ŁKS Łódź - Lechia Gdańsk. Zdobywca Pucharu Polski na drodze łódzkiej drużyny [ZDJĘCIA]

Jan HofmanZaktualizowano 
Kibice piłkarskiej drużyny ŁKS czekali na to siedem długich lat Dziś mogą zakrzyknąć - wreszcie! Ich ukochana drużyna znów walczy w elicie.

Piłkarze ŁKS ponowną przygodę z ekstraklasą rozpoczną od dużego wyzwania. Dziś na stadionie przy al. Unii podejmą Lechię Gdańsk, zdobywcę Pucharu Polski, Superpucharu kraju i trzeci zespół poprzednich rozgrywek. Jak widać rywal jest szalenie wymagający i zapewne już dziś będziemy się mogli przekonać o piłkarskiej wartości drużyny z al. Unii.

Dla zdecydowanej większości łódzkich piłkarzy rywalizacja w ekstraklasie to nowe, zupełnie nieznane, wyzwanie. Wszak z licznej kadry łódzkiego klubu tylko Łukasz Piątek, Łukasz Sekulski, Wojciech Łuczak i Rafał Kujawa mają doświadczenia z gry w krajowej elicie. W ŁKS nie robią jednak z tego wielkiego problemu, bowiem wszyscy są zdania, że obecna kadra jest w stanie stawić czoła najlepszym polskiego futbolu. W łódzkim klubie dodają, że piłkarze do rozgrywek ekstraklasy przystąpią z pokorą, ale bez obaw i pewni swoich umiejętności.

Łódzki klub, którego budżet na ten sezon ma wynieść 17,5 mln złotych, chce wnieść nową jakość do krajowych rozgrywek.

A co słychać u najbliższego rywala: - Poprzeczka będzie wyżej zawieszona, ale doszli do nas wartościowi piłkarze i powinniśmy być mocniejsi - przyznał trener Lechii Piotr Stokowiec.

W nowym sezonie szkoleniowiec powinien mieć większe pole manewru. Gdańszczanie pozyskali Mario Maloczę, Macieja Gajosa, Żarko Udoviczica oraz Pawła Żuka. Wszyscy, poza Udovicziciem, który podpisał dwuletni kontrakt, związali się z klubem trzyletnią umową. Poza tym z wypożyczeń wrócili Sławomir Peszko, Romario Balde, Adam Chrzanowski i Rafał Kobryń. W konfrontacji z Piastem trzech pierwszych znalazło się w wyjściowym składzie, a Peszko wszedł na boisko w drugiej połowie.

Wreszcie kibice ŁKS mogli wczoraj odetchnąć. Po inspekcji stadionu przy al. Unii policja wydała pozytywną opinię na temat bezpieczeństwa na tym obiekcie, a to otworzyło furtkę prezydent Hannie Zdanowskiej do wydania ŁKS zgody na organizację imprezy masowej.

Wcześniej policja miała zastrzeżenia do zabezpieczenia trybuny dla gości, dlatego wydała negatywną opinię. MAKiS, który jest administratorem stadionu, musiał w ekspresowym tempie poprawiać niedociągnięcia. Ostatecznie udało się i na szczęście cała sprawa miała pomyślny finał. Warto pewnie wyciągnąć wnioski z tego całego zamieszania i w sprawach bezpieczeństwa działać zdecydowanie wcześniej! Wszyscy wówczas unikną niepotrzebnych stresów i negatywnych emocji.

Trener Kazimierz Moskal jest zadowolony z przygotowań do sezonu. - Wszystko przebiegało bez zakłóceń i zawodnicy mogli spokojnie ćwiczyć i skupić się na pracy - powiedział. - Ważne jest to, że obyło się bez poważnych urazów. Wczoraj trenowali wszyscy zawodnicy, których mam w kadrze. Nie ma co ukrywać, ale czeka nas dziś poważne wyzwanie i trudny przeciwnik. Z drugiej jednak strony w ekstraklasie nie będzie łatwych rywali. To fakt, że już na początku rozgrywek czekają nas potyczki z silnymi przeciwnikami. Zastanawiam się jeszcze nad obsadą dwóch pozycji. Oglądałem Lechię w akcji i mam swoje przemyślenia, którymi dzieliłem się z zawodnikami. Podobnie jest w przypadku trenera rywala, bowiem jego wysłannicy oglądali nasze zespół w meczu z Koroną.

Beniaminek piłkarskiej ekstraklasy będzie mógł nadal liczyć na wsparcie dotychczasowego sponsora głównego, firmy forBET. Umowa obowiązywać będzie przez dwa lata.

