ŁKS. Granie radosnego futbolu już nie wystarczy

pasZaktualizowano 
Piłkarze ŁKS po znakomitym początku i zebraniu tysiąca pochwał ze wszystkich stron znaleźli się w sportowym dołku.

Po trzech porażkach z rzędu spadli na spadkowe 14 miejsce w tabeli. Czas najwyższy przerwać tę serię. Nie będzie to łatwe, bo w niedzielę do Łodzi przyjeżdża Legia Warszawa.
Niestety, granie radosnego futbolu , tworzonego przez iberyjskie trio: Guima, Pirulo, Ramirez, to za mało, żeby odnosić sukcesy. Potrzebny jest ligowy pragmatyzm i wyrachowanie, które nabywa się wraz z nabywaniem ekstraklasowego doświadczenia. Łodzianie na własnej skórze przekonali się, że sztuka dla sztuka w futbolu to za mało. Trzeba bezlitośnie wykorzystywać błędy przeciwnika, nadarzające się sytuacje i umieć zatrzymać kontrataki rywali prezd własnym polem karnym. Łatwo się mówi i pisze. Znacznie trudniej to wykonać.
Statystyki trochę fałszują obraz. Analizując część z nich można by przypuszczać, że to ŁKS powinien wygrać w Krakowie. Łodzianie przez 51 procent czasu (26 min 15 s) byli w posiadaniu piłki. Więcej razy strzelali (20), sęk w tym że z reguły niecelnie (13). Mieli więcej celnych podań (394), przebiegli więcej kilometrów (118,17 km), ale...
Rywale to lepsi w celnych strzałach (8-7), zdobyli cztery gole, łodzianie żadnego i co znamienne wygrali 82 pojedynki (57 procent), a ełkaesiacy tylko 63 (43 procent). Kluczowe były przegrane starcia w środku pola i pod własną bramką. Znów napracował się za dwóch Dani Ramirez, który strzelał na bramkę Wisły siedem razy, zaliczył 54 podania, w tym 6 ważnych dla kończenia akcji zaczepnych. Niestety para poszła w gwizdek. Wisła wygrała mecz aż 4:0. Akademickie są rozważania czy porażka była za wysoka czy też nie. Liczy się to co na boisku, a potem w sędziowskm protokole.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 35

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Ł
Łodzianin
2019-08-21T15:23:01 02:00, Łodzianin:

Strzelecki trening 7egły wszawa odbędzie się na orliku obok dworca kaliskiego.

Tym razem w ciszy, bez bębnienia i wycia przez megafon...

Nie podszywaj się pod łodzianina, bo z daleka śmierdzisz byczyną ty głupi głupku sraltełesiacki.

Ł
Łodzianin

Strzelecki trening 7egły wszawa odbędzie się na orliku obok dworca kaliskiego.

Tym razem w ciszy, bez bębnienia i wycia przez megafon...

a
anty
2019-08-20T12:38:43 02:00, antybyczyna:

skowyt pogrobowców lutka rozenbauma bezcenny

oj boli dupsko podmiejskich wieśniaków

G
Gość
2019-08-20T10:53:23 02:00, ełkaesiak:

Ten cholerny Kraków !! Kilka lat temu Hutnik z Krakowa tak nas "poczęstował" kopniakami na parkingu , że nam się czkawką do dziś odbija. Teraz w drodze do Krakowa Ruch nas nauczył jeździć pod prąd na autostradzie , przy okazji straciliśmy bęben i szaliki Widzewa , które kupiliśmy przed udaniem się w drogę. Do tego jeszcze ten wynik......

2019-08-20T12:56:15 02:00, łertełesiak:

Pamiętam jak dziś, szukaliśmy ślusarza żeby nam zamki zaspawał w autokarze na wyjazd, a i dobrych wspomnień nie mam spod naszego stadionu , jak kibice z Sulejówka sprawdzali mi czy mam dobrze zęby poobsadzane i leczone. Najgorsze w tym wszystkim, ze gdzie nie pojedziemy, czy to u siebie, remis to sukces.

2019-08-20T20:43:09 02:00, Icek łks:

1 2 3 czy 4 ...co za różnica czy ząbki czy wynik. I tak zawsze jesteśmy na samym końcu. Szalom łks.

Pewnie, że żadna różnicy, czy wcinasz kupę, czy czekoladę. U was widzewiaków to norma.

M
MileQ
2019-08-20T13:45:18 02:00, Romuś:

Uuuuu....ale piecze. Wczoraj odwiedziły nas na galerze miśki z poznania. Sztama przypieczetowana i mamy ochrone.

Ochronę... Ja pierdolę wy cioty jebane. Sami się wszystkiego boicie, jebane szmaty, cwele, jedyne co potraficie to uciekać i rozpierdala się na policji.

