ŁKS liderem! W strzelaniu bramek nie ma na nich mocnych

Piłkarze ŁKS strzelili w pierwszej rundzie sezonu 36 bramek i są najlepsi pod tym względem w całej lidze, wyprzedzając o pięć trafień Miedź Legnica.

Najwięcje goli w całej lidze padło w meczu ełkaesiaków z Puszczą Niepołomice (4:4).
Statystyki pokazują, że w meczach z udziałem ŁKS dużo więcej działo się w drugich (19 bramek zdobytych, 13 straconych) niż w pierwszych (14 bramek zdobytych, 3 stracone) połowach. Najwięcej bramek padało między 60 a 75 minutą 8 zdobytych, 6 straconych wynika ze statyszycznego raportu firmy InStat. Bramkowe akcje średnio w przypadku ŁKS trwały 26,7 sekundy. To o ponad 4 sekundy dłużej niż w przypadku drugiej w tym rankingu ArkiTrzynaście zespołów I ligi tworzyło swoje bramkowe akcje poniżej 15 sekund. To pokazuj, że mówieniu o o barcelońskim stylu preferowanym przez trenera Wojciech Stawowego jest coś na rzeczy.
ŁKS jest w czołówce rankingu drużyn, które wymieniły w akcjach bramkowych najwięcej podań współczynnik ten wyniósł 7,7. To drugi najwyższy wynik w lidze. Z kolei ŁKS i Arka to kluby, które wśród goli z gry zanotowały najwyższy odsetek bramek strzelonych po atakach pozycyjnych aż 80 procent
Najwięcej goli zapisali na swoim koncie Hiszpanie: Pirulo 8, Antonio Dominguez 7. Pirulo znalazł się także w gronie zawodników najczęściej oddających strzały (44 w całej rundzie, 32 procent skuteczności, czwarty najlepszy wynik w lidze) oraz wykonujących najwięcej dryblingów (94, 62 procent skuteczności, piąte miejsce). Jest w ŁKS napastnik, który strzelał bramki co 85 minut. Nawet najlepszy snajper rozgrywek Roman Gergiel nie może pochwalić się takim osiągnięciem (14 goli, trafienia co 104 minuty). Łukasz Sekulski, bo o nim mowa, spędził na ligowym boisku 514 minut, w tym czasie strzelił sześć bramek, zaliczył jednego hat tricka.