ŁKS Łódź - Sandecja Nowy Sącz 1:0. Łodzianie awansowali na trzecie miejsce

(hof, ww)
Wreszcie. ŁKS w spotkaniu 14. kolejki piłkarskiej pierwszej ligi pokonał Sandecję Nowy Sącz 1:0, a to oznacza, że serię remisów zakończył się na czterech pojedynkach. Łodzianie wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala odnieśli zasłużone zwycięstwo, choć trzeba przyznać, że przyszło ono trudniej niż się spodziewano. Sandecja, choć jest ligowym outsiderem, to jednak pokazała w Łodzi, że walczyć potrafi. Gospodarze, mimo że szkoleniowiec wystawiał bardzo ofensywny skład, dość długo męczyli się, a zwycięskiego gola zdobyli dopiero w 63 minucie. Na listę strzelców wpisał się Piotr Janczukowicz. Wcześniej o pechu mogli mówić Trąbka i Tutyskinas, bo piłka po ich strzałach piłka odbijała się od poprzeczki i słupka. W ŁKS liczą, że bramka Janczukowicza jest zapowiedzią tego, że wreszcie łódzcy napastnicy zaczną zdobywać gole, bo do tej pory ich skuteczność, mówiąc bardzo delikatnie, był mizerna.

ŁKS ŁÓDŹ - SANDECJA NOWY SĄCZ MECZ NA ŻYWO

strona wymaga odświeżania

ŁKS ŁÓDŹ1
SANDECJA0

90+5' Koniec spotkania
90+4' Koprowski apeluje do kibiców o doping
90+2' ŁKS się przebudził i to on teraz znacznie aktywniejszy
90' Sędzia doliczył pięć minut
89' Goście jeszcze próbują, ale ŁKS dobrze broni
88' Rożny dla gości
85' Faul dla ŁKS
83' ŁKS teraz bardziej nastawiony na obronę wyniku. niż zdobywanie kolejnych goli
81' Zmiana w drużynie gości, Piter Bućko za Kosakiewicza
79' Mecz stracił na atrakcyjności
77' Zmiana w KS Koprowski za Tutyskinas
74' Zmiana w ŁKS, za Janczukowicza Biel
73' Zmiana w drużynie gości, za Lusiusza Toporkiewicz

72' ŁKS nie spieszy się z rozegraniem akcji
70' Teraz aktywniejsza Sandecja
68' Kolejna zmiana w ŁKS, za Korta Ochrończuk
67' Zmiana w ŁKS, za Dąbrowskiego Marciniak
66' ŁKS może już grać spokojniej
63' GOL, GOL, GOL Janczukowicz. W zamieszaniu na polu karnym gości, piłka trafiła do napastnika ŁKS, a ten silmy strzałem umieścił ją w siatce. Udział w tym golu miał też obrońca Sandecji, od którego odbiła się piłka
62' Zmiana w Sandecji. z boiska schodzi Gabrych, a pojawia się Mas
60' Faulował Kort
58' Gorąco pod bramką goście, ale bez celnego strzału
55' Faulowany w środku pola Balongo, żółta kartka dla Lusiusza

53' Pewnie postronny obserwator byłby zaskoczony informacją, że Sandecja to outsider pierwszej ligi

51' Żółta kartka dla Ksprzaka za faul na Tutyskinasie

49' Po zderzeniu leży dwóch piłkarzy na murawie. Na szczęście nic poważnego się nie stało Iskra i Janczukowicz wracają do gry
47' Rzut wolny dla Sandecji
46' W szatni pozostał Pirulo, jego miejsca na boisku zajął Kelechukwu
46' Rozpoczęła się druga część meczu
Koniec pierwszej części spotkania. Na boisku przy al. Unii bez bramek, wracamy z relacją po przerwie
45+3' Strzał Tutyskinasa trafił w słupek
45' Sędzia doliczył trzy minuty
42' Doskonała obrony Bobka
41' Sędzia prosi VAR o pomoc, sprawdzał czy Nacho zagrał ręką
41' Rzut rożny dla gości
39' Silny, ale niecelny strzał Falla
37' Żółta kartka dla Lorenca, za faul taktyczny
34' Żółta kartka dla Kosakiewicza
33' Od bramki zaczyna Bobek
31' Sandecja też liczy na to, że uda się jej zdobyć gola
29' Trąbka trafił w poprzeczkę
27' Gra przeniosła się do środka pola
25' Rzut wolny dla ŁKS w okolicy 30 metra
22' Żółta karka dla Dąbrowskiego
22' Goście coraz śmielej atakują

