ŁKS Łódź GKS Bełchatów na żywo. Wynik meczu ŁKS GKS online. Czy łodzianie zaczną wreszcie grać i zdobywać punkty?

Tomasz Jabłoński
ŁKS podejmuje dziś, w sobotę, drużynę GKS Bełchatów. Teoretycznie wynik tego meczu może być tylko jeden. ŁKS dopisuje sobie 3 pkt., ale tylko teoretycznie. Łodzianie już przekonali swoich kibiców, że potrafią stracić punkty nawet ze słabeuszami rozgrywek. ŁKS GKS od godziny 17 na żywo. Zapraszamy do naszej relacji.

ŁKS Łódź GKS Bełchatów na żywo

ŁKS GKS wynik meczu 1:0

Koniec meczu. ŁKS wygrał po karnym, podyktowanym za zagranie ręką. To było wymęczone i dość szczęśliwe zwycięstwo piłkarzy ŁKS. Piłkarze z al. Unii mieli więcej z gry, ale GKS bronił się dzielnie. Całą drugą połowę bełchatowianie musieli grać w osłabieniu i nie uratowali remisu. Słaby mecz przy al. Unii
90+5 min. Róg dla GKS. Nawet bramkarz GKS pobiegł pod bramkę ŁKS. Dośrodkowaną piłkę wybili obrońcy ŁKS
90+4 min. Tosik leży na boisku
90+3 min. Wolny dla ŁKS przed własnym polem karnym
90+2 min. Malarz łapie piłkę
90+2 min. Złe wybicie piłki przez bramkarza GKS
90+1 min. Pirulo wywalczył korner
90 min. ŁKS atakuje, ale już spokojniej
87 min. GOL dla ŁKS. Dominguez wykorzystał jedenastkę. Sędzia podyktował karnego za zagranie ręką Pawlika po dośrodkowaniu Rygaarda
86 min. Karny dla ŁKS
85 min. Róg dla GKS, obrońcy ŁKS wybijają piłkę
84 min. Bramkarz GKS wychodzi i łapie piłkę
83 min. Wolny dla GKS w środku pola
82 min. Wolski za Nawotkę
81 min. Ricardinho strzela głową, ale obok
80 min. Kontra GKS, piłka o dwa metry minęła bramkę łodzian po strzale Koziary
79 min. Bramkarz GKS wznawia grę
76 min. Gryszkiewicz był bliski, strzelał z 11 metrów, piłka wyszła na róg
75 min. Róg dla ŁKS
75 min. Dominguez za Trąbkę
73 min. Malarz łapie piłkę po wrzutce Magiery
72 min. Upomniany trener Węglewski
71 min. Strzał Rygaarda z 30 metrów, łapie bramkarz GKS
69 min. Bramkarz GKS łapie piłkę po strzale z półwoleja Ricardinho
68 min. Sędzia przerywa grę, uderzony piłką bełchatowianin Laskowski leży na murawie
67 min. Zmiany w ŁKS Ricardinho za Klimczaka, Gryszkiewicz
66 min. Gra toczyła się pod polem karnym GKS, ŁKS nie ma pomysłu, by rozerwać obronę gości
64 min. Sędzia upomina trenera ŁKS. Ireneusz Mamrot krytykuje sędziego za niepodyktowanie karnego za faul na Nawoce
63 min. Janczukowicz zdaniem sędziego faulował rywala
61 min. Dwie zmiany w GKS. Koziara i Grzelak wchodzą na plac gry. Zeszli Żurek i Flaszka
60 min. Trąbka rogalem obok słupka
59 min. GKS ustawił autobus przed swą bramką, ŁKS bije głową w mur
57 min. Nie zrozumieli się Trąbka i Marciniak. Piłkarze ŁKS zbyt szybko chcą wykorzystać przewagę.
56 min. Za krótkie podanie Marciniaka
54 min. Róg dla ŁKS. Po wrzutce faulowany obrońca GKS
54 min. Niecelne podanie Nawotki
52 min. ŁKS atakuje, Rygaard na spalonym
50 min. Druga żółta kartka dla Masa, piłkarz GKS musi opuścić boisko
47 min. Rygaard główkował, ale źle trafił w piłkę i w bramkę
47 min. Pirulo faulowany w środku pola, żółta kartka dla Bartkowa
46 min. Obie drużyny bez zmian
Początek drugiej połowy
Piłkarze ŁKS już na murawie, bełchatowianie także
Koniec pierwszej połowy. ŁKS jest częściej przy piłce, miał kilka okazji, ale poważnie bramce GKS nie zagroził
45 min. Mas ukarany żółtą kartką za opóźnianie gry
45 min. Bełchatowianie mogli strzelać z linii pola karnego ŁKS, ale zdecydowali się rozgrywać piłkę
43 min. Marciniak ostro dośrodkował w światło bramki z lewej strony, bramkarz GKS łapie piłkę
43 min. Dośrodkowanie z lewej strony za głębokie, akcję zaczyna Malarz
42 min. Kontra GKS przerwana przed polem karnym ŁKS
41 min. Odważna akcja GKS, piłka wychodzi poza końcową linię
40 min. Malarz przerywa akcję GKS
39 min. Piłka po strzale Klimczaka trafiła w innego ełkeasiaka - Tosika. Tłok jest pod bramką GKS
38 min. Róg dla ŁKS
37 min. Pirulo po serii dryblingów zbyt lekko strzela z linii pola karnego
33 min. Ależ ŁKS był blisko. Zabrakło kilku centymetrów, by wepchnąć piłkę do pustej bramki
32 min. Za długa wrzutka z lewej i słaby strzał głową. Piłkę łapie bramkarz GKS
31 min. Róg dla ŁKS
30 min. Faul i żółta kartka dla gracza GKS Pawlika
29 min. Z lewej dośrodkował Marciniak, piłkę wybili gracze GKS
27 min. Lewą stroną zaatakowali bełchatowianie, strzał głową niecelny
26 min. Akcja ŁKS prawą stroną zatrzymana w polu karnym GKS. Nawotka twierdzi, że był faulowany
23 min. Klimczak minął dwóch rywali i strzelił tuż nad poprzeczką. Było bardzo blisko szczęścia ŁKS. Bramkarz GKS rozpocznie od własnej bramki
21 min. Dośrodkowanie z prawej Nawotki, strzał głową Janczukowicza metr nad poprzeczką bramki GKS
19 min. Wybicie piłki spod bramki ŁKS na uwolnienie
16 min. Rygaard strzelał z dystansu, ale nie trafił w bramkę. ŁKS ma więcej z gry, częściej piłka jest pod bramką GKS
15 min. Wrzutka z wolnego, zły strzał głową Tosika
14 min. ŁKS długo buduje akcje w środku pola
13 min. z autu Marciniak
10 min. Wolny dla ŁKS. Wrzutka, albo strzał Rygaarda - piłka zablokowana
8 min. Pierwszy strzał gości, wywalczyli róg. Ełkaesiacy wybili piłkę, dobrze zaczynała się kontra, ale łodzianie zwolnili tempo akcji
6 min. Janczukowicz zatrzymany przy linii bocznej
5 min. Wrzutka z prawej, bramkarz gości piąstkuje
3 min. Goście próbowali zaatakować, Malarz łapie piłkę
1 min. Zaczęli bełchatowianie