,

Ł
Łódź tylko Widzew

Nie rozumiem tych wszystkich WIDZEWIAKOW którzy wróżą tu elksie porażki z naszą największą kosa jaka jest legła tego jednego dnia powinno się życzyć wygranej elksie i dołożenie cegiełki do tego by legła nie była M. P

G
Gość
2019-08-20T10:53:23 02:00, ełkaesiak:

Ten cholerny Kraków !! Kilka lat temu Hutnik z Krakowa tak nas "poczęstował" kopniakami na parkingu , że nam się czkawką do dziś odbija. Teraz w drodze do Krakowa Ruch nas nauczył jeździć pod prąd na autostradzie , przy okazji straciliśmy bęben i szaliki Widzewa , które kupiliśmy przed udaniem się w drogę. Do tego jeszcze ten wynik......

2019-08-20T12:56:15 02:00, łertełesiak:

Pamiętam jak dziś, szukaliśmy ślusarza żeby nam zamki zaspawał w autokarze na wyjazd, a i dobrych wspomnień nie mam spod naszego stadionu , jak kibice z Sulejówka sprawdzali mi czy mam dobrze zęby poobsadzane i leczone. Najgorsze w tym wszystkim, ze gdzie nie pojedziemy, czy to u siebie, remis to sukces.

2019-08-20T20:43:09 02:00, Icek łks:

1 2 3 czy 4 ...co za różnica czy ząbki czy wynik. I tak zawsze jesteśmy na samym końcu. Szalom łks.

Tempa, pusta widzewska pało żniwa się kończą a ty daleko z robotą. Jutro czas w pole

R
RTS1910

radosna druzynka z tego kakaesu

I
Icek łks
2019-08-20T10:53:23 02:00, ełkaesiak:

Ten cholerny Kraków !! Kilka lat temu Hutnik z Krakowa tak nas "poczęstował" kopniakami na parkingu , że nam się czkawką do dziś odbija. Teraz w drodze do Krakowa Ruch nas nauczył jeździć pod prąd na autostradzie , przy okazji straciliśmy bęben i szaliki Widzewa , które kupiliśmy przed udaniem się w drogę. Do tego jeszcze ten wynik......

2019-08-20T12:56:15 02:00, łertełesiak:

Pamiętam jak dziś, szukaliśmy ślusarza żeby nam zamki zaspawał w autokarze na wyjazd, a i dobrych wspomnień nie mam spod naszego stadionu , jak kibice z Sulejówka sprawdzali mi czy mam dobrze zęby poobsadzane i leczone. Najgorsze w tym wszystkim, ze gdzie nie pojedziemy, czy to u siebie, remis to sukces.

1 2 3 czy 4 ...co za różnica czy ząbki czy wynik. I tak zawsze jesteśmy na samym końcu. Szalom łks.

M
Max
2019-08-20T14:43:14 02:00, Aizyk 2013:

1 2 3 mało.......teraz legia.....1 2 3 4 mało.pobijemy wszelkie rekordy i spadniemy z humorem.

To uczucie gdy twoja drużyna gra w ekstraklasie a ty czytasz wypociny buraczanego widzewsioka.

H
Hgh
2019-08-20T14:53:40 02:00, Gienio z łks:

Uj z zębami wstawie sobie tik- taki. Ale oddajcie bęben i megafo.

2019-08-20T19:19:55 02:00, Wacek z ap:

Gienio nie martw się. Kupimy drugi bęben i megafon jak szaliki Widzewa (były przy nich paragony).A ząbki odrosną...

Słychać wycie? Znakomicie:). Gnijcie czerwone ścierwa w drugiej lidze przez wieki.

W
Wacek z ap
2019-08-20T14:53:40 02:00, Gienio z łks:

Uj z zębami wstawie sobie tik- taki. Ale oddajcie bęben i megafo.

Gienio nie martw się. Kupimy drugi bęben i megafon jak szaliki Widzewa (były przy nich paragony).A ząbki odrosną...

G
Gość
2019-08-20T14:53:40 02:00, Gienio z łks:

Uj z zębami wstawie sobie tik- taki. Ale oddajcie bęben i megafo.

kto ma oddać ? bo na pewno nie widzewioki ale oni się tym najwięcej szczycą jakby to oni tam byli

G
Gość
2019-08-20T14:53:40 02:00, Gienio z łks:

Uj z zębami wstawie sobie tik- taki. Ale oddajcie bęben i megafo.

2019-08-20T15:05:52 02:00, Gość:

A czy to prawda ze ty posiadasz bębenek blaszany i łeb kartoflany?

Tak bo jetem Gienio z łks-u...u nas wszyscy tak mają

G
Gość
2019-08-20T14:53:40 02:00, Gienio z łks:

Uj z zębami wstawie sobie tik- taki. Ale oddajcie bęben i megafo.

A czy to prawda ze ty posiadasz bębenek blaszany i łeb kartoflany?

Dodaj ogłoszenie