ŁKS Commercecon - Grot Budowlani 1:3. Prestiżowe derby łodzi tym razem dla wicemistrzyń Polski

(bart)
Akcja Anastasiji Kraiduby, blokują Eva Mori oraz Klaudia Alagierska
Akcja Anastasiji Kraiduby, blokują Eva Mori oraz Klaudia Alagierska krzysztof szymczak
W meczu jedenastej kolejki ekstraklasy siatkarek ŁKS Commercecon uległ w Sport Arenie w derbach Łodzi Grot Budowlanym 1:3.

W minionym sezonie mecze tych zespołów były bardzo zacięte (w finale minimalnie lepsze trzy razu okazały się ełkaesianki), nie inaczej stało się wczoraj późnym wieczorem.

Pierwszy punkt zdobyli goście, ale szybko do głosu doszły gospodynie. Było 6:2, 10:6, 18:12, 22:16. A po aucie Anastasiji Kraiduby 25:20.

W drugiej partii długo wydawało się, że ełkaesianki znów będą górą (prowadziły 4:1, 8:4, 15:10). Ale Budowlane doprowadziły do remisu (17:17), a po chwili objęły prowadzenie. (18:19), by po ataku Kraiduby zwyciężyć (23:25).

W trzecim secie wicemistrzynie Polski prowadziły 3:0, 9:5, 15:11, ale ŁKS objął prowadzenie 21:19. Końcówka znów była zacięta. Ostatecznie po bloku Kraiduby triumfowali goście (23:25).

Czwarta partia okazała się ostatnią. Był remis 2:2, ale potem Budowlane wypracowały sobie przewagę (11:14, 15:19, 21:24). ŁKS obronił dwie piłki meczowe, ale atak Kraiduby był decydujący (23:25).

Za MVP meczu została uznana Kraiduba. Zresztą w pełni zasłużenie (zdobyła bowiem aż 35 punktów).

To dopiero początek sezonu i wszystko jest jeszcze możliwe. Ale na razie to zespół trenera Błażeja Krzyształowicza ma psychologiczną przewagę nad podopiecznymi trenera Marka Solarewicza.

ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 1:3 (25:20, 23:25, 23:25, 23:25)
ŁKS: Mori 2, Pacak 11, Wójcik 17, Lazović 16, Bociek 15, Alagierska 9, Korabiec (libero) oraz: Strasz (libero), Skrzypkowska, Edelman, Kowalińska 6.
Budowlani: Nowicka 4, Śmieszek 8, Leys 3, Kraiduba 35, Pencova 8, Bączyńska 3, Stenzel (libero) oraz: Twardowska 11, Bałdyga, Lewandowska.

W innych rozegranych spotkaniach jedenastej kolejki Enea PTPS Piła uległa Developresowi SkyRes Rzeszów 0:3 (15:25, 22:25, 21:25), natomiast E.Leclerc Radomka Radom przegrała z Grupą Azoty Chemik Police 0:3 (18:25, 17:25, 16:25).

W niedzielę o 18 ŁKS podejmie Enea PTPS Piłę, a w poniedziałek o 19 Budowlane zmierzą się w Warszawie z Wisłą.