Dariusz Piekarczyk
archiwum Polska Press
ŁKS Łódź - Korona Kielce LIVE. 11.11.2020, ŁKS podejmuje u siebie zespół Korony Kielce. Jaki będzie wynik meczu dwóch spadkowiczów z ekstraklasy? Czy łodzianie zdobędą trzy punkty? Trener Wojciech Stawowy, powiedział przed tym spotkaniem, że w Koronie nastąpiły zmiany personalne. Zauważył, że na pewno jest to inny zespół niż ten, z którym graliśmy ostatni raz w ekstraklasie. Ale zmienił się też ŁKS, więc trudno te rzeczy porównywać. Czy łodzianie zachowają wysoką skuteczność? O tym dowiemy się już o 18!

ŁKS Łódź - Korona Kielce 2:0 (1:0)

Relacja na żywo. Naciśnij F5, by odświeżyć stronę!

To już jest koniec!!! 2:0 dla ŁKS!!!
A więc ŁKS nadal niepokonany w I lidze!
90 minuta - sędzia dolicza trzy minuty
89 minuta - zmiana w ŁKS. Kelechukwu za strzelca gola Pirulo
89 minuta - piłka w siatce Korony po uderzeniu Klimczaka, ale sędzia gola nie uznaje, bo jeden z ełkaesiaków był na spalonym
88 minuta - coraz bliżej końca meczu
86 minuta - zmiana w ŁKS, Klimczak za Wolskiego
85 minuta - no tak, żółta kartka dla Pirulo w zupełnie niegroźnej sytuacji
84 minuta - nie, tu już nic się nie zdarzy
82 minuta - kielczanie w dziesiątkę, bo urazu doznał Szarek i opatrywany jest poza boiskiem. Trener Korony nie ma już zmian
82 minuta - Gąsior to wielunianin, były piłkarz Widzewa
80 minuta - podwójna zmiana w Koronie. Schodzą Gąsior i Kaczmarski, a pojawiają się na boisku Basiuk i Petrović
79 minuty - mocny strzał Kiełba, Malarz wybija piłkę z trudem bo z trudem, ale wybija
79 minuta - rzut wolny dla Korony, jakieś 20 metrów przed bramką Malarza
78 minuta - coraz bliżej końca spotkania, wydaje się, że ŁKS zgarnie kolejne trzy punkty
77 minuta - kontra ŁKS, Pirulo wpada w pole karne, ale górą bramkarz Kozioł
76 minuta - przycisnęli kielczanie, Wolski wybija piłkę na rzut rożny
75 minuta - ufff, groźnie strzelał Kiełb, ale obrońcy ŁKS zablokowali piłkę
72 minuta - zmiany także w Koronie, Lisowski za Długosza, Firlej za Thiakane
72 minuta - Nawotka za Trąbkę, a Sekulski za Corrala
68 minuta - żółta kartka dla Sobocińskiego, naszym zdaniem trochę pochopnie sędzia ukarał ełkaesiaka
67 minuta - kapitalna okazja dla ŁKS. Pirulo sam na sam z bramkarzem Korony, strzela obok słupka
63 minuta - zmiana w Koronie, schodzi z boiska Podgórski, a jego miejsce zajmuje Łysiak
63 minuta - żółta kartka dla Corrala
62 minuta - tymczasem Górnik Łęczna pokonał GKS Jastrzębie 2:1
61 minuta - mamy żółtą kartkę dla Sajdaka z ŁKS
60 minuta - Hiszpanie stanowią obecnie o sile ŁKS, ostatnio jedynie oni strzelają gole
58 minuta - gospodarze mogą już grać spokojnie, wydaje się, że Korona nie jest dziś w stanie nic graczom ŁKS zrobić
56 minuta - ełkaesiak wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Korony
55 minuta - 2:0!!!!! GOOOOOL - Samu Corral
52 minuta - strzela z dystansu Podgórski, ale wysoko nad bramką Malarza
49 minuta - atakuje Korona, ale dobrze interweniował Dankowski
46 minuta - trwa druga połowa, na razie bez zmian