20' Janczukowicz w dobrej sytuacji, ale obok bramki

18' Niebezpiecznie było pod bramką ŁKS

17' Spotkanie wyrównuje się, oba zespoły oddały po dwa strzały na bramkę rywala
15' Tym razem goście w akcji, ale bez większego zagrożenia
13' Kolejny rzut rożny dla ŁKS
12' Sandecja nie rezygnuje z kontr
10' Rzut rożny dla ŁKS, Nacho główkował, ale strzał nie był celny
8' Kort z bliska strzelał, ale bramkarz Sandecji spisał się bez zarzutu
6' ŁKS stara się przeważać, ale goście rozsądnie się bronią
4' Atak Sandecji, ale piłkę łapie Bobek
2' ŁKS rozpoczął dynamicznie
1' Sędzia rozpoczął spotkanie
Godz. 20.27 W poprzednim sezonie ŁKS i Sandecja dwukrotnie mierzyli się na ligowych boiskach. W obu przypadkach górą byli łodzianie, którzy wygrywali 1:0 i 3:2. Trzeba podtrzymać tę dobrą serię

Godz. 20.25 Podopieczni trenera Stanislava Vargi zamykają tabelę z dziewięcioma punktami na koncie.
Godz. 20.20 Dzisiejszy mecz sędziuje Damian Kos (Gdańsk)

Godz. 20.15 Rezerwowi Sandecji: Dawid Pietrzkiewicz, Maciej Mas, Krzysztof Toporkiewicz, Michał Surzyn, Igor Maślanka, Michał Piter Bućko, Patryk Kapica

Godz. 20 10 W pierwszym meczu 14. kolejki I ligi: Chojniczanka Chojnice - Resovia 1:2
Bramki: Szymon Skrzypczak 79 - Bartłomiej Eizenchart 60, Kamil Antonik 62

Godz. 20.05 Piłkarze z al. Unii zremisował ostatnie cztery mecze pierwszej ligi. Czas na zwycięstwo

Godz. 20.00 Sandecja rozpocznie spotkanie w takim składzie: Szymon Tokarz – Jakub Iskra, Tomasz Boczek, Ivan Nekić, Kamil Słaby – Sylwester Lusiusz, Maissa Fall – Damian Chmiel, Bartłomiej Kasprzak, Łukasz Kosakiewicz – Mariusz Gabrych

Godz. 19.50 Na ławce łodzian zasiądą: Dawid Arndt, Władysław Ochrończuk, Oskar Koprowski, Kelechukwu Ibe-Torti, Stipe Jurić, Jan Kuźma, Bartosz Biel, Marcel Wszołek, Adam Marciniak

Godz. 19.42 W ostatnich dwunastu spotkaniach ŁKS sześciokrotnie pokonywał Sandecję, dwa razy padał remis oraz cztery zwycięstwa odnieśli piłkarze z Nowego Sącza.

Godz. 19.35 ŁKS zacznie w takim składzie: Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Nacho Monsalve, Maciej Dąbrowski, Artemijus Tutyskinas – Mieszko Lorenc, Dawid Kort, Michał Trąbka – Pirulo, Nelson Balongo, Piotr Janczukowicz
Godz. 19 - Dziś mecz ŁKS - Sandecja. Łodzianie jeśli poważnie myślą o ekstraklasie dzisiejszą konfrontację muszą zakończyć zwycięstwem. Każdy inny wynik będzie wielkim rozczarowaniem. Łodzianie w czterech ostatnich spotkaniach remisowali i teraz trzeba wygrać, bo jest realna szansa zmniejszenia dystansu do prowadzącej dwójki! Początek meczu o godz. 20:30. Poniżej aktualna tabela I ligi...