ŁKS Commercecon - Allianz MTV Stuttgart 0:3. To był prawdziwy zimny prysznic dla łódzkich ,,Wiewiór"

grzegorz gałasiński
W swoim pierwszym meczu nowego sezonu Ligi Mistrzyń ŁKS Commercecon uległ w grupie D w Łodzi niemieckiemu zespołowi Allianz MTV Stuttgart 0:3 (23:25, 12:25, 20:25).

W polskiej ekstraklasie ŁKS Commercecon bryluje. Wygrał przecież wszystkie mecze i jest liderem tabeli.

W związku z tym podopieczne włoskiego trenera Alessandro Chiappiniego są z pewnością rozczarowane po porażce w Sport Arenie bez wygrania nawet jednego seta.

W pierwszej partii było 19:20, ale ostatecznie więcej zimniej krwi zachowali goście. W kolejnej odsłonie tego spotkania ŁKS został wręcz zdeklasowany. Trzeci set okazał się być ostatnim, choć ŁKS prowadził m.in. 4:2 i 8:4.

Przypomnijmy, iż w minionym sezonie ełkaesianki walczyły w Pucharze CEV i dotarły do ćwierćfinału. Tam lepsza okazała się chorwacka Mladost Zagrzeb.

W niedzielę o 16 ŁKS zagra w lidze na Podkarpaciu z Roleski Grupa Azotami. Natomiast swoje kolejne starcie w Lidze Mistrzyń rozegra na Półwyspie Pirenejskim z hiszpańską Tenerife La Laguna (20 grudnia, wtorek, 20.30). Trzymamy kciuki za rehabilitację

W innym meczu w grupie D Fenerbahce Stambuł pokonało Tenerife 3:0 (25:17, 27:25, 25:14).

ŁKS Commercecon Łódź - Allianz MTV Stuttgart 0:3 (23:25, 12:25, 20:25)
ŁKS: Ratzke, Scuka, Witkowska, Diouf, Górecka, Alagierska-Szczepaniak, Maj-Edwardt (libero) oraz: Hryszczuk, Gajer.
Allianz MTV: Bongaerts, Segurra Palleres, Timmerman, Rivers, Kunzler, Schoelzel, Koskelo (libero).