Wybiegli też bełchatowianie - w zielonym koszulkach i czarnych spodenkach.
Piłkarze ŁKS już na murawie - w biało-czerwonych strojach.

Choć w Łodzi padał przez kilka minut śnieg, nad stadionem panuje piękna pogoda. Słoneczne popołudnie

Do rozpoczęcia meczu zostało siedem minut. Typowanie sponsora ligi Fortuny - wygrana ŁKS kurs 1,44, remis - 4,60, wygrana GKS - 7,70

Obie drużyny mierzyły się 14 razy w ekstraklasie, 11 w I lidze, dwa razy w II i dwukrotnie rywalizowały w Pucharze Polskie.- ŁKS wygrał trzynaście z tym spotkań, a dziesięciokrotnie musiał uznać wyższość bełchatowian

Sędzią meczu jest Paweł Gil. To 44-letni międzynarodowy arbiter z Lublina, który ma na koncie między innymi prowadzenie meczu Ligi Europejskiej Bayer Leverkusen - Hapoel Beer Szewa. W pracy pomagać mu będą Radosław Wąsik, Marcin Janawa i Albert Różycki. W trwającym obecnie sezonie lublinianin prowadził 17 meczów, głównie w ekstraklasie. Mecz w Łodzi będzie dla niego pierwszym w obecnym sezonie starciem na zapleczu elity.

ŁKS wygrał siedem z trzynastu domowych meczów z GKS-em w lidze. Bełchatowianie czekają na zwycięstwo w al. Unii 2 dwanaście lat.

Zaskoczeniem może być ustawienie Klimczaka na lewej stronie pomocy. Będzie współpracował na lewej stronie z grającym na obronie Marciniakiem. W Bełchatowie za Gancarczyka zagra od pierwszej minuty Żurek a Batora zastąpi Laskowski.

Skład wyjściowy GKS Bełchatów, który wystawił trener Marcin Węglewski: Leonid Otczenaszenko - Marcin Sierczyński, Mateusz Bartków, Mariusz Magiera (K), Mateusz Szymorek - Michał Pawlik, Damian Hilbrycht, Bartosz Żurek, Filip Laskowski (M) - Dawid Flaszka, Maciej Mas (M)

Oto skład ŁKS: Trener Ireneusz Mamrot wystawił następującą jedenastkę: Arkadiusz Malarz - Tomasz Nawotka, Carlos Moros, Jan Sobociński, Adam Marciniak - Pirulo, Michał Trąbka, Jakub Tosik, Mikkel Rygaard, Adrian Klimczak - Piotr Janczukowicz.

Przed ŁKS trudny mecz z drużyną GKS Bełchatów. Łodzianie już od kilku meczów bardzo rozczarowują swoją postawą. Gubią punkty, generalnie grają po prostu słabo. Potrzebują więc punktów, by za chwilę nie wypaść z pierwszej szóstki dającej możliwość gry o ekstraklasę. Problem w tym, że GKS Bełchatów też jest w coraz trudniejszej sytuacji. Bełchatowianie w ostatnich pięciu meczach przegrali trzykrotnie i dwa razy zremisowali. GKS zajmuje aktualnie ostatnie miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi i żeby odbić się od dna, potrzebuje punktów.