Dariusz Kuczmera
ŁKS Łódź - Górnik Zabrze ONLINE. Mecz ŁKS - Górnik NA ŻYWO. To pierwszy mecz po przerwie! ŁKS GÓRNIK RELACJA LIVE. 30.05.2020 Grzegorz Gałasiński/archiwum Polska Press
ŁKS GÓRNIK ONLINE. W sobotę, 30 maja, piłkarze ŁKS Łódź wracają na boisko po przerwie spowodowanej wybuchem pandemii koronawirusa. Na początek, kibice łodzian zobaczą mecz ŁKS Górnik. Jak łódzki zespół zaprezentuje się po przymusowej przerwie w rozgrywkach? W jakiej formie są piłkarze? Kto wyjdzie zwycięsko z pojedynku tych dwóch zasłużonych dla historii polskiej piłki klubów? O tym dowiemy się już wkrótce. Relacja live z meczu ŁKS - Górnik Zabrze rozpocznie się jeszcze przed pierwszym gwizdkiem.

ŁKS GÓRNIK NA ŻYWO ONLINE

Wynik meczu ŁKS - Górnik: 0-1

Relacja na żywo, naciśnij F5, by odświeżyć stronę

Koniec meczu. Nie tak wyobrażaliśmy sobie ten mecz. ŁKS zmarnował dogodne sytuacje, a niewykorzystane okazje się mszczą. Górnik wygrał po błędzie łodzian. Wszystko sprzysięgło się przeciw ŁKS.
90+2 min. Ratajczyk traci piłkę. Łapie ją Chudy
90+1 min. ŁKS atakuje, ale nie podchodzi pod bramkę Górnika
Sędzia przedłużył mecz o 3 minuty
88 min. Kolejny róg dla ŁKS. Strzał Klimczaka ponad bramką Górnika
87 min. Piłka po strzale Domingueza trafiła w głowę obrońcę Górnika i wyszła na róg
87 min. Wolny dla ŁKS zza narożnika pola karnego
86 min. Znów akcja Trąbki, ale Matuszek wyjaśnił sytuację na korzyść Górnika
83 min. Zmiana w ŁKS. Klimczak za Vidmajera. Dlaczego wchodzi obrońca, a nie napastnik?
82 min. Dobra akcja Trąbki dośrodkowanie wybitne na róg
79 min. Grzesik strzelał z ostrego kąta, ale ponad bramką
76 min. Zmiana w ŁKS. Sekulski za kontuzjowanego Wolskiego
76 min. Wolski fatalnie potraktowany przez Wiśniewskiego. Łodzianin upadł w pobliżu ławki rezerwowych Górnika i zwijał się z bólu
72 min. Zmiany w Górniku. Matuszek i Krawczyk wchodzą na boisko. Schodzą Giakoumakis i Manneh
70 min. ŁKS bije głową w mur obrony Górnika
66 min. Zmiana w ŁKS. Dominguez za Pirulo
62 min. Ratajczyk zmarnował stuprocentową sytuację. Strzelał z dwóch metrów prosto w obrońcę Górnika. Wiśniewski stał na linii bramkowej i wybił piłkę! Młody zawodnik ŁKS zmarnował drugą setkę. Jaka szkoda!
60 min. Grzesik w ostatniej chwili zatrzymał Angulo
57 min. Wolski próbował mijać Chudego, ale wyleciał za linię końcową
56 min. Malarz ratuje ŁKS. Bochniewicz z bliska strzelał głową, bramkarz ŁKS w nieprawdopodobny sposób odbił piłkę
52 min. Górnik zepchnął łodzian do defensywy. Po rogu nikt z zabrzan nie sięgnął piłki głową
49 min. Jimenez strzelał na bramkę ŁKS, za wysoko
48 min. Znów ŁKS traci piłkę. Strzelał Prochazka na szczęście słabo i Malarz łapie piłkę
Początek drugiej części gry
Koniec pierwszej połowy.
44 min. Pirulo zablokowany w dogodnej sytuacji pod bramką Górnika. Pierwszy róg ŁKS, ale nic z tego nie wynikało
41 min. Górnik zaatakował. Janża strzelał z pola karnego, ale strzał był słaby i Malarz złapał piłkę
36 min. Gol dla Górnika Dąbrowski źle wyprowadzał piłkę z własnego pola karnego i stracił ją. Mimo to łodzianie mogli naprawić ten błąd. Najpierw mógł przerwać akcję Moros, ale trafił piłką w nogi rywala. Następnie jeszcze raz próbował Dąbrowski, ale też nie trafił czysto w piłkę. W końcu Giakoumakis strzelił z 10 metrów do siatki ŁKS. Dramat!
35 min. Groźnie strzelał Moros, ale piłkę odbił Chudy. Niewykorzystana okazja łodzian
31 min. Druga doskonała okazja ŁKS. Po wrzutce z wolnego główkował z trudnej pozycji Wróbel i piłka minęła słupek Górnika o metr
29 min. Faulowany Moros, żółta kartka dla Giakoumakisa. Powinna być czerwona dla piłkarza Górnika
28 min. To powinien być gol. Pirulo strzelał z pola karnego, Chudy odbił piłkę pod nogi Ratajczyka, a młody zawodnik ŁKS z trzech metrów nie trafił do pustej bramki
25 min. Brakuje klarownych sytuacji z obu stron
21 min. Wolny dla Górnika z 25 metrów na wprost bramki ŁKS. Było gorąco, Górnik strzelał trzykrotnie, ale łodzianie blokowali piłkę
20 min. Ratajczyk strzelał z rogu pola karnego. Został zablokowany
19 min. Dąbrowski strzelał z wolnego z ok. 30 metrów. Trafił w gąszcz nóg
17 min. Jesus Jimenez pogubił się w polu karnym ŁKS
16 min. Zbyt dalekie dośrodkowanie Srnicia
14 min. Malarz ratuje ŁKS. Angulo był bliski zdobycia gola
7 min. Prochazka po rogu strzelał z 25 metrów, ponad bramką ŁKS
6 min. Pierwsza żółta kartka dla Dąbrowskiego za faul na Giakoumakisa
5 min. Wróbel po podaniu od Grzesika dobrze przyjął piłkę i wychodził sam na sam z bramkarzem Górnika. W ostatniej chwili szybszy był bramkarz Górnika
3 min. Łodzianie długo rozgrywają piłkę
2 min. Nerwowy początek. Moros do Malarza, ten wybija w aut
1 min. Zaczęli!

