ŁKS - Lechia Gdańsk wynik meczu! Relacja z meczu ekstraklasy ŁKS Lechia Gdańsk 19.07.2019

(bart, ww)Zaktualizowano
ŁKS zremisował z Lechią 0:0.

ŁKS LECHIA GDAŃSK NA ŻYWO
odśwież

ŁKS ŁÓDŹ0
LECHIA GDAŃSK0

Koniec meczu - W inauguracyjnej kolejce piłkarskiej ekstraklasy ŁKS remisuje w Łodzi z Lechią Gdańsk 0:0. Przed spotkaniem zapewne zdecydowana większość fanów podopiecznych trenera Kazimierza Moskala wzięłoby taki rezultat ,,w ciemno". Jednak, biorąc pod uwagę przebieg tego starcia, można mówić o pewnym niedosycie. Choć gospodarze udowodnili, że są w stanie poradzić sobie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dziękujemy za relację.
90 min - Arbiter przedłuża to spotkanie przynajmniej o trzy minuty.
90 min - Kuciak broni uderzenie Sobocińskiego.
89 min - Zaskakujący strzał Bogusza, ale Kuciak nie daje się zaskoczyć.
86 min - Kołba łapie piłkę po centrze Fili.
85 min - Uderzenie Artura Bogusza.
83 min - Rośnie przewaga ełkaesiaków, ale nic z niej nie wynika.
80 min - Sprytny strzał z bliska Ramireza, jednak Kuciak wybija piłkę poza boisko.
79 min - Żółta kartka dla Łukasza Piątka. Kontrowersyjna decyzja arbitra.
78 min - Na trybunach zasiadło dzisiaj 5452 kibiców.
76 min - Zmiana w Lechii. Schodzi Lukas Haraslin, wchodzi Rafał Wolski.
75 min - Po rajdzie niecelnie strzela Jarosław Kubicki.
73 min - Zmiana w ŁKS. Grzesika zastępuja Artur Bogusz.
72 min - Kuciak ładnie broni uderzenie Ramireza.
72 min - Celne uderzenie Łukasika. Na szczęście Kołba był na posterunku.
68 min - Niecelne podanie Kujawy do Ramireza w polu karnym.
67 min - Celny strzał Haraslina, broni Kołba.
65 min - Druga zmiana w ŁKS. Za Sekulskiego wchodzi Kujawa.
64 min - Pierwsza zmiana w ŁKS. Boisko opuszcza Bryła, wchodzi Pirulo.
62 min - Zamiast strzelać w polu karnym Sekulski podaje do Ramireza. Niepotrzebnie.
59 min - Ramirez strzela z kilkunastu metrów, ale Kuciak broni. Po chwili niecelnie uderza Klimczak.
59 min - Kołba radzi sobie z dośrodkowaniem z wolnego Mladenovicia.
57 min - Strzela Maciej Wolski, ale Kuciak paruje piłkę.
55 min - Niecelne podanie Ramireza do Klimczaka.
52 min - Na trybunach mecz obserwują m.in.: koszykarz Marcin Gortat (w miłym towarzystwie) oraz siatkarz Bartosz Kurek.
50 min - Centra Adriana Klimczaka.
48 min - Niecelne uderzenie Kalinkowskiego po podaniu Ramireza.
46 min - Aż dwie zmiany w Lechii. Za Macieja Gajosa wchodzi Patryk Lipski, natomiast za Artura Sobiecha Mario Maloca.
46 min - Początek drugiej połowy spotkania. ŁKS remisuje z Lechią 0:0.
Koniec pierwszej połowy meczu - ŁKS remisuje do przerwy z Lechią Gdańsk 0:0. Z każdą minutą łodzianie prezentują się coraz ciekawiej. Po przerwie zanosi się na spore emocje. Zwłaszcza, że gospodarze będą grać w jedenastu, a goście w dziesięciu. Zapraszamy na relację po zmianie stron.
45 min - Arbiter dolicza do pierwszej połowy meczu przynajmniej dwie minuty.
44 min - Ełkaesiacy grają więc w liczebnej przewadze. Czy będą w stanie to wykorzystać?
43 min - Zmian decyzji sędziego po analizie systemu VAR. Gil pokazuje Udoviciciovi nie żółtą, a czerwoną kartkę.
41 min - Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Ogląda ją Żarko Udovicić (Lechia) za ostry atak na Grzesika.
38 min - Kuciak piąstkuje po centrze z wolnego Piątka.
35 min - Golkiper ŁKS znów zmuszony do interwencji. Tym razem po strzale Haraslina.
35 min - Po rajdzie uderza Mladenović, ale Kołba nie daje się zaskoczyć.
32 min - Fatalne dośrodkowanie Patryka Bryły z lewej strony.
32 min - Zamieszanie w polu karnym łodzian, na szczęście bez konsekwencji.
31 min - ŁKS poczyna sobie coraz odważniej.
29 min - Uderza Kalinkowski, a tor lotu piłki zmienia Sekulski.
28 min - Zaczyna padać deszcz.
25 min - Strzał Ramireza blokuje Augustyn.
24 min - Kołba interweniuje przed rozpędzonym Arturem Sobiechem, atakowanym sprytnie przez Rozwandowicza. Było groźnie.
22 min - Piątek ładnie powstrzymał Haraslina.
22 min - Po raz pierwszy fani gości ,,przebili" się przez dopingujących sympatyków gospodarzy.
21 min - Sekulski nie zdołał opanować piłki kilkanaście metrów przed bramką Lechii.
20 min - Przy al. Unii oglądamy niezły mecz, w którym sporo się dzieje.
19 min - Kuciak piąstkuje po rożnym Ramireza.
17 min - Mladenović uciekł Janowi Grzesikowi, jednak centra w polu karnym nie jest zbyt dokładna. Groźna kontra gości.
16 min - Ramirez ładnie podaje do Kalinkowskiego, a ten mocno uderza. Dusan Kuciak radzi sobie z tym pierwszym celnym strzałem ŁKS w tym meczu.
14 min - Po podaniu Ramireza w trudnej pozycji główkował Łukasz Sekulski.
13 min - Bartłomiej Kalinkowski faulowany przez Łukasika.
12 min - Kolejny wolny Mladenovicia, ale lotu futbolówki nie zdołał przeciąć Błażej Augustyn.
11 min - Patryk Bryła zatrzymany na lewej stronie boiska przez Karola Filę.
9 min - Wolny dla gości po faulu na Filipie Mladenoviciu.
8 min - Maksymilian Rozwandowicz traci piłkę w niegroźnej sytuacji.
7 min - Dani Ramirez widowiskowo podaje do będącego w polu karnym Łukasza Piątka, ale ten kiksuje.
6 min - Na razie łodzianie mają problemy z konstrowaniem akcji ofensywnych.
5 min - Lechia atakuje ŁKS już na jego połowie.
4 min - Pierwszy róg w meczu, dla gości.
2 min - Bramkarz łodzian łapie piłkę po centrze Lukasa Haraslina z prawej strony.
1 min - Pierwszy kontakt z piłką Kołby.
0 min - Pierwszy gwizdek sędziego. Zaczynamy mecz ŁKS z Lechią!

