ŁKS Commercecon odzyskał werwę. Wygrał ligowy mecz za trzy punkty

W meczu Tauron Liga ŁKS Commercecon odzyskał werwę. Wygrał mecz za trzy punkty, pokonując Legionovię.

Drużyna z Legionowa wróciła do gry po kwarantannie i jej forma była sporą niewiadomą. Łodzianki mogły wreszcie przez tydzień normalnie potrenować. W premierowym secie prowadziły 10:8, ale rywalki walczyły dzielnie, uzyskując przewagę 14:11. ŁKS odzyskał werę. Było 16:16 i seria remisów. W końcu ŁKS wyszedł na prowadzenie 19:18 po ataku Alagierskiej. Potem trwała zacięta wyrównana walka punkt za punkt. Końcówka należała do gospodyń. Po ataku Lazović, przestrzelonej akcji rywalek i uderzeniu Zaroślińskiej Król ŁKS wygrał p seta.
W drugiej partii znów zespoły toczyły wyrównany pojedynek. Nie brakowało dobrych ciekawych akcji. Legionovia prowadziła 10:7. Po świetnej zagrywce Wójcik było 11:11. Potem ŁKS uzyskał trzypunktową przewagę i ją w końcówce powiększył po błyskotliwych akcjach gospodyń. Seta zakończyła efektownym atakiem Lazović.
W trzeciej partii ŁKS prowadził 3:0. Tylko na chwilę, bo Legionovia wyrównała. Łodzianki znów wzięły się do roboty. Skuteczny blok i atak Lazović dał prowadzenie 9:3. Oliveira Souza zepsuła zagrywkę, trafiając w głowę koleżanki. Było 11:5 dla gospodyń. Niemoc Legionovii, wytłumaczona atakiem koronawirusa, trwała dalej. ŁKS prowadził 13:6 i miał mecz pod kontrolą. Zmiany w drużynie rywalek nic nie dały. Łodzianki prowadziły 22:15. Wygrały bez większych problemów po ataku Wójcik.

ŁKS Commercecon Łódź - DPD Legionovia 3:0

(25:21, 25:18, 25:18)

MVP Katarina Lazović

ŁKS: Wójcik (8), Lazović (13), Ninković (9), Bongaerts (2), Alagierska (7), Zaroślińska-Król (20), Strasz (libero)
Legionovia: Tokarska (5), Oliveira Souza (8), Rivero Marin (8), Różański (9), Stafford (10), Grabka (1), Lemańczyk (libero) oraz MAejko, Dąbrowska i Szczyrba (2)

Łodzianki poprzednie wygrane spotkanie rozegrały 20. października, kiedy pokonały Grupę Azoty Chemik Police 3:0. Później przytrafiły się dwie porażki z Grotem Budowlanymi Łódź 1:3 i Developresem SkyRes Rzeszów 0:3.

W poniedziałek (godz. 17.30) drużyna Grot Budowlani zagra w Bydgoszczy z Polskie Przetwory Pałac.