godz. 14.58 Ełkaesiacy na biało-czerwono, zabrzanie na czarno
godz. 14.55 Z głośników płynie hymn ŁKS. The Bootels - Rodowici -
Niezwyciężeni, niepokonani
Rodowici w ŁKS-ie zakochani
Nam nie straszny cios, nam nie straszny trud
Pokonamy wszystkich taki jest nasz klub

godz. 14.52 O pandemii koronawirusa przypominało zachowanie służb. Wszystkim wchodzącym na stadion mierzono temperaturę ciała. Procedury epidemiologiczne są bezwzględne. Bezpieczeństwo ponad wszystko.

godz. 14.44 Nie ma kibiców na trybunach, ale już pięknie wygląda budowany obiekt. Trybuna wschodnia - vis a vis głównej - prezentuje się imponująco. Stadion ŁKS już wygląda jak stadion

godz. 14.33 Mecz poprowadzi Bartosz Frankowski z Torunia. Już po raz piąty gwizdać będzie w tym sezonie łodzianom. W Łodzi ŁKS pokonał Koronę 4:1 i zremisował z Pogonią 0:0. Ten sędzia był pechowy na wyjazdach ŁKS - przegrał mecze z Piastem w Gliwicach i Legią w Warszawie.

godz. 14.33 ŁKS potrafi grać z Górnikiem. W pierwszym meczu tych dwóch drużyn w Zabrzu padł remis 1:1 (Angulo - Ramirez). W Pucharze Polski ŁKS zwyciężył 2:0 (Pirulo, Trąbka).

godz. 14.22 ŁKS ma na koncie 20 punktów, Górnik zgromadził 33 oczka, ale nie jest pewny utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Na pewno zabrzanie łatwo dziś skóry nie sprzedadzą.

godz. 14.12 W porównaniu z ostatnim meczem ŁKS z Koroną w Kielcach doszło tylko do dwóch zmian w składzie: Wolski gra od pierwszej minuty zamiast Domingueza, a Pirulo zamiast Guimy. To dwie zmiany w linii pomocy. Defensywa gra w identycznym ustawieniu, atak także.

godz. 14.06 Są już składy drużyn. Oto wybrańcy trenera Wojciecha Stawowego. ŁKS: Malarz - Grzesik, Moros, Dąbrowski, Vidmajer - Trąbka, Wolski, Srnić, Pirulo, Ratajczyk - Wróbel.
Rezerwowi: Budzyński, Klimczak, Bogusz, Dominguez, Sójka, Sekulski, Sajdak, Piątek, Rozwandowicz.

Skład Górnika: Chudy – Vasilantonopoulos, Wiśniewski, Bochniewicz, Janża – Jirka, Prochazka, Manneh, Jimenez – Giakoumakis, Angulo.

godz. 13.46 Po odejściu do Lecha Poznań Daniela Ramireza, który był motorem napędowym wielu akcji i najskuteczniejszym piłkarzem, skład drużyny z alei Unii 2 jest, naszym zdaniem, uboższy, ale czy słabszy? Absencja Daniela Ramireza, to szansa dla innych piłkarzy, którzy mogą błysnąć. Ich atutem jest fakt, że oni już nic nie muszą, a jedynie mogą

godz. 13.16 Na trybunach stadionu przy al. Unii wcale nie będzie dziś pusto. Zobaczcie sami...

godz. 12.57 Sobotnie spotkanie będzie debiutem nowego trenera ŁKS. Co przed meczem powiedział Wojciech Stawowy, szkoleniowiec gospodarzy?

- Wierzę w zawodników, wierzę w efekty naszej pracy. Co zobaczą kibice? Chciałbym, żeby zobaczyli ŁKS dobrze grający w piłkę i zwycięski. Nieważne, kto wybiegnie w jedenastce, ważne jest to, żeby to była ta grupa ludzi, która zapewni nam to, o czym mówię. Niech kwestie personalne pozostaną niespodzianką, ale niech nie będzie nią to, że wygramy.

W sobotę, o godz. 15, sędzia Bartosz Frankowski rozpocznie mecz ŁKS - Górnik. Dla kibiców obu drużyn to wytęskniony koniec oczekiwania na powrót ich ulubieńców do gry. Jak wypadną piłkarze po przymusowej przerwie w rozgrywkach? Jaką formę zaprezentują? O tym przekonamy się już wkrótce.

Mecz ŁKS - Górnik będziemy dla Was relacjonować na żywo. Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania, znajdziecie w tym miejscu składy obu drużyn, a także ciekawe informacje dotyczące tego pojedynku. Nie zapomnijcie odświeżać strony, przy użyciu klawisza F5. Śledźcie razem z nami mecz ŁKS - Górnik, trzymajcie kciuki za swoją ulubioną drużynę i wypowiadajcie się w komentarzach.