0 1 połowa

Górnik Zabrze

1

1 1 połowa

• Koniec meczu. Górnik Zabrze przyjechał do Łodzi po trzy punkty i konsekwentnie dążył do tego przez całe spotkanie. Podopiecznym trenera Marcina Brosza udało się wyjść na prowadzenie w pierwszej połowie i niewiele musieli włożyć wysiłku w obronę tego wyniku. ŁKS nie miał argumentów, by zaskoczyć czymś defensywę rywali, a każda sytuacja została spektakularnie zmarnowana.

• Rzut rożny dla ŁKS-u, Chudy wyszedł z bramki i ta stała całkiem pusta. Zabrakło jednak celnego strzału, bo tyłem do golkipera uderzał Klimczak.

• Klimczak w miejsce Vidmajera.

• Trąbka wpadł w pole karne, próbował uderzyć, ale udaremnił te zamiary Matuszek.

• Od kilku minut nie dzieje się nic ciekawego.

• Grzesik wpadł z impetem w polu karnym, uderzył z ostrego kąta, ale delikatnie nad bramką.

• Prostopadłe zagranie do Wolskiego, ale na minimalnym spalonym.

• Matuszek w miejsce Manneha.

• Dominguez w miejsce Pirulo.

• Jak to nie wpadło? Zamieszanie w polu karnym, Ratajczyk strzela z kilku metrów i trafia prosto w stojącego na linii bramkowej obrońcę.

• Rzut rożny dla ŁKS-u, próba strzału, ale w gąszczu nóg piłkarzy futbolówka w końcu opuściła pole karne.

• Janża dośrodkował z rzutu wolnego i świetnie w powietrzu uderzał Bochniewicz. Prosto w Malarza.

• Seria dośrodkowań w pole karne ŁKS-u, wszystko pada łupem obrońców.

• Długa piłka na Jimeneza, który z powietrza uderza na bramkę. Strzał niecelny, ale ciekawy

• Błąd Vidmajera, kontra Górników, ale za lekkie było to uderzenie Prochazki. Malarz złapał futbolówkę.

• Wracamy do Łodzi. Zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy.

• Groźna akcja gospodarzy. Strata Górnika, Srnić zagrał na prawe skrzydło do Grzesika, ten znalazł uliczkę i wypuścił Pirulo na wolne pole. Strzał Hiszpana zablokowany przez Wiśniewskiego.

• Odzyskał piłkę w środku pola Prochazka, zagrał do Giakoumakisa i ten za mocno zagrał prostopadle do Angulo.

• Zwolnił kontratak Górnik, przegrał piłkę z prawej na lewą stronę. Janża nawinął Grzesika i wrzucił do Vasila. Grek uderzył wolejem, ale prosto w Malarza.

• Leży na murawie Wróbel. Napastnik ŁKS-u został uderzony przypadkowo łokciem. Wracamy do gry po krótkiej przerwie.

• Akcja środkiem pola, zagranie do Igora Angulo, ale obrońca ŁKS-u niefrasobliwie wybił Hiszpanowi piłkę spod nóg. Ta trafiła do Giakoumakisa, który z 16 metrów pokonał Malarza.

• GOOOOOOOL! GEORGIOS GIAKOUMAKIS!

• Znów niewiele zabrakło! Dośrodkowanie z lewej strony, futbolówka idealnie minęła defensywę Górnika i spadła na głowę Wróbla. Minimalnie obok bramki

• Wróbel poszedł na straconą piłkę, ale wygrał pozycję i wywalczył stały fragment gry blisko pola karnego Górnika.

• Giakoumakis ostro zaatakował wślizgiem rywala i ogląda żółtą kartkę. Powinien odetchnąć z ulgą, bo zagranie kwalifikowało się nawet na kartkę koloru czerwonego.

• Niewiarygodne! Pirulo zszedł do środka, uderzył zza pola karnego i odbił do boku piłkę Chudy. Ta trafiła prosto pod nogi Ratajczyka, który z trzech metrów nie trafił na pustą bramkę!

