ŁKS. Ile łodzian kosztował awans do piłkarskiej ekstraklasy?

Jakim finansowym kosztem piłkarze ŁKS wywalczyli awans do ekstraklasy?

Jak się dowiedzieliśmy jest to wraz z premiami 7 milionów złotych czyli dwa razy mniej niż u sąsiadów zza miedzy. Koniec rozgrywek to jednak strata. Pozostanie Wigier w I lidze oznacza, że łodzianie nie wygrali rywalizacji w Pro Junior System. Zarobią zatem nie milion 600 tysięcy złotych, a o 300 tysięcy złotych mniej.
Trener ŁKS Kazimierz Moskal po spotkaniu w Opolu: Myślę, że ten mecz i te wynik czegoś nas nauczy. Mamy przykłady z ostatnich dni, że wynik 3:0 niczego nie gwarantuje. Nawet na najwyższym szczeblu można go odrobić. Jeśli jednak człowiek nie przekona się o tym na własnej skórze, to nie do końca jest w stanie sobie uświadomić, jak ważne, aby przez cały mecz do ostatniego gwizdka konsekwentnie grać swoją piłkę. Nie ma tragedii, ale na pewno mnie, ale też i cały zespół boli to, że w takim meczu daliśmy sobie strzelić trzy bramki. W drugiej połowie zrobiliśmy już sobie chyba wakacje
Trener Odry Mariusz Rumak: ŁKS prezentował wakacyjny futbol w drugiej połowie, a my w pierwszej. Dla nas taki mecz jaki sezon bardzo zmienny. Były momenty, w których prezentowaliśmy się dobrze, były jednak i takie, o których chce sią jak najszybciej zapomnieć. Całą rundą borykamy się z bardzo dużymi problemami kadrowymi. I dlatego cieszę sią, że w spotkaniu z ŁKS zespół pokazał charakter. Po męskich słowach w szatni w przerwie i zdecydowanej poprawie w grze defensywnej moi piłkarze zrobili wszystko, żeby odrobić straty i to im się udało.
Pierwsze decyzje po sezonie już są. W związku ze spadkiem GKS Katowice z I ligi zarząd klubu zdymisjonował dyrektora sekcji piłki nożnej Tadeusza Bartnika i trenera Dariusza Dudka. Dodatkowo do dymisji podał się prezes Marcin Janicki.