Z kolei firma R-GOL.com została partnerem technicznym ŁKS na najbliższe dwa lata. Do końca będzie zaopatrywała w sprzęt nie tylko pierwszą drużynę, ale także wszystkie zespoły Akademii ŁKS.

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 20

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

F
Fijoł

He,he ale wysyp czerwonych pelerynek 😂😂😂 A się dwoją, a się troja w tych swoich wypowiedziach 😂😂😂😂

G
Gość

hahahahahahahaha normalnie aż strach się bać polskiej Ekstraklasy hahahahahaahahahahah nasi pucharowicze w Europie od lat pokazują gdzie jest miejsce tej Ekstraklasy i jaki to poziom lub w Pucharze Polski jak drużyny z niższych ligę eliminują Ekstraklsowiczow czy 1 ligowców

L
Loki

W mini zoo panika. Niejaki Tomcio ksywa grabarz zbałamucił dwie kózki. Zwyrodnialca ujeła policja. Tłumaczył się że nie mógł się powstrzymać, był zauroczona.

s
spokojnie

Cracovia też w tamtym sezonie na początku grała padake dłuższy czas i była na samym dole a gdzie skończyła wszyscy wiedzą .pierwszy mecz może być trema i presją ale to nie jest żaden mecz o wszystko bo taka Lechia Legia Lech Wisla Piast Cracocia nie jednemu punkty zabiorą i mało kto z nimi pewnie będzie wygrywał a każdy na pewno będzie miał ciężko .z Rakowem Lechia w Pucharze też miała sporo kłopotów żeby wygrać a wygrać chciała i go bardzo nie odpuszczali Pucharu

T
Thor
2019-07-19T12:45:51 02:00, ełkaesiak:

Wszyscy na mecz !! Lechia to nie Hutnik - nikt nas nie będzie bił !!! tylko ŁKS

2019-07-19T13:01:58 02:00, Gość:

przed tą Lechią wam sie drzwi w autokarze dziwnym trafem jakos zatrzasnęły hahaha

2019-07-19T13:08:36 02:00, obserwator kopanej:

To Lechia zablokowała im drzwi od autokaru bo bała się czerwonej armii. Na czerwonym forum napisali o tym jak kolejny raz zwyciężyli ile oni to tych walk wygrali . Co walka to wygrana nawet jak tracą barwy wygrywają to jest kapela kibicowska najlepsza we wszechświecie.

2019-07-19T13:10:33 02:00, Obserwator kopanej:

A i zawsze wychodzą młodym składem w trzech przeciwko 100 a może i 200. Strach się bać.

2019-07-19T13:11:57 02:00, Gość:

jak na reprezentacji udany wyjazd i zwycięski .a wrócili bez flagi hahahaha

2019-07-19T13:16:11 02:00, olo:

bardzo udany wyjazd .nie obejrzeli meczu i nawet by na niego nie weszli,nocka na komisariatach i w sądach i stratą flagi .a starcie nikt nie wygrał bo to była ganianka na dodatek stali na górce gdzie jest łatwiej się bronić

Najpier poczytaj potem szczekaj.....opisane dokładnie. Każda ekipa nie wiem jak mocna nie da rady dwóch na jednego( repra) W piotrkowie to samo waszych 15 naszych 8 w tym jeden 15 lat. Albo ten debil z maczetą co chłopakowi ręke ujebał.Czyli wiadomo....jak duża przewaga to qurwa kozacy.

G
Gość

Trzeba Peszkę jakoś z równowagi wyprowadzić to zaraz kartka jakas będzie albo karny :)

G
Gość
2019-07-19T13:31:44 02:00, Łodzianin:

nawet jeśli ŁKS przegra to nic się nie stanie .ŁKS jest beniaminkiem i ma dużo dużo mniejszy budżet od Lechii o składzie personalnym nie wspomnę .o wyniku może zadecydować "strach" i nie obycie ŁKS w Ekstraklasie .można się przestraszyć Lechii i pierwszego meczu i tego nie dźwignąć a w ŁKS grają młodzi i mało doświadczeni piłkarze na poziomie Ekstrakalsy

Potwierdzam. Najważniejsze, aby grali swoją piłkę i cieszyli się z gry, a wtedy coś wpadnie i można niejedna niespodziankę ustrzelić. Po drugie, moim zdaniem to dobrze, że trudni rywale są na początku. ŁKS da radę, zobaczycie.