• Posiadanie piłki: 67-33

• Jimenez z rzutu wolnego trafia w Morosa Gracię.

• Dwa proste błędy Jimeneza i Górnik ma problem, by wyjść z piłką z własnej połowy.

• Kąśliwe dośrodkowanie na Jakuba Wróbla, ale ten nie zdążył do posłanej w pole karne piłki.

• Arkadiusz Malarz wybronił strzał z metra! Bramkarz ŁKS-u wpadł w zawodnika Górnika i potrzebowaliśmy chwili przerwy.

• Składna akcja Górników. Jimenez zagrał "na ścianę" do Angulo, otrzymał ją w polu karnym, wycofał do Janży i obrońcy w ostatniej chwili wybili na rzut rożny.

• Wróbel za mocno zagrał prostopadle do partnera i przejał futbolówkę Vasil

• Rzut rożny, obrońcy wybijają piłkę i z dystansu uderzał Prochazka. Nad bramką.

• Dąbrowski przewrócił rywala. Arbiter od razu sięgnął po żołtą kartkę.

• Długie zagranie nad wszystkimi zawodnikami z pola. Wróbel dopadł do piłki, ładnie sobie ją przyjął, ale czujny był Chudy, który wybiegł z bramki i udaremnił atak gospodarzy.

• Malarz zmuszony do wybicia piłki w aut. Górnicy nacierają od samego początku.

• Zaczynamy! Od środka goście.

• To pierwszy mecz Wojciecha Stawowego w Ekstraklasie od ponad sześciu lat!

• Piłkarze wyszli już na murawę.

• W Zabrzu liczą głównie na Igora Angulo, który ma na koncie 11 goli. Po piętach w klasyfikacji strzelców depcze mu jego rodak, Jesus Jimenez z 10 trafieniami na koncie. Najlepsi strzelcy ŁKS-u zajmują ex aequo odległe 35. miejsce z czterema bramkami w swoim dorobku. Są to Łukasz Sekulski i Rafał Kujawa.

• Górnicy nie byli pewni, czy do Łodzi jechać w piątek, czy w dzień meczu. Ostatecznie wybrali pierwszą opcję, by na spokojnie przygotować się do pierwszego od 80 dni spotkania. Liczą na zwycięstwo w tym spotkaniu i złapanie kontaktu z górną ósemką, choć w pierwszym starciu, rozgrywanym w Zabrzu, tylko zremisowali.

• Łodzianie po raz pierwszy wystąpią pod wodza nowego trenera. Na początku maja Kazimierza Moskala zastąpił Wojciech Stawowy, który po dłuższej przerwie wraca na ławkę ekstraklasowego zespołu. Zadanie jakie postawiono przed nowym szkoleniowcem nie jest łatwe. Beniaminek zajmuję ostatnie miejsce w tabeli a do bezpiecznej strefy traci aż 11 punktów.

• Sobotni dzień meczowy rozpoczniemy od starcia ŁKS-u z Górnikiem Zabrze. Łodzianie nie bez powodu mają przydomek "Rycerzy Wiosny" i będą chcieli skorzystać ze swojego atutu, który ratował ich w Ekstraklasie kilka razy w spektakularny sposób. Górnicy mogą grać o górną ósemkę, ale warunkiem jest wygrana w Łodzi.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania ŁKS Łódź - Górnik Zabrze!

DW

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

łks górnik online

ŁKS Łódź - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Grzegorz Galasinski/Polska Press

ŁKS Łódź - Górnik Zabrze ONLINE. 27. kolejkę zainaugurowaliśmy we Wrocławiu, gdzie Śląsk zremisował z Rakowem 1:1. Sobotni dzień meczowy rozpoczniemy od starcia ŁKS-u z Górnikiem Zabrze. Łodzianie nie bez powodu mają przydomek "Rycerzy Wiosny" i będą chcieli skorzystać ze swojego atutu, który ratował ich w Ekstraklasie kilka razy w spektakularny sposób. Górnicy mogą grać o górną ósemkę, ale warunkiem jest wygrana w Łodzi. Gdzie oglądać mecz ŁKS - Górnik? TRANSMISJA NA ŻYWO

