ŁKS - Chojniczanka 2:1. Problemy finansowe nie załamały ełkaesiaków

Piłkarze ŁKS w spotkaniu 25. kolejki pierwszej ligi pokonali 2:1 Chojniczankę. Łodzianie utrzymali dystans na grupą pościgową, ale zwiększyli przewagę na drugim Ruchem Chorzów. Zasłużone zwycięstwo drużyny z al. Unii. Choć łodzianie nie zachwycili swoją postawą, to jednak wygrali piętnaste spotkanie w tym sezonie i nadal są na pierwszym miejscu w tabeli. To ważne piłkarski wynik jest, ale... No właśnie, w tle sportowej rywalizacji pojawił się w ŁKS problem finansowy. Pożar został na razie ugaszony, ale trudno mówić o pełnej kontroli nad finansami futbolowego interesu w spółce przy al. Unii. Tomasz Salski, większościowy właściciel, piłkarskiego przedsięwzięcia przy al. Unii musi stanąć na wysokości zadania. W innym wypadku... wierzymy jednak w rozsądek i profesjonalizm zarządzających drużyną lidera pierwszej ligi.

ŁKS Chojniczanka na żywo

Wynik meczu ŁKS Chojniczanka 2:1

Koniec spotkania. ŁKS wygrał kolejny mecz i nadal jest liderem
90+3' Dąbrowski i Ibe-Torti na boisku
90+2' Doliczone cztery minuty
90+1' Skrzypczak wykorzystuje jedenastkę, ŁKS - Chojniczanka 2:1
89' Monsalve jednak faulował i karny dla gości
88' Goście domagają się karnego, VAR w akcji

87' Kolejny raz Bobek łapie piłkę po strzale zawodnika gości
87' A na trybunach chóralne śpiewy kibiców

85' Chojniczanka stara się jeszcze zdobyć kontaktowego gola

83' Trzy zmiany w drużynie gości

82' Ełkaesiacy już szanują piłkę

80' Bobek broni strzał Mazka

79' Pewnie ten gol przesądza sprawę
77' GOL, GOL, GOL DANKOWSKI. Ełkaesiak wykonywał rzut wolny sprzed pola karnego. Silnie strzelił, piłka odbiła się jeszcze od obrońcy gości i trafiła do siatki
76' Zmiana w ŁKS, schodzi Janczukowicz, wchodzi Jurić

75' Żółta kartka dla Tutyskinasa

73' Dobra interwencja Monsalve
70' Piłkarze ŁKS długo utrzymują się przy piłce

68' Teraz sporo chaosu na boisku.
66' także dwie zmiany w Chojniczance
64' Podwójna zmiana w ŁKS. Na boisku Tutyskinas i Śliwa, zeszli Spremo i Trąbka

63' Rzut rożny dla gospodarzy
62' Faul na Pirulo i Żółta kartka dla Mikołajczyka

60' Akcja ofensywna ŁKS zakończyła się faulem na zawodniku gości
58' Goście próbują jeszcze odmienić losy spotkania

56' Strzał Pirulo, ale zbyt lekki

54' Faulowany Moansalve
52' Chojniczanka próbuje atakować, ale ŁKS jest czujny

50' Kibice głośno dopingują łódzką drużynę

48' ŁKS zaczął spokojnie, to goście mają biegać
46' Rozpoczęła się druga część spotkania
Koniec pierwszej części spotkania. Zasłużone prowadzenie ŁKS, ŁKS - Chojniczanka 1:0. Ładany gol Szeligi
45' Sędzia doliczył minutę, żółta kartka dla Bukhala
44' Kiks Bobka, rożny dla Chojniczanki

42' Strzał Mokrzyckiego zablokował obrońca gości
40' Tempo spotkania nieco siadło
38' Dużo walki na boisku

36' Niecelny strzał Mikołajczaka

34' Mamy już więcej spokoju w poczynaniach ełkaesiaków

32' Doskonała interwencja Bobka, rożny dla gości
32' Obydwa zespoły oddały do tek pory po da celne strzały, ale ŁKS był skuteczniejszy

30' ŁKS zaczyna zyskiwać przewagę na murawie
28' GOL, GOl GOL Szeliga. Ładna akcja ełkaesiaków. Dośrodkowywał Dankowski, a Szeliga ładnym strzałem daje prowadzenie swoje drużynie.
28' ŁKS próbuje, ale słabo to wygląda

26' Rzut rożny dla gości
24' Trzeba przyznać, że Chojniczanka poczyna sobie na boisku śmiało

22' Żółta kartka dla rezerwowego zawodnika Chojniczanki
22' Faulował Janczukowicz

20' Bramkarz broni strzał Monsalve i tylko rzut rożny dla ŁKS
18' Walka w środku boiska

14' ŁKS nie może się przebić na przedpole rywala

12' Żółta kartka dla Ochronczuka, kara za faul
10' Dobra interwencja Bobka

8' Dziś łatwo nie będzie. Chojniczanka gra bardzo mądrze i odważnie

6' Silny strzał Mokrzyckiego z dystansu, lecz niecelny
4' Faul na Pirulo

2' Dankowski w dobrej sytuacji, ale Danowski nieznacznie niecelnie

2' Trzeba przyznać, że goście rozpoczęli odważnie
1' Sędzia rozpoczął spotkanie, ŁKS w białych koszulkach i czerwonych spodenkach

