ŁKS LEGIA NA ŻYWO ONLINE. ŁKS gra u siebie z Legią. Czy łodzianie przerwą pasmo porażek? ŁKS Legia online na żywo 25.08.19

Paweł Strzelecki
ŁKS przegrał dziś (niedziela) z Legią 2:3. Łodzianie dwukrotnie prowadzili, ale zdołali zwyciężyć z Legią, która wystawiła swój drugi skład - nie grało 9 piłkarzy z ostatniego meczu pucharowego.

ŁKS Legia na żywo online 25.08.19

Wynik meczu ŁKS LEGIA 2:3\
Koniec meczu. Czwarta porażka ŁKS z rzędu
94 min - Łuszak z siedmiu metrów posłał piłkę nad poprzeczkę
90 - ŁKS atakuje ale bez efektów
87 min - Łuczak zastępuje Kalinkowskiego
86 min - strzał Ramireza obok bramki
81 min - Kołba obronił strzał Gwilii, ale był bezradny przy uderzeniu Niezgody
80 min - Astiz uprzedził szarżującego Piątka
81 min - gol dla Legii
78 min - Pirulo zmienia Bryłę
78 min - bardzo niecelny strzał Wolskiego
Gramy dalej
Krótka przerwa. Dym nad murawą po odpaleniu rac
Mecz ogląda 5452 widzów
74 min - Luquinhas zmienił Agrę
72 min - po akcji Gwilli i furze szczęścia Niezgoda przepchnął dwóch stoperów ŁKS i zdobył bramkę
72 min - Bryła dośrodkował piłkę wprost w ręce Majeckiego
70 min - strzał z dystansu Agry - nad poprzeczkę
68 min - strzelał Nagy - mocno niecelnie, w odpowiedzi podobnie zachował się Ramirez
61 min - Guimę zastępuje Wolski. Gvilia wchodzi w miejsce Praszelika, Rocha zastąpił Stolarskiego
60 min - Sekulski zmylił bramkarza, posłał piłkę w przeciwległy róg. ŁKS wychodzi znów na prowadzenie
60 min - gol dla ŁKS!
59 min - faulowany Ramirez przez Agrę. Rzut karny dla ŁKS!!!
56 min - strzał Ramireza zza pola karnego, minimalnie obok słupka
51 min - po znakomitym wycofaniu Karbownika, Nagy strzałem w róg zza pola karnego doprowadził do wyrównania
51 min - gol dla Legii
49 min - zablokowany strzał Ramireza zza pola karnego
Zaczynamy drugą połowę
Koniec pierwszej połowy. ŁKS prowadzi. Najlepsi na boisku Antolić i Kołba
45 min - po podaniu Kalinkowskiego Guima z dystansu strzelił wysoko nad poprzeczkę
39 min - w sytuacji sam na sam Kołba lepszy od Prszalika
38 min - po strzale Agry piłka odbija się od słupka
36 min - strzał Bogusza bez problemów broni Majecki
35 min - ŁKS próbuje odzyskać inicjatywę
27 min - strzał Sekulskiego pewnie broni Majecki
25 min - w ostatnich minutach najlepszym ełkaesiakiem jest Kołba
24 min - strzał Karbownika obronił Kołba, mocno niecelna dobitka Astiza
23 min - po podaniu Piątka, Bryła uderzając z ostrego kąta trafił w boczną siatkę
20 min - inicjatywa od kilku minut należy do Legii
18 min - po dobrej centrze w pole bramkowe Antolicia i główce Wieteski, kapitaną interwencją popisał się Kołba
15 min - bardzo dobra centra Ramireza z rzutu rożnego. Piłkę z pola bramkowego wybija Astiz
10 min - Nagy minął w polu karnym Kalinkowskiego, ale posłał piłkę wysoko nad poprzeczkę
9 min - w sytuacji jeden na jeden Juraszek zastopował Niezgodę
8 min - po dobrym podaniu Ramireza, Bryła niecelnie strzelał zza linii pola karnego
7 min - po główce Juraszka piłka przelatuje obok słupka
6 min - po kontrze zablokowany strzał Kalinkowskiego
4 min - po sprytnie rozegranym rzucie rożnym i centrze Bryły, Sekulski głową umieścił piłkę w siatce
4 min - gol dla ŁKS!
2 min - po dobrej centrze Bogusza Majecki uprzedził Sekulskiego
1 min - zaczynamy mecz
Kapitanem ŁKS - Kołba, kapitanem Legii - Astiz
Piłkarze już na boisku. Kibice śpiewają hymn
Marek Saganowski, który dziś zdecydowanie lepiej czuje się w Warszawie niż w Łodzi, wraca na stadion przy al. Unii 2 w roli asystenta trenera Aleksandara Vukovicia. Sagan w 124 meczach w barwach ŁKS, strzelił 36 goli, a w 135 spotkaniach w barwach Legii - 58.

