ŁKS. Czy wiosną będą grali dwoma napastnikami?

Krzysztof Szymczak
W jesiennej rundzie rozgrywek ŁKS grał z reguły jednym napastnikiem.

Największym zaufaniem Kazimierza Moskala cieszył się 31letni Rafał Kujawa, który w 16 swoich występach (1071 minut) strzelił cześć bramek. Jewgen Radionow z reguły był zmiennikiem, wystąpił w 15 spotkaniach (820 minut) zdobył trzy bramki. Gdy w meczu z GKS Katowice (1:1) porażka zaglądała drużynie w oczy szkoleniowiec w końcówce meczu postawił na dwóch napastników, dało to impuls drużynie do skuteczniejszej gry, co zaowocowało wyrównującym gole (Radionowa z rzutu karnego) i kilkoma sytuacjami, które mogły przynieść zwycięskiego gola.

Teraz w zespole doszedł trzeci do brydża. 29letni ŁLukasz Sekulski na pewno nie myśli o tym, żeby grzać ławę. Będzie chciał grać! Ma doświadczenie. W 55 meczach w polskiej ekstraklasie zdobył 10 bramek. Czy trener Kazimierz Moskal zdecyduje się grać wiosną dwoma napastnikami?

W każdym razie będzie miał taką możliwość, co daje szansę na więcej taktycznych rozwiązań i zaskoczenie przeciwnika zmianą sposobu grania już w trakcie meczu.

Na obiekcie przy al. Unii rozpoczęły się prace przy instalacji sztucznego oświetlenia. Przypomnijmy, że przetarg na realizację inwestycji wygrała firma Ada Light z Gostynina. Przedstawiciele tej firmy pracowali na stadionie przy al. Unii. Oby postawienie oświetlenia, to był pierwszy krok do budowy stadionu.

Pierwszy na wiosną (2 lub 3 marca) rywal ŁKS Garbrania też już trenuje. Po testach wiadomo, że najszybszymi zawodnikami zespołu są Serhii Krykun i Grzegorz Gawle.