ŁKS - Górnik ONLINE

ŁKS - Górnik TRANSMISJA. Piłkarze PKO Ekstraklasy wrócili do gry po 81 dniach przerwy. 27. kolejkę mieli rozpocząć w połowie marca piłkarze ŁKS-u i Górnika, ale zabrzanie podjęli decyzję, by nie jechać do Łodzi i odpuścić granie w piłkę.
    Priorytetem było bezpieczeństwo zawodników. Okazało się, że Górnicy mieli głowę na karku, bo kilka dni później nastąpiło całkowite zamknięcie gospodarki w Polsce. Po ponad dwóch miesiącach w końcu znów możemy oglądać zmagania zawodników na boiskach.

Łodzianie po raz pierwszy wystąpią pod wodza nowego trenera. Na początku maja Kazimierza Moskala zastąpił Wojciech Stawowy, który po dłuższej przerwie wraca na ławkę ekstraklasowego zespołu. Zadanie jakie postawiono przed nowym szkoleniowcem nie jest łatwe. Beniaminek zajmuję ostatnie miejsce w tabeli a do bezpiecznej strefy traci aż 11 punktów. Szans na grupę mistrzowską nie ma, a nie ratuje ich również brak podziału punktacji po 30 kolejkach. Piłkarze ŁKS-u mają jednak wszystko we własnych nogach, bo faza finałowa sezonu 2019/20 to głównie bezpośrednie mecze o miejsce w tabeli. ŁKS - Górnik NA ŻYWO.

Górnicy nie byli pewni, czy do Łodzi jechać w piątek, czy w dzień meczu. Ostatecznie wybrali pierwszą opcję, by na spokojnie przygotować się do pierwszego od 80 dni spotkania. Liczą na zwycięstwo w tym spotkaniu i złapanie kontaktu z górną ósemką, choć w pierwszym starciu, rozgrywanym w Zabrzu, tylko zremisowali. ŁKS prowadził od 50 minuty, ale niezawodny Igor Angulo zapewnił drużynie chociaż punkt.

ŁKS - Górnik ONLINE. ŁKS chce wszelkimi środkami zdobyć trzy punkty, ale o to może być niezwykle trudno. Zimą drużynę opuścił Dani Ramirez, który dysponuje świetną techniką i znakomitym przeglądem pola. W Łodzi nie ma drugiego takiego zawodnika, więc Wojciech Stawowy musi wykorzystać inną taktykę, by znaleźć klucz do wygranej.

Oglądaj mecz ŁKS - Górnik na żywo online w Player.pl >>>

Na niekorzyść beniaminka przemawia również fakt, że od tego sezonu z ligi spadają aż trzy zespoły, czyli o jeden więcej, niż miało to zazwyczaj miejsce. Trzy ostatnie zespoły od końca mają sporą stratę do bezpiecznej Wisły Kraków. Do końca sezonu zasadniczego Biała Gwiazda może już nie zostać dogoniona, ale to właśnie w ostatnich kolejkach sezonu wyłonimy spadkowiczów.

ŁKS - Górnik ONLINE. Trudno ocenić formę obu zespołów, zwłaszcza że od ponad dwóch miesięcy nie grały żadnego spotkania. Gdyby jednak spojrzeć na dyspozycję w pięciu ostatnich meczach, to sytuacja ŁKS-u nie jest tragiczna. Łodzianie zgromadzili sześć punktów (trzy remisy i wygrana) i jest to lepszy wynik od bezpośrednich rywali w strefie spadkowej - Korony i Arki. Górnik ma jednak na koncie aż trzy wygrane w ostatnich pięciu meczach i poza Legią oraz Wisłą, jest w tej statystyce najlepszy.

ŁKS - Górnik TRANSMISJA

Mecz ŁKS - Górnik rozpocznie się w sobotę, 30 maja o godz. 15:00. Transmisja w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 i Nsport. Stream ONLINE dostępny jest pod adresami canalplus.com i ncplusgo.pl. Aby móc obejrzeć spotkanie, należy posiadać konto abonenta. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.