ŁKS dobrze zaczął, ale znów przegrał

Jakub Dłuski w Kołobrzegu zdobył 13 punktów
Jakub Dłuski w Kołobrzegu zdobył 13 punktów Paweł Łacheta
Koszykarze ŁKS drugą fazę rozgrywek ekstraklasy rozpoczęli tak, jak skończyli pierwszą, czyli od porażki. W Kołobrzegu łodzianie ulegli 63:87 Kotwicy i była to już ich 22 przegrana w tym sezonie.

Podopieczni Piotra Zycha dobrze rozpoczęli spotkanie. Skuteczny był Michał Michalak, który w pierwszej kwarcie zdobył 8 punktów. Trafiał też Jakub Dłuski (5 pkt) i niespodziewanie po pierwszych 10 minutach ŁKS prowadził 20:17. Szkoda, że tak dobrze nie było już w dalszej części meczu. W drugiej kwarcie łodzianie punkty zaczęli zdobywać w jej drugiej części (m.in. Jarosław Zyskowski), a w czwartej pierwszy raz trafili po pięciu minutach (Dłuski). Wówczas Kotwica prowadziła już 48:36 i utrzymała 10-punktową przewagę przed ostatnią odsłoną (60:50). W niej gospodarze jeszcze zwiększyli rozmiary wygranej.
Kotwica Kołobrzeg - ŁKS 87:63 (17:20, 22:14, 21:16, 27:13)
Kotwica: Brown 16, Wichniarz 15, Harris 14, Diduszko 10, Brandwein 9, Rduch 8, Kwiatkowski 7, Złoty 6, Djurić 2.
ŁKS: Dłuski 13, Zyskowski 13, Michalak 12, Sulima 7, Szczepaniak 6, Binkowski 5, Trepka 5, Bartoszewicz 2, Kenig.
W piątek o godz. 18.30 ŁKS zmierzy się w Warszawie z AZS PW.