balongo powalczył w obronie i wybił piłkę na aut
18 min. Balongo zatrzymany w polu karnym
17 min. Po wrzutce Michalik głową ponad bramką Bobka
17 min. Dankowski zatrzymał kontrę Stali i wybił piłkę na róg.
16 min. Wrzutka z wolnego do Szeligi, piłka wbita na aut
14 min. Rajd Kowalczyka, Balongo faulowany. Oleksy ukarany żółtą kartką
13 min. Obrońcy Stali gubią piłkę, ale Balongo strzelił obok bramki
12 min. Dąbrowski strzelał głową, ale nie trafił
12 min. Pirulo z rogu bezpośrednio na bramkę, Bąkowski wybił na róg
11 min. Pirulo kiwał w polu karnym, obrońcy wybili piłkę na róg
9 min. Kolejny róg dla ŁKS. Marciniak głową, bramkarz Stali łapie
8 min. Spremo z daleka centrostrzał - bramkarz Stali przerzucił nad poprzeczką na róg
8 min. Korner dla ŁKS. Za niskie dośrodkowanie
7 min. Nieudany strzał piłkarza Stali głową po rogu
6 min. Pierwsza groźna akcja. Prokić zaatakował, w ostatniej chwili na róg wybił Marciniak
4 min. ŁKS stosuje pressing od 25 metra. Stal buduje akcje od tyłu z udziałem bramkarza
3 min. Agresywna walka w środku pola
1 min. Pierwszy gwizdek sędziego. Gramy

Godz. 12:39. ŁKS zagra w tradycyjnych strojach - białe koszulki, czerwone spodenki. Stal w jednolitych strojach na czarno.

Godz. 12:38. Słyszymy efektowny hymn ŁKS. Przed meczem odbędzie się miła uroczystość. Pirulo odebrał nagrodę i czek na 10 tys. zł za wygranie plebiscytu na najlepszego piłkarza lutego w Fortunie Pierwszej Lidze. Nagroda trafi do fundacji Słonie na balkonie.

Godz. 12:37. Trener Stali Daniel Myśliwiec: - ŁKS i my to zespoły powtarzalne. Gramy bez Patryka Małeckiego, któremu dokuczają kłopoty zdrowotne.

Godz. 12:35. Trener Kazimierz Moskal: - Chciałbym, aby to był mecz dla kibiców. Ważne będzie to, jak zaprezentujemy się po porażce z Puszczą. Nie zagra Nacho Monsalve, który nabawił się urazu kolana. Mam nadzieję, że na Ruch będzie zdrowy.

Godz. 12:32. Na mecz do Łodzi przyjechał specjalny pociąg z Rzeszowa, który przywiózł kilkuset kibiców Stali. Fani obu klubów nie przepadają za sobą. Będzie gorąco na trybunach, ale jesteśmy pewni, że obie strony będą zachowywać się wzorowo.

Godz. 12:30. Jesienią Stal wygrała w Rzeszowie z ŁKS 1:0, a jedynego gola po strzale samobójczym zdobył Bartosz Szeliga (47). Teraz nadszedł czas rewanżu.

Godz. 12:25. Pogoda sprzyja. Czy frekwencja na Stadionie Króla przekroczy 10 tys. widzów? Jeśli na meczu ze Stalą pojawi się co najmniej 10 tys. widzów, następne domowe spotkanie (z Chojniczanką) dzieci do lat 13 zobaczą za symboliczną złotówkę.

Godz. 12:20. Sędzią meczu jest Tomasz Wajda (Żywiec). W tym sezonie prowadził mecz Resovia - ŁKS (0:3), a w ubiegłym: Sandecja - ŁKS (0:1).

Godz. 12:15. Według Forbet faworytem meczu jest ŁKS. Oto kurs na zwycięstwo łodzian 1:2.06, na zwycięstwo Stali 1:3.40, na remis 1:3.60.

Godz. 12:10. W składzie Stali jest kilka znajomych nazwisk, m.in. Poczobut, który swego czasu bronił barw Widzewa. Jest też Danielewicz, ale ten nosi imię Krzysztof. Piłkarz ŁKS Marcin Danielewicz (zbieżność nazwisk przypadkowa) przesądził o wygranej nad Widzewem na jego stadionie w pamiętnych derbach Łodzi 5 marca 1997 roku.

Godz. 12:00. Piłkarze ŁKS do meczu przystępują jako wicelider tabeli. Po wygranej nad Chojniczanką liderem jest Ruch, który ma jeden punkt i jeden mecz rozegrany więcej niż ŁKS. Stal jest 9 w tabeli i traci 5 punktów do pierwszej szóstki, która jest celem rzeszowian.

Godz. 11:55. Trener Daniel Myśliwiec też dokonał jednej zmiany w składzie Stali w porówananiu do poprzedniego meczu z Chojniczanką: Danielewicz zastąpił Olejarkę.

Godz. 11:50. Stal zagra w składzie: Bąkowski - Marczuk, Góra, Oleksy, Głowacki, Poczobut, Wolski, Michalik, Danielewicz, Mustafajew - Prokić. Rezerwowi: Bieszczad, Pajnowski, Kłos, Sadłocha, Piątek, Wrona, Polowiec, Olejarka, Kotwica.

Godz. 11:45. Trener Kazimierz Moskal dokonał tylko jednej zmiany w porównaniu do meczu z Puszczą w Niepołomicach: Dąbrowski zastąpił Nacho Monsalve.

Godz. 11:40. ŁKS zagra w składzie: Bobek - Dankowski, Dąbrowski, Marciniak, Spremo - Pirulo, Trąbka, Mokrzycki, Kowalczyk, Szeliga - Balongo.
Rezerwowi: Arndt, Ochronczuk, Kort, Koprowski, Jurić, Śliwa, Biel, Wszołek, Janczukowicz.

Godz. 11:30 - Dziś o godz. 12:40 na stadionie przy al. Unii mecz ŁKS - Stal. Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania. Poniżej prezentujemy aktualną tabelę I ligi...