MKTG SR - pasek na kartach artykułów

ŁKS. Bramkarz łódzkiego klubu Jakub Pawlak zagrał w reprezentacji Polski. Ełkaesiak wpuścił pięć goli ZOBACZ WIDEO

Jakub Pawlak zagrał w kadrze ,,biało-czerwonych''
Jakub Pawlak zagrał w kadrze ,,biało-czerwonych'' łks łódź
Prowadzona przez selekcjonera Dariusza Gęsiora piłkarska reprezentacja Polski w kategorii wiekowej U-16 przegrała w Jarocinie ze swoimi rówieśnikami z Niemiec 1:5 (0:3) w rewanżowym meczu towarzyskim. W pierwszym spotkaniu to Polacy byli górą, zwyciężając 2:1. W Jarocinie szansę występu dostał młody bramkarz ŁKS Jakub Pawlak.

Tym razem Polacy byli wyraźnie słabsi. Jednego honorowego gola zdobyli bowiem dopiero w samej końcówce po trafieniu Mateusza Ceglińskiego w 86 minucie.

Z całą pewnością Pawlak nie będzie więc wspominał zbyt miłego tego meczu, co jednak nie zmienia faktu, iż ma powód do dumy, bowiem jego kariera nabiera rozpędu. W poniedziałek nie dał się pokonać naszym zachodnim sąsiadom z karnego (w 12 minucie Noah Birkenpesch nie trafił w bramkę)

We wcześniejszym starciu obu zespołów, które odbyło się przed kilkoma dniami w Krotoszynie, Polacy pokonali Niemców 2:1 (2:0). W tym spotkaniu Pawlak nie stanął między słupkami, zagrał wówczas Jakub Zieliński.

Jakub Pawlak rozpoczynał przygodę z piłką w swojej rodzinnej Zduńskiej Woli. Jak przypomniano na klubowym portalu dwukrotnych mistrzów Polski, ten utalentowany golkiper pojawił się w Akademii ŁKS jesienią 2022 roku. W tym sezonie zaliczył już cztery spotkania w czwartoligowym zespole ŁKS III Łódź oraz jedno w okręgowym Pucharze Polski (w seniorskim futbolu zadebiutował pod koniec zeszłego sezonu w piątej lidze). Znalazł się ponadto dwukrotnie w kadrze meczowej drugoligowych rezerw. Pawlak w trakcie przerwy reprezentacyjnej trenował z pierwszym zespołem ŁKS