Bogusław Leśniodorski - prezes Legii: - ŁKS gra zdecydowanie lepiej niż wskazuje na to wynik z Krakowa z Wisłą 0:4. Spodziewam się trudnego spotkania

Trener Kazimierz Moskal jest zaskoczony aż tyloma zmianami w wyjściowej jedenastce Legii
- Możemy też grać rąbankę i zdobywać punkty, ale my przede wszystkim chcemy grać w piłkę. Moim zdaniem ten sposób się obroni. Można dojść w ten sposób do perfekcji, do wyuczenia pewnych schematów. Licząc tylko na łut szczęścia, stały fragment, nie byłbym tu potrzebny jako człowiek, który ma sprawić, żeby zawodnicy się rozwijali - trener ŁKS - Kazimierz Moskal przed meczem z Legią.

Po 7 latach przerwy powraca ligowy klasyk ŁKS - Legia. Będzie to już 129. pojedynek obu drużyn w lidze. W dotychczasowych 128 meczach: 39 zwycięstw ŁKS, 29 remisów, 60 porażek. bramki 143 - 225. Najwyższe zwycięstwo ŁKS 4:1, porażka 0:7
W XXI wieku ełkaesiacy pokonali drużynę ze stolicy tylko raz. Miało to miejsce w sezonie 2006/2007, jeszcze na starym stadionie przy al. Unii. Gola na wagę trzech punktów zdobył wówczas z rzutu karnego Rafał Niżnik, czyli członek złotej drużyny ŁKS z 1998 roku. W mistrzowskim sezonie łodzianie wygrali z Legią 3:0, m.in. także po jego trafieniu.

Wyjściowa jedenastka ŁKS na mecz z Legią: Kołba, Grzesik, Juraszek, Sobociński, Bogusz, Bryła, Piątek, Guima, Kalinowski, Ramirez, Sekulski
Na ławce rezerwowych m.in. Trąbka i Srnić
Wyjściowa jedenastka Legii na mecz z ŁKS: Majecki - Stolarski, Wieteska, Astiz, Karbownik, Antolić, Jodłowiec, Agra, Praszelik, Nagy, Niezgoda. Dużo zmian!

Piłkarze ŁKS podejmują na własnym boisku Legię. Łodzianie po 3 porażkach liczą, że wreszcie uda im się zdobyć punkty. Legia nie będzie jednak łatwym przeciwnikiem. Legia w ostatnim czasie ustabilizowała formę. Nieźle zagrała w meczu pucharowym. Przede wszystkim nie traci bramek. Przed ŁKS bardzo trudne zadanie.

ŁKS LEGIA NA ŻYWO ONLINE. WYNIK MECZU ŁKS

Mecz ŁKS Legia cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Bilety na to spotkanie sprzedano w 30 minut. Mecze z Legią zawsze w Łodzi były traktowane wyjątkowo.

W drużynie z ŁKS nie zagra Adrian Klimczak, od dłuższego czasu kontuzjowany jest również Jewhen Radionow. W Legii nie zagrają Vamara Sanogo i William Remy. Jose Kante nie zagra jeszcze przynajmniej przez dwa tygodnie. Wcześniej powinien być już gotowy Ivan Obradović.

Prawdopodobne składy na mecz ŁKS Legia

ŁKS: Kobła - Bogusz, Rozwandowicz, Sobociński, Grzesik - Guimaraes, Kalinkowski, Wolski - Ramirez, Sekulski, Pirulo.
Legia: Majecki - Stolarski, Jędrzejczyk, Wieteska, Rocha - Nagy, Martins, Antolić, Luquinhas - Gwilia – Carlitos.

Ciekawe wyliczenia przed tym spotkaniem przytoczył portal transfermarkt.pl. Gdyby kierować się wyłącznie liczbami, to szanse łódzkiej drużyny w tym pojedynku nie byłyby wielkie. Łączna wartość rynkowa piłkarzy ŁKS to ledwie 5,40 mln euro, a Legii - 30,50 mln euro.

Najdroższym piłkarzem łódzkiego beniaminka jest 27-letni Dani Ramirez, którego wartość wyceniania jest na 450 tys. euro. Z kolej najbardziej wartościowym piłkarzem Legii jest 19-letni bramkarz - Radoslaw Majecki.