ŁKS Commercecon. Piąty set zdecydował o tym, że łodzianki są nadal w grze o medal!

Ten mecz decydował o tym, czy ŁKS Commercecon pozostanie w grze o brązowy medal, czy będzie musiał się zadowolić czwartym miejscem w siatkaskiej lidze.

Łodzianki bardzo dobrze rozpoczęły mecz, prowadząc w pierwszym secie 6:2, 11:7. Gdy rywalki zbliżały się na odległość jednego punktu, ełkeasinaki skutecznymi atakami potrafiły zachować bezpieczny, a potem powiększać przewagę, prowadząc 21:16. Czy liczba 21 okaże się znów przeklęta, wszak w pierwszym meczu łodzianki powadziły w pierwszym secie 21:14 i przegrały? Teraz nie wypuściły szansy z rąk i wygrały pierwszą partię po pięknej obronie na siate ataku samej Bruny Honorio.
Łodzianki były na fali. W drugim secie prowadziły 3:1, ale dobre zagrywki i pewne ataki sprawiły, że Radomka uzyskała przewagę 9:4 i 13:8. ŁKS zmniejszył przewagę do jednego punktu, ale potem nastąpiła kompletna zapaść. Łodzianki psuły proste piłki, nadziewały się na asy serwisowe i kompletnie straciły impet, łatwo przegrywając końcówkę seta.
Trzeciego seta ŁKS zaczął kapitalnie, z wysokiego C, prowadząc 7:0, a w polu serwisowym cały czas była Zaroślińska - Król. Radomka walczyła, ale łodzianki utrzymywały bezpieczną przewagę. Nic dziwnego, że wysoko i pewnie wygrały seta.
Początek czwartego seta dla Radomki, która prowadziła 4:1. Nie zdeprymowało to łodzianek, które wyrównały 5:5. a potem wyszły na prowadzenie 8:7. Set był zacięty, remis gonił remis. Zdeterminowały gospodynie były skuteczniejsze, prowadziły po asach serwisowych i udanym atakom 18:14, 24:18 i doprowadziły do piątego seta.
W decydującej partii ŁKS prowadził po asie Ninković, śwetnych blokach i atakach Zaroślińskiej Król oraz Wójcik 7:2 i 12:8. Nieudne ataki rywalek sprawiły, że ŁKS wygrał seta mecz i cały czas jest w w walce o brązowy medal!

E.Leclerc Moya Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 2:3

(20:25, 25:17, 19:25, 25:19, 11:15)

ŁKS Commercecon Łódź: Osadchuk, Pacak, Wójcik, Lazović, Pasznik, Ninković, Wawrzyńczyk, Bongaerts, Alagierska, Zaroślińska-Król, Kalandadze
Libero: Strasz, Saad

MVP Katarzyna Zaroślińska Król
 stan spotkań 2-1 dla Radomki
gra się do do trzech zwycięstw. Czwarty mecz w Łodzi 20 kwietnia.

Pierwszy mecz rywalizacji o 3. miejsce rozegrano 10 kwietnia. Siatkarki Radomki pewnie wygrały w nim z ŁKS 3:0.. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki (MVP) spotkania otrzymała Bruna Honorio Marques. Atakująca wywalczyła dla swej drużyny 18 punktów.
Starcie numer dwa rozegrano w łódzkiej Sport Arenie i miało ono większą dramaturgię. Dwa pierwsze sety wygrały siatkarki ŁKS, ale w trzech kolejnych górą była drużyna z Radomia. Bohaterką meczu znów uznana została Bruna Honorio Marques, która wywalczyła aż 34 oczka (32/54 = 59% skuteczności w ataku). Łodzianki przegrały 2:3.