Ł
Łodzianin

nawet jeśli ŁKS przegra to nic się nie stanie .ŁKS jest beniaminkiem i ma dużo dużo mniejszy budżet od Lechii o składzie personalnym nie wspomnę .o wyniku może zadecydować "strach" i nie obycie ŁKS w Ekstraklasie .można się przestraszyć Lechii i pierwszego meczu i tego nie dźwignąć a w ŁKS grają młodzi i mało doświadczeni piłkarze na poziomie Ekstrakalsy

o
olo
2019-07-19T12:45:51 02:00, ełkaesiak:

Wszyscy na mecz !! Lechia to nie Hutnik - nikt nas nie będzie bił !!! tylko ŁKS

2019-07-19T13:01:58 02:00, Gość:

przed tą Lechią wam sie drzwi w autokarze dziwnym trafem jakos zatrzasnęły hahaha

2019-07-19T13:08:36 02:00, obserwator kopanej:

To Lechia zablokowała im drzwi od autokaru bo bała się czerwonej armii. Na czerwonym forum napisali o tym jak kolejny raz zwyciężyli ile oni to tych walk wygrali . Co walka to wygrana nawet jak tracą barwy wygrywają to jest kapela kibicowska najlepsza we wszechświecie.

2019-07-19T13:10:33 02:00, Obserwator kopanej:

A i zawsze wychodzą młodym składem w trzech przeciwko 100 a może i 200. Strach się bać.

2019-07-19T13:11:57 02:00, Gość:

jak na reprezentacji udany wyjazd i zwycięski .a wrócili bez flagi hahahaha

bardzo udany wyjazd .nie obejrzeli meczu i nawet by na niego nie weszli,nocka na komisariatach i w sądach i stratą flagi .a starcie nikt nie wygrał bo to była ganianka na dodatek stali na górce gdzie jest łatwiej się bronić

G
Gość
2019-07-19T12:45:51 02:00, ełkaesiak:

Wszyscy na mecz !! Lechia to nie Hutnik - nikt nas nie będzie bił !!! tylko ŁKS

2019-07-19T13:01:58 02:00, Gość:

przed tą Lechią wam sie drzwi w autokarze dziwnym trafem jakos zatrzasnęły hahaha

2019-07-19T13:08:36 02:00, obserwator kopanej:

To Lechia zablokowała im drzwi od autokaru bo bała się czerwonej armii. Na czerwonym forum napisali o tym jak kolejny raz zwyciężyli ile oni to tych walk wygrali . Co walka to wygrana nawet jak tracą barwy wygrywają to jest kapela kibicowska najlepsza we wszechświecie.

2019-07-19T13:10:33 02:00, Obserwator kopanej:

A i zawsze wychodzą młodym składem w trzech przeciwko 100 a może i 200. Strach się bać.

jak na reprezentacji udany wyjazd i zwycięski .a wrócili bez flagi hahahaha

O
Obserwator kopanej
2019-07-19T12:45:51 02:00, ełkaesiak:

Wszyscy na mecz !! Lechia to nie Hutnik - nikt nas nie będzie bił !!! tylko ŁKS

2019-07-19T13:01:58 02:00, Gość:

przed tą Lechią wam sie drzwi w autokarze dziwnym trafem jakos zatrzasnęły hahaha

2019-07-19T13:08:36 02:00, obserwator kopanej:

To Lechia zablokowała im drzwi od autokaru bo bała się czerwonej armii. Na czerwonym forum napisali o tym jak kolejny raz zwyciężyli ile oni to tych walk wygrali . Co walka to wygrana nawet jak tracą barwy wygrywają to jest kapela kibicowska najlepsza we wszechświecie.

A i zawsze wychodzą młodym składem w trzech przeciwko 100 a może i 200. Strach się bać.

T
TEO

DO BOJU ŁKS !

o
obserwator kopanej
2019-07-19T12:45:51 02:00, ełkaesiak:

Wszyscy na mecz !! Lechia to nie Hutnik - nikt nas nie będzie bił !!! tylko ŁKS

2019-07-19T13:01:58 02:00, Gość:

przed tą Lechią wam sie drzwi w autokarze dziwnym trafem jakos zatrzasnęły hahaha

To Lechia zablokowała im drzwi od autokaru bo bała się czerwonej armii. Na czerwonym forum napisali o tym jak kolejny raz zwyciężyli ile oni to tych walk wygrali . Co walka to wygrana nawet jak tracą barwy wygrywają to jest kapela kibicowska najlepsza we wszechświecie.

G
Gość
2019-07-19T12:58:07 02:00, Gość:

Cała Polska dzisiaj śpiewa j.ebać qrwę z Karolewa!

lecz się kompleksie ha ha

G
Gość
2019-07-19T12:45:51 02:00, ełkaesiak:

Wszyscy na mecz !! Lechia to nie Hutnik - nikt nas nie będzie bił !!! tylko ŁKS

przed tą Lechią wam sie drzwi w autokarze dziwnym trafem jakos zatrzasnęły hahaha

Dodaj ogłoszenie