ŁKS Łódź - Górnik Zabrze relacja NA ŻYWO 23.06.2020. Śledź mecz ŁKS vs. Górnik LIVE. Wynik meczu OLNINE

Dariusz Kuczmera
Dziś piłkarze ŁKS zagrają kolejny mecz o utrzymanie w ekstraklasie. Tym razem oponentem będzie Górnik Zabrze. Zapraszamy na relację LIVE z meczu ŁKS vs. Górnik Zabrze. Początek o 20:30

ŁKS GÓRNIK ZABRZE MECZ NA ŻYWO, ONLINE, WYNIK MECZU
strona wymaga odświeżania

ŁKS ŁÓDŹ1
GÓRNIK ZABRZE3

Koniec tego fatalnego meczu. ŁKS przegrał z Górnikiem 1:3. Nie ma co komentować. To jest piłkarski obciach.
90+5 min. Ostatni róg dla ŁKS
90+3 min. Druga żółta dla Dąbrowskiego i czerwona kartka. Obrońca musiał opuścić boisko. Schodzącego z boiska ełkaesiaka żegnają złośliwe brawa kibiców
90+1 min. Znów Dąbrowski próbował zagrozić bramce Górnika. Nieudolnie
88 min. Dąbrowski ukarany żółtą kartką
Najpierw pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Trąbka. Bramkarz Górnika wybił piłkę na róg. Po dośrodkowaniu główkował Sobociński, a przed linią piłkę próbował wybić jeszcze Vasilantonopoulosa i dobił piłkę do siatki. Gola zapisano Sobocińskiemu
85 min. GOL DLA ŁKS
80 min. Niezła akcja ŁKS, ale wykończenie fatalne. Trąbka strzelił z 16 metrów wysoko ponad bramką
78 min. Wróbel za Corrala
78 min. Ratajczyk próbował minąć obrońcę, ale piłka wyszła na aut
Kibice szydzą z piłkarzy. Wyśmiewają nieudane zagrania. Mają do tego prawo, bo postawa ŁKS to blamaż
77 min. Jimenez głową tuż obok bramki Malarza
74 min. Chudy złapał piłkę po anemicznym strzale Pirulo
65 min. Zmiany w ŁKS. Trąbka za Srnicia, Ratajczyk za Domingueza
64 min. Dąbrowski mógł strzelić gola
Kibice na trybunach skandują: „Kaziu Moskal, Kaziu Moskal”.
W takiej sytuacji trener Wojciech Stawowy powinien podać się do dymisji

61 min. ŁKS - Górnik 0:3. Trzeciego gola strzelił Giakoumákisa. To jest kompromitacja. Z ŁKS całkiem zeszło powietrze.
59 min. ŁKS - Górnik 0:2. Sędzia uznał, że spalonego nie było, Malarz faulował i utrzymał jedenastkę. Jej strzelcem był Angulo. Pokonał Malarza
55 min. Karny dla Górnika. Malarz w sytuacji sam na sam faulował Giakoumákisa i sam ucierpiał. Na szczęście wstał. Sędzia sprawdza VAR, czy wcześniej piłkarz Górnika nie był na pozycji spalonej
54 min. W ostatniej chwili ofiarnie piłkę zablokował Dąbrowski po akcji Jimeneza
53 min. Gra toczy się głównie w środku pola, nie ma przełomu w grze ŁKS
47 min. Nie ma zmian w obu drużynach
Początek drugiej połowy. Czy ŁKS odrobi straty?
Koniec pierwszej połowy. ŁKS grać, k... m. - skandują kibice. ŁKS ani razu nie strzelił na bramkę rywali, Górnik zrobił to raz - i strzelił gola
44 min. Kapitalna akcja Janży z Angulo. Prostopadłe podanie rozmontowało obronę ŁKS. Po dośrodkowaniu Janży piłka trafiła do Vasilantonopoulosa, który pozostawiony bez opieki strzelił do bramki ŁKS. Piłka przed linią bramkową piłka odbiła się jeszcze od Morosa
44 min. GOL dla Górnika
43 min. Ostra walka w środku pola. Srnić ukarany żółtą kartką. To jego szósty kartonik
38 min. Dobre dośrodkowanie zabrzan, na szczęście dla ŁKS nikt nie zamykał akcji. Próbował organizować kontrę Wolski
37 min. ŁKS gol, ŁKS gol - śpiewają kibice
35 min. Guima wchodził w pole karne, ale naciskany dośrodkował w aut
34 min. Malarz wyłapał dośrodkowanie zabrzan
32 min. Dominguez strzelił zza narożnika pola karnego, piłkę odbił Chudy. Gdyby szybciej zamykał akcję Wolski, byłby gol
30 min. Sobociński pracuje na żółtą kartkę. Faulował Jirkę
29 min. ŁKS atakuje, ale nie dochodzi do strzeleckich sytuacji
28 min. Nieporozumienie Wolskiego z Guimą w narożniku boiska
25 min. Róg dla ŁKS. Zamiast wrzutki piłkę ŁKS wycofał do linii środkowej
19 min. Corral faulowany w środku pola
17 min. Piękna akcja Górnika. Jirka dośrodkował do Angulo, ale snajper zabrzan nie sięgnął piłki
15 min. Zablokowany strzał Domingueza z linii pola karnego. To była dobra pozycja
14 min. Dąbrowski przerwał groźnie zapowiadającą się kontrę Górnika
12 min. Wrzutka pod bramkę Górnika. Róg dla ŁKS
10 min. ŁKS atakuje. Pirulo wywalczył aut przy samym narożniku boiska. Po wrzutce piłka trafiła do bramkarza Górnika
9 min. Niecelnie podanie Sobocińskiego, ale ŁKS atakuje
5 min. Groźna akcja Górnika, Moros wybił piłkę
2 min. Faulowany Wolski, który gra przed Sobocińskim na lewej stronie boiska
1 min. Sędzia Tomasz Musiał pierwszym gwizdkiem otworzył mecz. VAR obsługuje nasz najlepszy arbiter Szymon Marciniak

