ŁKS Commercecon - Allianz Vero Volley Mediolan 1:3. Mistrzynie Polski było stać na wygranie tylko jednego seta

grzegorz gałasiński
Kibice siatkarskiego zespołu ŁKS Commercecon (czyli aktualnych mistrzyń Polski) długo czekali na ten moment. Ich ulubienice po raz pierwszy w historii łódzkiego klubu rywalizują bowiem w ćwierćfinale prestiżowej Ligi Mistrzyń. W pierwszym spotkaniu 1/4 finału tych rozgrywek podopieczne włoskiego trenera Alessandro Chiappiniego uległy w Sport Arenie Allianz Vero Volley Mediolan 1:3 (18:25, 25:14, 18:25, 14:25).

Ełkaesianki swój ostatni mecz w ekstraklasie rozegrały 10 lutego (wygrały wtedy z #Volleyem Wrocław 3:0). Po raz pierwszy od dosyć dawna miały więc sporo czasu na regenerację. Zwraca uwagę występ rekonwalescentki Zuzanny Góreckiej, która wróciła na parkiet po długiej rehabilitacji spowodowanej bardzo poważną kontuzją (uraz łąkotki oraz zerwanie więzadła krzyżowego).

Rywal naszego zespołu bez wątpienia ma spory potencjał kadrowy. Przed tym sezonem jego barwy zasiliły tak znane zawodniczki, jak chociażby Włoszka Paola Egonu, Belgijka Laura Heyrman, Holenderka Nika Daalderop, Dominikanka Brenda Castillo oraz Amerykanka Kara Bajema. Zarówno ŁKS, jak i Vero Volley wygrały swoje grupy eliminacyjne w LM.

Cóż, to goście byli lepsi w ten wtorkowy wieczór. W pierwszym secie dosyć szybko odskoczyły i kiedy wyszły na prowadzenie 11:16, stało się już jasne, że nie wypuszczą z rąk takiej szansy. Ostatecznie skończyło się na 18:25. W drugiej partii ŁKS Commercecon zaprezentował chwilami kapitalną siatkówkę. Co szybko znalazło swoje odzwierciedlenie w wyniku. Gospodynie prowadziły 9:6, 16:10, i 20:13 po asie serwisowym Valentiny Diouf. I to właśnie po akcji Diouf łodzianki miały okazję do radości (25:14). Niestety, ale w trzeciej odsłonie meczu Vero Volley wrócił na wysoki poziom. Było 2:6, 13:18, 16:22 i wreszcie 18:25. Czwarty set okazał się być ostatnim. Było 1:7, 8:15, 11:20, a ostatecznie 14:25

Za MVP meczu została uznana Alessia Orro (Vero Volley).

Rewanżowe starcie na Półwyspie Apenińskim zostanie rozegrane 29 lutego (czwartek, godzina 20). Sytuacja jest więc klarowna. Żeby awansować ŁKS musi wygrać 3:0 lub 3:1 i następnie tzw. złotego seta. Każdy inny rezultat będzie oznaczał awans teamu z Mediolanu. Do Włoch ma się udać 160 kibiców łodzianek. Jednak wcześniej, bo już w najbliższą niedzielę o godzinie 16 ,,Wiewióry" podejmą w Sport Arenie Energa MKS Kalisz

Inne pary ćwierćfinałowe Ligi Mistrzyń: Allianz MTV Stuttgart – Fenerbahce Opet Stambuł, VakifBank Stambuł – A. Carraro Imoco Conegliano, Eczacibasi Dynavit Stambuł – Savino Del Scandicci.

ŁKS Commercecon Łódź - Allianz Vero Volley Mediolan 1:3 (18:25, 25:14, 18:25, 14:25)
ŁKS: Gryka 10, Dudek 2, Witkowska 7, Diouf 22, Ratzke 3, Campos 8, Maj-Edwardt (libero) oraz: Piasecka 3, Górecka, Hryshchuk 1, Zaborowska.
Vero Volley: Heyrman 12, Orro 3, Rattke 16, Bajema 3, Sylla 14, Egonu 14, Pusic (libero) oraz: Cazaute 4, Prandi.