45 minuta - koniec pierwszej połowy
45 minuta - zaraz dowiemy się ile sędzia doliczy do pierwszej połowy, nie było zbyt wielu przerw więc może ze dwie minuty
44 minuta - dośrodkowanie Dankowskiego niecelne
44 minuta - rzut wolny dla gospodarzy
43 minuta - wynik bez zmian 1:0 dla ŁKS
39 minuta - ŁKS prezentuje się zdecydowanie lepiej w meczu spadkowiczów z PKO Ekstraklasy
36 minuta - Pirulo wpada w pole karne, ale uprzedza go bramkarz Korony Kozioł
34 minuta - dośrodkowanie w pole karne ŁKS, piłkę wybija Sobociński
31 minuta - żółta kartka dla Tzimopoulosa z Korony
23 minuta - wracając do Pirulo, wydaje się, że jest na najlepszej drodze aby zastąpić Ramireza, który jest w Lechu Poznań
22 minuta - Korona próbuje atakować, ale defensywa ŁKS gra bezbłędnie, wyróżnia się zwłaszcza Sobociński
20 minuta - w drużynie z Kielc mamy gracza z Senegalu Emile Thaikane. To były zawodnik GKS Bełchatów
19 minuta - faul na Pirulo i żółta kartka dla byłego gracza Widzewa Kordasa
18 minuta - nic z tego nie wyszło, choć ŁKS dalej w posiadaniu piłki
17 minuta - rzut rożny dla ŁKS, dośrodkowuje Pirulo
16 minuta - atak Korony, strzał blokuje Sobociński
15 minuta - to pierwsza groźna sytuacja gospodarzy po prostym błędzie obrońców Korony
14 minuta - 1:0 GOOOOOOL - Pirulo kieruje piłkę do pustej bramki
12 minuta - wróćmy jeszcze do rezerw ŁKS, mają dwa punkty przewagi w tabeli nad Wartą Sieradz, gdzie gra Adam Patora, były zawodnik klubu z alei Unii 2, jest zresztą najskuteczniejszym zawodnikiem sieradzan - ma na koncie 12 goli
11 minuta - wynik bez zmian, czyli 0:0
9 minuta - rezerwy ŁKS o włos od mistrzostwa jesieni IV ligi, dziś wygrały w Kwiatkowicach 1:0 po golu, tuż przed końcem meczu, Aleksandra Ślęzaka
7 minuta - Łukasz Sekulski z ŁKS to były gracz Korony
5 minuta - gospodarze częściej w posiadaniu piłki
2 minuta - łodzianie na biało-czerwono-biało, goście na żółto-czerwono
1 minuta - zaczęli, wpierw był Mazurek Dąbrowskiego, dziś bowiem Święto Niepodległości
Rezerwowi w ekipie gospodarzy: Arndt - Celea, Klimczak, Bąkowicz, Radziński, Srnić, Nawotka, Kelechukwu, Sekulski.
Rezerwowi w Koronie: Osobiński - Basiuk, Grzelak, Łysiak, Lisowski, Petrović, Szymusik, Cetnarski, Firlej.
17.55 - mecz na pustym stadionie, jakże brakuje kibiców, ale jest jak jest, dobrze, że toczą się rozgrywki
17. 51 - mecz poprowadzi sędzia Łukasz Szczech
Piłkarze Wojciecha Stawowego imponują skutecznością. W dziewięciu meczach ŁKS zdobył aż 24 bramki i jest to najlepszy wynik w lidze. Czy w spotkaniu z kolejnym spadkowiczem z ekstraklasy utrzymają wysoką skuteczność?

Trener Stawowy mówi, że zarówno Corral jak i Sekulski są w dobrej formie. Czy możemy się ich spodziewać na boisku?

Bilans dotychczasowych pojedynków obydwu drużyn minimalnie przemawia na korzyść kielczan. Zespoły dziewięciokrotnie spotkały się w ekstraklasie, dwa razy w II lidze, a jeden mecz rozegrały w Pucharze Polski.

ŁKS i Korona rozegrały dotychczas 12 meczów, 6 zwycięstw kielczan, 2 remisy, 4 zwycięstwa ŁKS. Bramki 17:15.

Początek meczu ŁKS Łódź - Korona Kielce o godz. 18. Śledźcie z nami relację live!