ŁKS - GKS Katowice . Zwycięstwo łodzian po bardzo słabym meczu

W spotkaniu siedemnastej kolejki piłkarskiej pierwszej ligi ŁKS pokonał 1:0 w Łodzi GKS Katowice, Kibice obejrzeli bardzo słaby mecz. Cieszą tylko punkty ełkaesiaków, bo dały nadzieję, że jeszcze uda się powalczyć o ekstraklasę. Fatalna jest dyspozycja sportowa zespołu ŁKS. Nie dziwi zatem, że popisy ekipy prowadzonej przez trenera Kibu Vicunę śledziło na stadionie tylko 3300 widzów. Dobrze, że na boisko przy al. Unii przejechała jeszcze słabsza drużyna, bo katowiczanie sami sprezentowali gospodarzom trzy punkty.

ŁKS GKS na żywo online

Wynik meczu ŁKS - GKS Katowice 1:0

90+7' Koniec spotkania
90+5' Aut dla ŁKS
90+3' Faul na Radaszkiewiczu
90+2' Zmiana w ŁKS, za Ricardinho Kelechukwu.
90+2' GKS jeszcze próbuje
90' Sędzia doliczył sześć minut
89' ŁKS wybija piłkę od własnej bramki, robi to wolno
88' Piłka w środku boiska
86' Piąstkuje Kozioł
85' ŁKS traci piłkę w środku pola

82' Dwie zmiany w ŁKS, schodzą Moreno i Dominguez, wchodzą Corral oraz Nowacki.
80' Dużo przypadkowości w poczynaniach ŁKS i GKS
78' GKS zaczyna od własnej bramki
77' Znów głośno na trybunach
75' Teraz to piłkarzom ŁKS się nie speszy.

73' GOL, GOL, GOL dla ŁKS, Dominguez pewnie wykonał karnego
72' Jednak jedenastka

69' Karny dla ŁKS, faulowany Bąkowicz, ale VAR w akcji

68' Dużo przypadkowości w grze obydwu drużyn
66' ŁKS wolno, wolno coraz wolniej

64' Dwie zmiany w GKS, schodzi Szymczak, wchodzi Kozłowski, a w miejsce Błąda Sanocki.
64' Kibice ŁKS znów domagają się od piłkarzy lepszej gry.

63' Gwizdy kibiców po defensywnym zagraniu Domingueza
61' Żółte kartki dla Szymczaka i Sobocińskiego
60' Tosik za Raozwandowicza
59' Kibice ŁKS domagają się od piłkarzy gry. Nie możemy niestety, cytować ich słów
57' Będzie zmiana w ŁKS. Do gry szykuje się Tosik
55' To nadal jest antyfutbol na boisku przy al. Unii
52' Nieporadność piłkarzy ŁKS przed bramką GKS

51' Kibice tracą cierpliwość, poczynania ełkaesiaów kwitują gwizdami
49' Nadal nie ma akcji, które mógłby być zagrożeniem dla bramkarza gości
47' Błąd był w dobrej sytuacji, ale nie trafił w bramkę

46' Żółtą kartkę za faul otrzymuje Pirulo
46' Rozpoczęła się druga część spotkania
Trudno mówić, że to był doby futbol. Wypada liczyć, że po przerwie łodzianie zagrają znacznie lepiej.
45+4' Koniec pierwszej połowy.
45+3' Pirulo posłał piłkę wysoko nad poprzeczką
45+2' Faulowany Radaszkiewicz, wolny z 20 metrów dla ŁKS
45' Sędzia doliczył cztery minuty
45' Strzał Rogsli broni Kozioł. To pierwsza xcelny próba gości
44' Niecelny strzał głową Szwedzika
44' Miała być kontra ŁKS, ale Bąkowicz fatalnie zagrał
43' Koprowski daleko w aut
41' Po wrzutce z rzutu wolnego główkował Jan Sobociński, ale piłka nad poprzeczką

39' Zerwał się głośny doping kibiców ŁKS. Doda piłkarzom skrzydeł?
37' Walka w środku pola
35' Niecelny strzał Ricardinho
34'**33' ** ŁKS traci dużo piłek w środku pola

31' Do tej pory obydwie drużyny oddały jeden celny strzał na bramkę!
30' Kolejna akcja ŁKS, która nim się zaczęła, już się skończyła
27' Podwójna zmiana w drużynie gości. Schodzi Sadowski, na boisku pojawia się Kołodziejski, a za Jaroszeka Urynowicz.
26' Rzut rożny dla ŁKS, będzie zmiana w GKS
25' Chaotyczny fragment spotkania
23' Mocno niecelny strzał Domingueza
21' Gramy dalej i nie będzie karnego, sędzia anuluje kartkę dla Koprowskiego.