Godz. 12.35 Rezerwowi w drużynie gości: Damian Primel – Sam van Huffel, Michał Jakóbowski, Kamil Mazek, Bartłomiej Kalinkowski, Kacper Kasperowicz, Czesław Raburski, Filip Karbowy, Szymon Skrzypczak

Godz. 12.30 Ełkaesiacy mają z Chojniczanką rachunki do wyrównania, bowiem jesienią przegrali w Chojnicach 0:1

Godz. 12.25 Chojniczanka nie ma powodów do satysfakcji. Zespół ostatnio przegrał z Ruchem Chorzów i Stalą Rzeszów, a ponadto zanotował trzy remisy z Puszczą Niepołomice, Górnikiem Łęczna i Chrobrym Głogów.

Godz. 12.20 W trakcie dwutygodniowej przerwy w rozgrywkach, przeznaczonej na mecze reprezentacji, łodzianie trenowali na własnych obiektach. Trener Kazimierz Moskal zrezygnował z rozgrywania meczów sparingowych.

Godz. 12. 15 Ławka rezerwowych ŁKS: Dawid Arndt, Artemijus Tutyskinas, Maciej Dąbrowski, Dawid Kort, Kelechukwu Ibe-Torti, Stipe Jurić, Maciej Śliwa, Bartosz Biel, Marcel Wszołek

Godz. 12.05 W takim składzie zaczną goście: Mateusz Kuchta – Marcin Gorlik, Paweł Czajkowski, Szymon Drewniak, Adam Ryczkowski, Patryk Tuszyński, David Niepsuj, Tomasz Mikołajczak, Szymon Stróżyński, Michał Mikołajczyk, Hlib Bulhal

Godz. 11.56 Wyjściowy skład ŁKS: Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Nacho Monsalve, Adam Marciniak, Milan Spremo – Władysław Ochrończuk, Michał Mokrzycki, Michał Trąbka – Pirulo, Piotr Janczukowicz, Bartosz Szeliga

Godz. 11. 45 Artemijus Tutyskinas, obrońca ŁKS: – Na papierze na pewno jesteśmy faworytem, ale na boisku różne rzeczy się dzieją. To, że Chojniczanka jest na ostatnim miejscu to nie oznacza, że nam nie będą przeszkadzać. Musimy wywalczyć o zwycięstwo i na pewno nie będzie łatwo, bo walczymy o awans, a Chojniczanka o utrzymanie. Każdy ma swoje cele.

Godz. 11.34 Przed tym meczem nie ma spokoju w szatni ŁKS. Trener Kazimierz Moskal skierował kilka zdań do Tomasza Salskiego, większościowego właściciela. - Nie apelujemy tutaj o jakieś dodatkowe pieniądze od właściciela, tylko apeluję o to, żeby wszyscy zrobili tyle ile mogą, aby zespół mógł dobrze funkcjonować i żeby optymalnie się przygotować do każdego kolejnego meczu....

Godz. 11.23 - Dzisiejszy mecz prowadzić będzie Piotr Urban z Warszawy

Jeśli kierować się wyłącznie pierwszoligową tabelą, to podopiecznych trenera Kazimierza Moskala powinien czekać w niedzielę spacerek. Ełkaesiacy, liderzy rozgrywek zaplecza ekstraklasy, zmierzą się (początek spotkania na stadionie przy al. Unii o godz. 12.40) z czerwoną latarnią ligi, czyli Chojniczanką Chojnice.

Obydwie drużyny, co oczywiście nie powinno dziwić, dzieli punktowa przepaść. Łodzianie mają na koncie czterdzieści osiem oczek, a ich najbliżsi rywale aż o dwadzieścia osiem mniej. Jednak oczywiście, to w żadnym wypadku nie może uśpić czujności ełkaesiaków.
To prawda, że zespół z województwa pomorskiego spisuje się w tym sezonie słabiutko, ale w ostatnich spotkaniach pokazał całkiem waleczne oblicze (0:0 w Łęcznej z Górnikiem i 0:1 u siebie z Ruchem Chorzów). A to oznacza, że dopisywanie z góry trzech punktów ełkaesiakom jest ryzykownym działaniem.

Chojniczanka przez znaczną część sezonu zawodziła i dlatego nie ma się co dziwić, że drużynę prowadzi już trzeci szkoleniowiec. Rozgrywki zaczął Tomasz Kafarski (prowadził Chojniczankę od 29 maja 2021 r.), później stery przejął Piotr Kieruzel (od 8 listopada 2022 r.), a ostatecznie działacze powierzyli kierowanie zespołem Krzysztofowi Brede (od 24 listopada 2022 r.).
W reprezentacyjnej przerwie trenerzy przyjęli inne warianty przygotowań do ligowego spotkania. Trener drużyny z al. Unii postawił na intensywny trening, którego celem była odbudowa dobrej motoryczności drużyny.

Z kolei szkoleniowiec Chojniczanki zaordynował swojej drużynie mecz sparingowy. Mecz z innym przedstawicielem pierwszej ligi, Chrobrym Głogów, zakończył się remisem 3:3. Bramki zdobyli: Patryk Tuszyński 2 i Michał Jakóbowski.