Godz. 20.29 - Losowanie wygrywa Kołba.

Godz. 20.28 - Oba zespoły już na murawie. ŁKS na biało-czerwono-biało, Lechia na szaro.

Godz. 20.26 - Ciekawe, że jedynym zawodnikiem w kadrze ŁKS, który walczył w ostatnim starciu drużyny w ekstraklasie jest napastnik Rafał Kujawa. Dziś zaczyna mecz na ławce rezerwowych.

Godz. 20.20 - Kapitanem gospodarzy jest bramkarz Michał Kołba, natomiast kapitan gości to pomocnik Daniel Łukasik.

Godz. 20.17 - Na szczeblu dwóch najwyższych klas rozgrywkowych ŁKS i Lechia walczyły z sobą jak dotąd 34 razy. Jedenaście razy wygrywali łodzianie, dziewięciokrotnie gdańszczanie, natomiast czternastokrotnie rezultat był nierozstrzygnięty.

Godz. 20:11 - Powoli zapełniają się miejsca na trybunie.

Godz. 20.10 - Dzisiejsze spotkanie poprowadzi 43-letni Paweł Gil z Lublina. Ten arbiter prowadził w swojej karierze już trzynaście spotkań ełkaesiaków. Trzy z nich zakończyły się zwycięstwem łodzian, czterokrotnie padł remis, natomiast sześciokrotnie górą byli rywale.

Godz. 19:47 - Kibice ŁKS powoli zbierają się pod stadionem. O 20:30 zaczynamy pierwszy mecz w ekstraklasie Łódzkiego Klubu Sportowego od 7 lat! Nie możemy się doczekać.

ŁKS - Lechia na żywo, godz. 19:33 - Skład Lechia Gdańsk: Kuciak, Augustyn, Mladenovic, Nalepa, Łukasik, Gajos, Kubicki, Udovicic, Haraslin, Sobiech

ŁKS - Lechia, godz. 19:22 - Już wszystko gotowe! Za kilkadziesiąt minut nareszcie, pierwszy gwizdek i rozpoczynamy tu w Łodzi przygodę z ekstraklasą!

ŁKS LECHIA, godz. 19:12
Skład drużyny ŁKS: Kołba, Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Klimczak, Bryła, Piątek, Kalinkowski, Wilski, Ramirez, Sekulski
Rezerwowi: Budzyński, Bogusz, Ratajczyk, Pyrdoł, Trąbka, Pirulo, Juraszek, Srnic, Kujawa

ŁKS - Lechia na żywo, godz. 19:08 - Już wszystko gotowe, jesteśmy na miejscu. Zawodnicy na murawie oceniają jej stan.

ŁKS LECHIA LIVE, godz. 18:30 - Dzisiejszy mecz obejrzy komplet widzów. Po ostatniej inspekcji stadionu przy al. Unii policja wydała pozytywną opinię na temat bezpieczeństwa na tym obiekcie i prezydent Łodzi mogła wydać ŁKS zgodę na organizację imprezy masowej.

ŁKS - Lechia na żywo, godz. 18:10 - Z obozu rywala: - Poprzeczka będzie wyżej zawieszona, ale doszli do nas wartościowi piłkarze i powinniśmy być mocniejsi - przyznał trener Lechii Piotr Stokowiec.

Na ten dzień kibice ŁKS czekali aż 7 lat. Dzisiaj mecz ŁKS Lechia Gdańsk. Jak wypadnie bieniaminek ekstraklasy? Dowiemy się już za kilka godzin. Mecz rozpocznie się o godz. 20:30. Zapraszamy na relację z tego meczu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.