19' Sędzia analizuje VAR, chodzi o rękę Mooeno w polu karnym
18' Faul Koprowskiego i żółta kartka dla ełkaesiaka
17' Szwedzik wpadł w pole karne ŁKS, ale strzelił niecelnie
15' Bąkowicz przerywa kontrę GKS
15' Aut dla piłkarzy ŁKS
13' Rzut wolna ŁKS, strzał Pirulo nad poprzeczką
12' Faulowany Radaszkiewicz przed polem karnym. Żółtą kartkę otrzymuje Jaroszek
12' Trudno mówić o emocjach w tym meczu
10' Dobra interwencja bramkarza ŁKS, było groźnie
9' GKS nie spieszy się i długo rozgrywa piłkę na własnym przedpolu
7' Jak na razie sporo niedokładnych podań do partnerów z obydwu stron
5' Faulował Błkowicz
4' ŁKS wolno buduje atak pozycyjny

2' Strzał Domingueza z dystansu łapie bramkarz gości

1' Kibice rozpoczęli spotkanie od głośnego dopingu
1' Sędzia rozpoczął spotkanie

17.58 Rezerwowi piłkarze GKS: Dawid Kudła – Arkadiusz Woźniak, Krystian Sanocki, Marcin Urynowicz, Filip Kozłowski, Piotr Samiec-Talar, Szymon Kiebzak, Michał , Danian Pavlas

Godz. 17.55 Warto odnotować, że do podstawowego składu ŁKS powrócił Ricardinho. Brazylijczyk pauzował w dwóch ostatnich ligowych meczach, to była kara za czerwoną kartkę z pojedynku derbowego.

Godz. 17.50 GKS Katowice rozpocznie spotkanie w następującym składzie: Patryk Królczyk – Grzegorz Janiszewski, Arkadiusz Jędrych, Rafał Figiel, Adrian Błąd, Bartosz Jaroszek, Grzegorz Rogala, Hubert Sadowski, Patryk Szwedzik, Zbigniew Wojciechowski, Filip Szymczak

Godz. 17.45 Dzisiejszy mecz sędziuje Jacek Małyszek z Lublina.

Godz. 17.40 To będzie już 53. ligowy pojedynek piłkarzy ŁKS z zespołem GKS Katowice. Ostatnio obydwa zespoły rywalizowały w pierwszej lidze trzy lata temu. Śląski zespół wygrał do tej pory 23 spotkania, 16 pojedynków zakończyło się remisem, a trzynastokrotnie górą byli łodzianie.

Godz. 17.35 Rezerwowi ŁKS w dzisiejszym meczu: Michał Kołba – Samu Corral, Kelechukwu Ibe-Torti, Jakub Tosik, Mieszko Lorenc, Marcel Wszołek, Damian Nowacki, Adam Marciniak, Stipe Jurić

Godz. 17.30 GKS Katowice w poprzedniej kolejce pokonał Koronę Kielce (1:0, po golu Filipa Szymczaka) i notuje serię sześciu ligowych spotkań bez porażki.

Godz. 17.25 ŁKS Łódź rozpocznie mecz z GKS Katowice w następującym składzie: Marek Kozioł – Mateusz Bąkowicz, Jan Sobociński, Oskar Koprowski, Bartosz Szeliga – Maksymilian Rozwandowicz, Antonio Dominguez, Pirulo – Javi Moreno, Maciej Radaszkiewicz, Ricardinho
ŁKS jest dziewiąty w tabeli, a GKS Katowice 13. Czeka nas mecz drużyn sąsiadujących w tabeli. W przypadku porażki łodzian obie ekipy zrównają się liczbą zdobytych punktów. Oczywiście ŁKS gra u siebie, więc teoretycznie powinien być faworytem. Ale nie jest. Łodzianie na własnym boisku spisują się bardzo słabo. Jako gospodarz ŁKS wygrał tylko dwa razy. Dwa mecze zremisował i trzy razy przegrał! Tymczasem GKS wypada w ostatnich meczach całkiem nieźle. Katowiczanie nie przegrali od sześciu kolejek i zdobyli w nich 12 punktów.