Godz. 20.27 - ŁKS w biało-czerwono-białych barwach, Górnik - na czarno

Godz. 20.27 - Rozbrzmiewa hymn ŁKS.
Niezwyciężeni, niepokonani
Rodowici w ŁKS-ie zakochani
Nam nie straszny cios, nam nie straszny trud
Pokonamy wszystkich taki jest nasz klub

Godz. 20.22 - Trener Marcin Brosz powiedział, że Górnik będzie walczył o trzy punkty, które zagwarantują utrzymanie zabrzańskiej drużynie.

Godz. 20.20 - Jak Jan Sobociński zareagował na zmianę pozycji? Trener Wojciech Stawowy mówi, że bardzo pozytywnie. Zdaniem szkoleniowca, Sobociński to uniwersalny piłkarz i żadnej pozycji tej klasy zawodnik nie może się obawiać.

Godz. 20.15 - Dopóki są szanse matematyczne na utrzymanie, walczymy o miejsce w ekstraklasie. Mam nadzieję, że nam się uda. ŁKS nie zasłużył na tak szybki spadek z ekstraklasy - mówił przed meczem trener Wojciech Stawowy dla Canal+.

Godz. 20.02 - Po raz pierwszy po wybuchu epidemii na trybunach pojawili się kibice ŁKS. Zasiadło na trybunach 877 widzów.

Godz. 20.08 - Zaskakujące ustawienie drużyny. Trener Wojciech Stawowy wystawił Jana Sobocińskiego na lewej stronie obrony za Adriana Klimczaka. Młodzieżowy reprezentant grał na stoperze, planowane były jego występy w roli defensywnego pomocnika, ale o lewej stronie defensywy nawet nikt nie śnił. Ale poczekajmy. Może właśnie on będzie czarnym koniem drużyny.

Godz. 20 - Już za 30 minut rozpocznie się mecz ŁKS - Górnik Zabrze. Piłkarska drużyna ŁKS jest w bardzo trudnym położeniu. Na sześć kolejek przed zakończeniem sezonu łodzianie są czerwoną latarnią ligi. Szanse są, ale już tylko matematyczne. Dzisiaj trzeba zwyciężyć.

• Angulo

Godz. 19:38 - Tak prezentuje się aktualna tabela spadkowa Ekstraklasy (patrz poniżej).

Godz. 19:30 Przypomnijmy że Górnik Zabrze to 14-krotny mistrz Polski, 4-krotny wicemistrz Polski, 6-krotny zdobywca Pucharu Polski, zdobywca Superpucharu Polski oraz Pucharu Ligi, a także finalista Pucharu Zdobywców Pucharów oraz ćwierćfinalista Pucharu Mistrzów i Pucharu Intertoto.

ŁKS zdobył dwa razy mistrzostwo Polski (1958 i 1998) oraz raz Puchar Polski (1957).

Dziś ŁKS aby myśleć o matematycznych szansach na utrzymanie się w lidze musi wygrać i zgarnąć trzy punkty. Biorąc pod uwagę jak gra ostatnio łódzka drużyna kibice są pełni obaw. Początek meczu o godz. 20:30. Zapraszamy na relację NA ŻYWO.